Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | Ne 30.5.2010 18:22:59

levhan >> jj, záběr a kačenka pryč i se zábradlím :-))
Legendy jak se tahají párem koní nebo že dokáže přizabít člověka úderem ocasu .... jsou tam pěkné povídky a super kresby, tuhle knížečku jsem sháněl dost dlouho a stane se součástí retro výbavy ....

    Nlevhan - Profil | Ne 30.5.2010 18:13:27

    esoxx >> tak tuto knizku mam taky nekde doma tudle stiku sem rad obkresloval lidem do pamatnicku:)))))) hezky je tam ten pribeh o tom sumci jak chytal na mrtvou kacenku

      Nesoxx - Profil | Ne 30.5.2010 18:06:40

      Kapesní knížka z roku 1965 ( první vydání vyšlo 1962 ).

        Nesoxx - Profil | Ne 30.5.2010 17:57:24

        bobrman >> dobré nedělní odpoledne i tobě a ostatním.
        Pěkné pokračování a pravdivý komentář, jen tak dál :-))
        Až tu budeš, ozvi se, taky jsem něco objevil .....

          NČenda 513 - Profil | Ne 30.5.2010 11:57:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          shakespeare

            Ncejn11 - Profil | So 29.5.2010 11:48:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Taky trocha RETRO

              Nesoxx - Profil | Čt 27.5.2010 19:29:10

              Při přehrabování ve sklepě jsem objevil Rybářský řád pro držitele krajských ( VČ ) povolenek z roku 1988, kdy prakticky na všech revírech platilo jednotné ustanovení, žádné výjimky a míra kapra byla celých 35 centimetrů !

                Nesoxx - Profil | Čt 27.5.2010 19:17:36

                V Plané nevyráběli jen vlasce aneb Kdyby nebyl tesil ......

                  Nesoxx - Profil | Čt 27.5.2010 19:15:25

                  Další přírůstky na rybářský klobouk .....

                    Nesoxx - Profil | Čt 27.5.2010 19:09:46

                    Čenda 513 >> naštěstí si nevzpomínám, ale alespoň už vím, jak vznikla pracující inteligence ! :-)
                    Teď zase prý můžeš získat titul přes prázdniny, ale od tohoto tématu a politiky radši pryč !

                      Nesoxx - Profil | Čt 27.5.2010 19:05:39

                      Kreja >> zajímavý osud těch ostnů .....
                      To spodní foto je netřeba komentovat, je jich věčná škoda, ta voda zničí všechno dílem okamžiku, ale odstranění následků bude běh na dlouhou trať :-(

                        NKreja - Profil | Čt 27.5.2010 17:34:41

                        esoxx se předtím ptal na ty dikobrazy Tak to jsou orginály z ostravského dikobraza měl jsem jich plnou krabici od bonboniéry Původní majitel je nechtěl nikomu prodat i když nebyl rybář a já jsem dostal tak pět kousků za nějakou opravu Pán potom umřel a jeho nepracující leč o to více pijící žena mi je dala za půjčení 200kč Jarda

                          Nlevhan - Profil | Čt 27.5.2010 12:13:28

                          Kreja >> tak to je kolego hodne smutne :-((

                            NKreja - Profil | Čt 27.5.2010 8:45:41

                            poruším tradici a jeden smutný obrázek jak to po povodních vypadá u nás pod hrází Hrázný říkal že v životě neviděl tolik ryb co šlo přes hráz Letos máme po sezóně a bílá ryba se z toho nevzpamatuje snad nikdy

                              NDodlinka - Profil | St 26.5.2010 21:35:22

                              LSD >> Pardon. Omylem jsem to dal sem místo do muškařiny.

                                NČenda 513 - Profil | St 26.5.2010 21:22:43

                                něco k volbám - retro

                                  Nlevhan - Profil | St 26.5.2010 20:56:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  tak a de se nakupovat:-)

                                    Nlevhan - Profil | St 26.5.2010 20:55:56

                                    prukaz svazaka

                                      Nlevhan - Profil | St 26.5.2010 20:55:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      je libo ostrihat

                                        Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 20:42:18

                                        Když sem Kreja poslal svoji fotku, pošlu taky ...... to jsem já s lízátkem, v košili co štípala, kalhoty snad tesilky a pod nima punčocháče, při gaučingu. Je to fotka rybářská, rybičky jsou v akváriu.
                                        Tak zatím ....

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly