Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

N:-)vydrák - Profil | Út 1.6.2010 21:18:13

esoxx >> Nechápu jednu věc.Jak je možné,že se Krejovi ty všecky věci dochovali v tak špičkovém stavu.Já mám z mládí opravdu jen mimimum věcí.Kreja je kouzelník.

    Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 21:10:10

    Na začátek letošního léta jsme si nemohli stěžovat. Sluníčko nám přálo, a tak bylo ve vodě nejlépe.
    Břehy řek obsadili nejen rekreanti, ale i rybáři. Nevadilo jim ani začáteční úmorné vedro, a jak dokazuje snímek, naděje na úlovek byla. Když se ochladilo, rekreanti se raději odstěhovali nebo si našli jinou zábavu. Ale rybářů bylo kolem řek a sportovních rybníků stále dost. Jsou to přece jen jejich nejvěrnější obdivovatelé. ( 1973 )

    Tak zatím Petrův zdar a pozor na sluníčko ! :-)

      Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:53:38

      kožich007 - 1.6.2010 20:38:14 >> Kreja mně chtěl jenom udělat radost, a to se mu povedlo, věděl, že jsem Rynofil :-)
      Popravdě i pro mě to je nečekané .......

        NČenda 513 - Profil | Út 1.6.2010 20:47:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        něco do retra

          N:-)vydrák - Profil | Út 1.6.2010 20:37:57

          esoxx >> ÓÓ,děkuji

            Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:35:32

            Kreja >> MOC TI DĚKUJU ještě jednou !!!
            Já vím, že je to věta božského Karla, ale tohle jsem opravdu nečekal !
            Obdaroval jsi nezištně jednoho blázna ( mě ) a ať se propadnu do Západního Německa, jestli ti to neoplatím ...... DÍKY !

              N:-)vydrák - Profil | Út 1.6.2010 20:32:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              esoxx >> Já to poznal podle těch pland s cenou 3Kč a tím vykrajovátkem na brambory.To sem ale pašák!

                Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:31:08

                : vydrák >> :-)vydrák >> + kožich007 - ® >> :-)))))

                  Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:26:29

                  A ještě nerozbalené rotační třpytky Comet, Erbs a zlatá a stříbrná cyankálka - všechny signované.
                  Tyto budou pečlivě uloženy do depozitu a jednou se budou fotit extra .....

                    N:-)vydrák - Profil | Út 1.6.2010 20:23:03

                    esoxx >> ÁÁÁ už jsem doma.Kreja vydal své poklady.Trefil jsem se?

                      Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:19:47

                      Výrobky Ryna - rybářské náčiní.

                        Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:17:19

                        Tento wobbler WR 65 jen potvrdil, že některé, ty dřívější, měly lopatku také signovanou, už jich mám několik ......

                          Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:12:36

                          kožich007 - 1.6.2010 20:05:24 >> objednal jsem si balíček z osmdesátých let minulého století na dobírku :-)
                          Pointa bude, ale až za chvilku .....

                            Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:06:34

                            Doprovod mu dělal legendární BIG S, dole wobler Slapy z OPS Příbram .......

                              Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 20:03:24

                              Vlevo nový wobbler Twist i s krabičkou, náááádherný kousek ze Znaku Hradec Králové. Maloobchodní cena byla 24 Kčs ......

                                Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 19:59:26

                                Několik ročníků Magazínu rybára .....

                                  Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 19:54:13

                                  POKLAD !!!!!!!

                                    Nesoxx - Profil | Út 1.6.2010 19:53:15

                                    Dnes mi přišel balíček ...... věděl jsem, že přijde, ale neznal jsem jeho obsah ........ něco v něm chrastilo ...... opatrně jsem zatáhnul za šňůrku na obalu ........ pro jistotu jsem přivřel oči, víte jak to chodí ...... a uvnitř .......

                                      Nesoxx - Profil | Po 31.5.2010 21:32:42

                                      Rookie81 >> zdar, jestli chceš cokoli vědět o tomhle navijáku, obrať se na kolegu http://www.mrk.cz/clen.php3?id=13577. Určitě ti poradí, je to odborník.

                                        Nesoxx - Profil | Po 31.5.2010 21:19:26

                                        bobrman >> jseš hradečák, uhodl jsi ... ale chodil jsi tam 1. května, ne ? :-))

                                        Komentář ke snímku : "Organizátoři Národních dožínek v Hradci Králové, kterých se zúčastnily desetitisíce návštěvníků, měli mnoho starostí. Hradečtí rybáři se spolupodíleli na přípravě dožínkových oslav úpravou rybníčka v Pionýrských sadech, kde postavili nový můstek. ( 1972 )"

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly