Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 19:29:26

kkkarlos >> :-))

    N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 19:29:08

    Mates PB >> Domníval jsem se že jich máš výrazně víc. Ono to přijde.-)

      NKubas - Profil | Čt 12.11.2015 19:26:32

      : vydrák >> je možné že je to originál, ale napadá mě myslím logická otázka, proč by dělali takhle malý naviják přehradový? Navíc mi velikost té cívky nepřipadá dle fotek o tolik větší než ta normální. Možná se jedná o nějaký prototypový kus, nevím, ale logika mi říká, proč by to dělali?

        NMates PB - Profil | Čt 12.11.2015 19:26:11

        : vydrák >> Mám málo, jen 3 a jeden má domácí na půdě. Jinak mám ještě šejky, těch mám víc. Na sintrixe nemám. :-)) A myslím, že venca1 je taky víc lepší sběratel než já :-)) Ale já jsem trpělivej.

          Nkkkarlos - Profil | Čt 12.11.2015 19:25:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          : vydrák >> Jsem kutil, nebo to je originál?

            N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 19:20:39

            Mates PB >> Kolik už máš těch Druchemáckejch klacků? Budeš asi největší sběratel této licenční značky.

              NMates PB - Profil | Čt 12.11.2015 19:17:23

              : vydrák >> Já jsem dnes získal konečně bílou C4 od Druchemy, vyměnil jsem jí za TGčka. Jsem taky moc rád. Ještě mi chybí červená a modrá a ty když klapnou, tak budu celkem spokojenej parchant.:-)

                N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 19:16:24

                Magič >> Věřím Milane,proč ne?
                Kutil by musel naviják zcela přepracovat a vyrobit úplně nový díly. Protože žádný z navijáků TOKOZ nemá tak dlouhou hřídel a žádný nemá tak dlouhý unašeč překlapěče.
                Až někdo podá hmatatelný důkaz toho,že se jedná o výtvor kutila,přestanu věřit na originál.

                Ale jsem moc rád,že jsi tuto otázku na rovinu položil,vážně. Protože mě to napadlo samozřejmě taky,když jsem navijáky viděl na fotografii.

                  Nsimi1977 - Profil | Čt 12.11.2015 19:14:11

                  ..tak jsem po dlouhé době počítal vystavené navijáky a do 1000 kusů mi chybí ještě 196 kusů :-(

                    N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 19:13:36

                    Mates PB >> Díky Martine.
                    Když sběratel čehokoliv sežene pěknou věc která je normálně k sehnání,má z toho samozřejmě radost.
                    Sehnání unikátu je maso:-)

                      NMagič - Profil | Čt 12.11.2015 19:12:00

                      : vydrák >> :+) Vážně věříš Romane že je to originál ? Koukal jsem na ně na Aukru a jelikož jsou oba od jednoho majitele tak to bude spíše kutilské kouzlo.

                        NMates PB - Profil | Čt 12.11.2015 19:09:50

                        : vydrák >> Parádní Romane.

                          Npdpavel - Profil | Čt 12.11.2015 19:05:51

                          : vydrák >>
                          Díky, asi jich moc není....

                            N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 19:05:12

                            Hardyman >> Honzo díky ani nevíš jakou mám z něj radost. Druhý exemplář jsem nikdy nikde neviděl.

                            Zítra přijde další pecka - ROEN II mini (pstruhový).

                              N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 19:03:28

                              pdpavel >> Rozdíl je nejenom v překlapěči ale i ve střevech.
                              Vzhledem k tomu,že je cívka vysoká tak je podstatně vyšší zdvihová hřídel. Ještě jsem to nerozebral abych odhalil další rozdílnosti.

                                NHardyman - Profil | Čt 12.11.2015 19:00:56

                                : vydrák >> Romane tak to je veliká nádhera, jak jsem se o TOKOZ nikdy moc nezajímal vidím ho snad prvně.

                                  Npdpavel - Profil | Čt 12.11.2015 19:00:49

                                  : vydrák >>
                                  Zajímavý kousek, vidím asi prvně :)
                                  Rozdíl je v té cívce a překlapěči a nebo je i rotor větší ?

                                    Nsimi1977 - Profil | Čt 12.11.2015 18:59:11

                                    Hardyman >> ok

                                      NHardyman - Profil | Čt 12.11.2015 18:58:21

                                      simi1977 >> Simone přesně rok nejde určit osmdesátá léta.

                                        N: vydrák - Profil | Čt 12.11.2015 18:48:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Už tady dlouho nebyla žádná novinka,tak nejnovější přírůstek.

                                        Tokoz STABIL IV - přehradový model.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly