Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 20:33:49

ÚZV 1968 - zdraví národa prioritou !

    Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 20:30:34

    Čs. spoje

      Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 20:25:12

      Výrobky z n.p. Plastimat Liberec pro elektrické spotřebiče a pro domácnost.

        NKreja - Profil | St 26.5.2010 20:16:48

        mig61 >> já měl jako elektrikář kolem 2500kč jenže za byt energie apod jsi platil pakatel a těžce sháněné elektro-zařízení vydrželo v pohodě 15let Dnes mi řekne servismen u nové Bosch-ky ať počítám že za čtyři roky padne A když vzpomenu kolik jsme toho v práci prolili hrdlem tak dnes bych si na to musel vzít hypotéku

          Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 20:12:43

          mig61 >> to je pravda, počítali jsme i dřív ...... ale takhle s odstupem času to vypadá pěkně :-)

            Npouzy - Profil | St 26.5.2010 20:11:34

            mig61 >> To máš částečně pravdu,ale stačilo to,hlavně nájmy byli směšné to dělá ten rozdíl.

              Nmig61 - Profil | St 26.5.2010 20:08:18

              Zdálo by se, že všechno bylo levný, ale při tehdejším průměrném platu 1800,- měsíčně už to tak nevypadá. Jinak ten smažák na lístku mají drahej - pamatuju v Sušici ve Svatoboru byl za 6.30Kčs, k tomu dvě desítky á 1,70Kčs a i s tuzérem to bylo za pětku.

                Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 20:07:51

                Moderní průmyslová výroba zasahuje stále důrazněji i do naší kuchyně. A rozhodla se pomoci hospodyňce i v přípravě tradičních knedlíků - houskových, špekových i ovocných. Výrobce nejpovolanější - Mlýny a těstárny - dodává na trh knedlíkovou směs Knemix, kterou vyrábí z nejkvalitnější mouky "Zlatý klas". Z balíčku směsi Knemix, který váží 400 gramů, se snadno připraví knedlíky pro 4 - 5 osob. A mohou se z ní připravovat i jiné pochoutky.
                Z Knemixu si můžete připravit křehké lívanečky, tvarohové smaženky, tvarohové knedlíky, žemlový nákyp. Příprava všech těchto pokrmů s Knemixem je jednoduchá a rychlá.
                Knemix - to je pomocník moderní hospodyňky.
                Vařit z Knemixu znamená ušetřit čas ! ( 80. léta )

                  NKreja - Profil | St 26.5.2010 20:02:56

                  Jako učeň klasika-pivko a smažák paráda Dodnes děkuji všem vrchním co po nás nechtěli občanky Občanku už mám nějakej rok ale na ten smažák už nezbývá

                    Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 20:02:40

                    Chlapi, to už není pravda !
                    Si pamatuju, jak jsme na střední koupili několik bas piva a zahrabali je do listí v zámeckém parku, protože po převratu ohlásili zdražení o korunu !!! To bylo pro nás študáky téměř likvidační :-))

                      Npouzy - Profil | St 26.5.2010 19:53:58

                      esoxx >> 10 Staropramen Smíchov 1,70Kč a Plzen 12 za 2,80,ale ta už se zdála drahá.

                        NLSD - Profil | St 26.5.2010 19:50:55

                        esoxx >>
                        na vejšce jsme chodili na desítku za 1,70 a velkýho ruma za 3,20
                        :-)))))))

                          Nlevhan - Profil | St 26.5.2010 19:50:49

                          esoxx >> to ja taky jsem 75 rocnik ale bylo by to krasne nejhorsi je ze vse je drazsi o 300% a pritom chutove jeto upone onicem

                            Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 19:46:24

                            levhan >> máš recht, za dvacku bych se královsky pomněl :-))
                            Já pamatuju pivo už za 4,20 ....

                              Nlevhan - Profil | St 26.5.2010 19:36:24

                              esoxx >> ze jeto nadhera se nato podivat to uz asi nezazijeme:-)))jeste to chce nápojový listek pivo za 3kc:-)

                                Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 19:32:59

                                levhan >> tos mi neměl dělat, tataráček bych si dal .....
                                A ty konečné ceny !!!! :-)

                                  Nlevhan - Profil | St 26.5.2010 19:25:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  z prazdnym zaludkem se chytat take neda jeden z roku 1974

                                    Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 19:25:01

                                    Kreja >> šípem rovnou na komoru ! :-)
                                    Už rozumím tomu šlechtickému titulu, máš to doma stylově zařízené, jako na zámku.
                                    Pošlu ti mejla a děkuju ....

                                      NKreja - Profil | St 26.5.2010 19:14:46

                                      esoxx >> ten zadní divočák strádal několik let v hospodě a pak plesnivěl u bráchy na zdi ten přední byl zase nasáknutý vodou ve frcu ve Znojmě a koupila mi ho drahá polovička Ale tady už je jim dobře Oficiální verrze je že jsem ho střelil tou kuší Tu koupila taky máma a k tomu repliku lovecké pušky Taková normální rodinka......a máš poštu Jarda

                                        Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 19:12:19

                                        jarohardy >> no vždyť píšou, že se tam sjeli ti nejlepší ! :-))
                                        Máš super vzpomínku ....

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly