Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Hardyman - Profil | Po 11.5.2020 18:06:20

kkkarlos >> Karle to byly časy když braly takové kusy a potom šup na máslo. Nic jsem neřešil. A jak jsem se smál a směji se často.

    kkkarlos - Profil | Po 11.5.2020 17:09:04

    Hardyman >> Ok Honzo, nemaž to. Stejně tohle vejde po pár stránkách v zapomnění...

      Honza7 - Profil | Po 11.5.2020 16:33:03

      kkkarlos >> Ahoj Karle, pro drtivou většinu z nás je rybaření velkým koníčkem, kde si jdeme odpočinout a vyčistit si hlavu.
      Mnozí svou radost, kterou zažili na rybách pak sdílejí na nejrůznějších internetových stránkách. Dost často si vzpomenou na dědu, otce, strýce a nebo známého, který nás v dětském věku k rybařině přivedl. Někteří z rybářů se pak snaží k rybařině najít dětem ( a je jedno, zda-li jsou naše a nebo někoho známého ) cestu.
      Bohužel v naší společnosti je nemálo lidí, kterým dělá problém vidět jiné lidi šťastné. V mnoha případech pak udělají vše aby radost jiným lidem pokazili.
      Dost často se u těchto lidí objevuje arogance vůči jiným a přecitlivělost vůči vlastní osobě. Tito lidé se snaží využít " jakoukoliv výhodu " ke své argumentaci - i zde to bylo vidět, já jsem RS. V jeho očích to je argument o jeho absolutní pravdě. Do této chvíle nepochopil, že žádný post, funkce nedá nikomu rozum a slušné chování.
      Edukovat se má člověk v každém věku a o tom, že by se měl chovat slušně snad je zbytečné psát.
      Každý z nás může vidět něco jiného, ale nikdo si přece nebude uzurpovat, že se my všichni budeme chovat co on si přeje. Doporučil bych nic nemazat. Já především na té fotce vidím šťastného malého kluka, možná budoucího rybáře.

        Hardyman - Profil | Po 11.5.2020 14:59:49

        kkkarlos >> Karle jak chcete mohu vše vymazat i fotku s usměvavým klukem, ale myslím si že je to naprosto zbytečné. Ať si každý z vás i nových příchozích i pouhých čimilů udělá názor na dotyčného jedince. Mazání diskuze je myslím špatné pak ztrácí návaznost a smysl. Měj se kašli na to.
        Jdi s klukem na ryby ať se směje ještě víc.

          kkkarlos - Profil | Po 11.5.2020 14:13:20

          Honza7 >> Honzo bylo mi řečeno, že je na fotce úplavek tekoucí vody a kluk drží v ruce potočáka. A jelikož jsem se nezmínil o tom že je to MP voda, tak to prý evokuje,že je to pstruhovka. A protože se kluk usmívá, a drží v ruce toho potočáka, tak jsme si prý báječně zachytali. Ten pán není nemocný, on jen vidí něco jiného na fotce než ostatní. Dál bych to tady neřešil, případně být Honzou tak klidně promazal i s tou mou fotkou...

            venca1 - Profil | Po 11.5.2020 8:23:04

            Tasovická vydra >> On už to má dlouho. .-)) Včera jsem se aspoň trochu pobavil..-))

              Tasovická vydra - Profil | Po 11.5.2020 8:04:43

              kkkarlos >> ...už to taky asi lapnul... :-))

                sumec 1950 - Profil | Ne 10.5.2020 22:20:28

                Tasovická vydra >> Hodně štěstí.Já ho měl.

                  Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 22:17:01

                  sumec 1950 >> Jo, viděl jsem to, děkuju moc. Po neděli se s ním spojím a pokud to bude možný, tak si objednám hned 3 kousky. Potřebuju to na ty nejmenší, US BTR 3500B. Snad taky ještě budou. Ta cena je skvělá. Za stejnou cenu se Ti podaří koupit při troše štěstí jednu použitou a poškrábanou na Ebay a ještě k tomu vyplázneš za poštovný.

                    kkkarlos - Profil | Ne 10.5.2020 22:16:12

                    ja.ump >> ntvl. ač tě neznám měl jsem tě ze začátku jen za normálnho prudiče, ale jak to tady pročítám tak jseš orpavdu nemocnej....

                      Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 22:10:28

                      To je fakt genitál...
                      Tak a je to. Radši jsem si toho blba dal do ignoru, takže už nikdy neuvidím co píše, nebude mě už iritovat a já budu mít jednodušší, abych dodržel slib, který jsem dal, že už fakt ale opravdu fakt na něj reagovat nebudu. 🙈🙉🙊

                        sumec 1950 - Profil | Ne 10.5.2020 22:09:40

                        Tasovická vydra >> Stando,máš zprávu..

                          ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 21:51:37

                          Tasovická vydra >> Tak jsem si to přečetl - ve slově "my" jako "my Češi jsme prasata" jak píšeš, se rozhodně nepíše měkké "i". Jinak v pořádku.

                            Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 21:37:29

                            ja.ump >> Než nás tu zase začneš oblažovat svou přítomností, chytrostí, upřímností, zkušeností a dalšími skvělými vlastnostmi které jistě ještě máš, měl by jsi se zamyslet co vlastně píšeš. A pokud reaguješ na něčí příspěvek, ať už zpravidla negativně, alespoň si přečti co dotyčný napsal, než se ho pokusíš znovu urážet za něco, co nenapsal. Přečti si, prosím, ještě jednou, co jsem ohledně lovné délky napsal, ju?
                            Pak se nad tím alespoň na chvilku zamysli, pokud ti to tvé skvělé duševní, morální a mentální vlastnosti a schopnosti tedy dovolí.
                            Pokud ti to náhodou docvakne, že jsi mě (Karla také) opět osočoval neprávem, neomlouvej se (stejně to asi neumíš), nestojím o to.

                            Oni mě kamarádi varovali, že se s tebou nemám pouštět do diskuze, že jsi sebestředný vůl a že to nemá vůbec cenu. Musím říct, že ten vůl jsem já, že jsem je neposlechl. Udělal jsem chybu, už to víckrát neudělám (pokud tedy se nebudeš navážet do mých kamarádů). FAKT, SLIBUJU! Piš si co chceš, urážej si jak chceš když si myslíš, že tady v diskuzi je na tebe někdo zvědavej, nadávej, chytrač a oblažuj nás svou moudrostí, vymýšlej si, moralizuj. Prostě dělej co chceš, už na tebe nezareaguju.
                            HOWGH!!

                              ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 21:09:51

                              Honza7 >> Proto jsem ti psal do SZ...

                                Honza7 - Profil | Ne 10.5.2020 20:52:26

                                ja.ump >> Děkuji za upozornění co mám psát a nemám, co si mám uvědomit - pěkně jsi mi to popsal do SZ. To co uvádíš jak lze upytlačit pstruha - to je popsáno ve spoustě knížek a tak očekávám, že nastane zase doba temna a na čarodějnice začneš pálit novou a starou literaturu, kde bude o tom psáno.
                                Když si dovolím tě citovat ( z toho co jsi mi napsal do SZ ) : " Prostě je to neetické ač na MP legální (a to mám přesvědčení, že to ani MP nebyla). Těžko to lze legislativně změnit. " - Nevím, kolego z fotky jsi poznal jaký je to revír, tak to jsi opravdu skvělý detektiv. Já znám kkkarlos - e, tak nevěřím, že by vědomě pytlačil.

                                Tohle jsou Tvé příspěvky k retru :
                                1) - ja.ump - Profil | SZ | Ne 10.5.2020 12:17:03
                                kkkarlos >> Nic proti vercajku a tvým mistrovským rukám, ale nemyslím si že je dobře chytat pstruhy na žížalu s ještě se tím chlubit. /byť to může být MP/
                                + sem zabrousí i plno, ehm jak bych to řekl..., a když si to přečtou, tak pochopí že pstruzi se loví na žížaly a dobře berou...
                                2) - ja.ump - Profil | SZ | Ne 10.5.2020 14:08:39
                                Tasovická vydra >> No vidíš, tak si alespoň něco pamatuješ. Pokud vím, tak ty si se dokonce "chlubil" jak pstruhaříš v březnu. Skutečný prstruhomuškař a borec. :))) Končím. Piš si dál k tomuto tématu co chceš.
                                3) - ja.ump - Profil | SZ | Ne 10.5.2020 14:13:19
                                Tasovická vydra >> Ten druhý příspěvek jsem neviděl, tak snad na doplnění, když jsem já muškařil tak ty si tahal kačera na provázku. Nemám rád primitivy a rybářské rychlokvašky a tuplem ne překupníky z ebay.
                                Opravdu jsou tohle příspěvky k retru?????
                                A já k retru na rozdíl od tebe psal, četl jsem zde příspěvky od tebe, které jsi snad okopíroval z 50-let minulého století.

                                  ja.ump - Profil | Ne 10.5.2020 20:49:54

                                  Tasovická vydra >> Ještě jedna věcná. Co píšeš o Bavorsku a o braní ryb je totální nesmysl, ty "Bavore". Ryby mají míry stejně jako u nás, a povolený počet denního úlovku též. Takže nedávej nepravdivé informace.
                                  Tam kde chytám já například Schwarze Regen, Weisse Regen, Mumling, Dunaj v Ulmu, Weisse Traun, Wiesent, a to jen namátkový výčet, kde jsem byl osobně, tak všude míry jsou a je to Bavorsko... (Wisent možná už v části není Bavorsko,)

                                    inža - Profil | Ne 10.5.2020 20:39:01

                                    Tasovická vydra >> tak zase alespoň budu chytřejší. To jsem netušil.

                                      Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 20:18:41

                                      Tasovická vydra >> Podle toho, že tam je jiná niť než na spodním dílu? Měl jsem doma z té hromady další dva podobné, z toho jeden byl castový. Taky jsem to moc nechápal, stejně jako to rozložení typu oček jinak než jsem byl zvyklej. Buď jsem znal prut vyvázaný s očkama s výplní (ať už jakoukoliv) nebo bez, pak kovová očka a jen špičkové, popřípadě ještě někdy naváděcí očko s výplní, ale tady je to úplně naopak. Podobnou "úleťárnu" jsem na další SUECIi od ABU posílal kamarádovi do Prahy.

                                        Tasovická vydra - Profil | Ne 10.5.2020 20:13:38

                                        inža >> Podle čeho tak soudíš Petře?

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly