Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | St 26.5.2010 19:04:00

Kreja >> tak jsem to zhlídnul, jsou to pěkné dobové kousky ...... ten zelený bez lopatky je Ryna, u nich se často stalo, že se nárazy lopatka vylomila, ale chodily celkem dobře. Ten v krabičce bude Slapy s plechovou lopatkou, ta se dala i tvarovat. Twist je ten prostřední hnědý a ten nejtlustší bych tipnul na šejkspíra, ale nevím. Klasická rybička samozřejmě nesmí chybět, ty dikobrazí ostny jsou super .... jsou kupované ? Někde jsem tu dával článek, že se vyprodávala poslední dodávka, ale nepamatuju se rok. Ty třpytky Ryna se mi taky líbí :-)
Jinak zdravím na zámek, máš nóbl oblek :-)
EDIT : Ten divočák na zdi asi nebyl lončák, viď ?

    Nchovi81 - Profil | St 26.5.2010 18:55:47

    TOKOZ-ROEN

      NKreja - Profil | St 26.5.2010 18:34:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      kožich007-asi Tě zklamu ale vcelku jsem to už všechno nafotil Jedině že bych kopíroval 30ročníků Rybářství Tak aspoň malou blbinku na závěr aneb jak zůstat malej Jarda i v padesáti..Před loňskou Velkou pardubickou v tv Máma řvala smíchy ale stačila to ještě cvaknout Jarda

        Njarohardy - Profil | St 26.5.2010 15:09:12

        esoxx >> zdary. tak na té společné fotce jsem i já. a na té druhé můj kamarád závodník jarda jirka taky z plzně . je o několik let starší. na tyhle akce jsem jezdil každoročně. byla to zlatá udice republikové finále a soustředění. tam vyrostli takový veličiny rt jako karel světelský,ivan zelenka a další z význačných reprezentantů a medailistů z ms.

          Npouzy - Profil | St 26.5.2010 15:03:46

          Kreja >> Ty dikobrazí ostny nemaj chybu,používám je dodnes a ciankálky jakbysmet.

            NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:48:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            no a to by mělo být všechno

              NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:47:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              a tohle jsou Karlíček(okoun) a Matýsek Ve své době za šílených 150/ks Taky byli jen jednou ve vodě a to ještě jen zlehka po hladině abych je netrhnul Jinak měli místo na chodbě pro potěšení oka

                NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:43:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                ty spodní woblery jsou z Polska(šmejdy) jinak jsou tam lžičky na vykrajování brambor můj nejoblíbenější poslední policajt brka z dikobraze a retro nožík se dělá i dnes

                  NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:38:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  doba woblerů-ten zelený pod krabičkou měl ohromný úspěch Dokonce se na něm třepala štika přes 80cm bohužel to vzala zrovna v tisícině vteřiny kdy jsem ho zvedal z vody spousta výskoků a hubu mám z toho otevřenou dodnes

                    NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:34:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    koukali jste na ty ceny?

                      NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:33:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      esoxxova značka zblízka

                        NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:32:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        zezadu trochu jinak...

                          NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:31:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          pamětníci jistě ocení chytlavost cyankálek obzvlášť na okouny

                            NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:29:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            trochu jinak

                              NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:28:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              konečně ty blinkry

                                NKreja - Profil | St 26.5.2010 12:26:29

                                esoxx >> Oriona bohužel už nemám ale na rybník to byla prima mašinka s prima brzdou Jarda

                                  Nesoxx - Profil | Út 25.5.2010 21:58:29

                                  Jugoslávské město Novi Sad je dnes považováno za jakési centrum zemědělské oblasti Vojvodina. Vedle hutního, elektrického, chemického a potravinářského průmyslu je zde továrna na zemědělské stoje. Tato skutečnost zřejmě předurčila, že se Novi Sad stal městem, kde se každoročně pořádá mezinárodní zemědělský veletrh. Letos v květnu bude slavit 40. jubileum.
                                  Pořadatelé se však snaží využít výstavní plochy i pro další akce. Jednou z nich je mezinárodní veletrh rybářských, mysliveckých a sportovních potřeb. Jde o poměrně rozsáhlou akci, kde se jugoslávským rybářům, myslivcům a sportovcům představují nejznámější výrobci rybářského náčiní, loveckých zbraní a sportovních potřeb. Loni se konal veletrh potřetí. Současně probíhalo na výstavišti druhé mezinárodní bienale karikatury "Lov a rybolov", kde bylo sedmi karikaturisty zastoupeno i Československo. Největší pozornost návštěvníků byla soustředěna především na výrobce rybářských potřeb. Své zboží předvedly hlavně firmy DAM, Mepps, Noris Shakespeare, O. Mustad a Yamaha. Hlavní slovo měly navijáky, pruty a umělé nástrahy.
                                  I když nešlo o žádné senzace, přesto se mohl každý návštěvník seznámit s výrobky známých zahraničních firem, a co bylo velkou předností veletrhu - mohl si zde pohodlně obstarat celou rybářskou výbavu, včetně oblečení. Jedním z vystavovatelů byl i SSSR. Z navijáků předváděl typ Kaťuška KSBCH - 5 a Delfín, značnou část expozice zabíraly u nás již známé umělé nástrahy - marmišky. ( 1973 )

                                  Kreja - ® >> nemáš náhodou fotku té катушки Орион CCCP, jak máš od něj krabici ?

                                    Nesoxx - Profil | Út 25.5.2010 21:40:26

                                    Klouzavé splávky jsou sice známé, ale poměrně málo užívané. Mají přitom mnoho výhod, které se dostatečně nedoceňují. Je to především možnost využít signalizace záběru i ve velkých hloubkách, na kterých bychom s pevným splávkem lovit nemohli. Zarážka pro tento typ splávku se snadno udělá z průhledné lepící pásky nebo ventilkové gumičky. Používáme-li klouzavého splávku při lovu na dně, nepotřebujeme zarážku vůbec. Splávek nám i tak oznámí záběr. ( 1973 )

                                      Nesoxx - Profil | Út 25.5.2010 21:30:15

                                      jarohardy >> zdar, článek je z R 6/73, ale fotka musí být z roku předešlého nebo staršího, když už tam stanují. Jeden článek s táborem ve Stráži nad Nežárkou tu už tuším někde byl, to se tam pořádalo každoročně ?

                                        Nesoxx - Profil | Út 25.5.2010 21:23:51

                                        Kreja >> vrátil jsem se bez peněz, ale hlavně že je lednička plná .....
                                        Tak ať ti ta šichta rychle uteče a dík předem, dlužník nezůstanu ! :-)

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly