Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

simi1977 - Profil | So 7.11.2015 11:12:34

..tak jsem byl na otočku pro retro úlovek :-)

    sumec 1950 - Profil | So 7.11.2015 10:29:12

    : vydrák >> Krásnej kousek.

      : vydrák - Profil | So 7.11.2015 10:10:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Nejnovější přírůstek do sbírky - muškový prut Rousek.
      Původně jsem se domníval, že bude potřeba prut komplet nově vyvázat. Naštěstí to nebylo tak strašný a původní vývaz jsem dokázal zachránit. Ale musel jsem cca polovinu nití rozmotat a znovu vyvázat.
      Jo a byl,na dnešní dobu plnou retro nadšenců, za fantastickou cenu:-)

      Více info a foto na: http://tokoznavijaky.svet-stranek.cz/nova-stranka-2​78527/

        simi1977 - Profil | So 7.11.2015 9:21:17

        Sobotní malé retro....

          Kubas - Profil | So 7.11.2015 8:38:12

          kkkarlos >> Nádhera Karle :) Těším se na něj :)

            kkkarlos - Profil | So 7.11.2015 8:02:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Krásné sobotní ráno, přidávám pár foteček dnešního ranního doladění jednoho Siriuse...
            PS: Pavle tak to pošli, ten držáček jsem si právě zase procvičil :-)

              direkt - Profil | So 7.11.2015 7:35:40

              Ziggy >> Petře, vítám tě zpět.

                Hardyman - Profil | So 7.11.2015 7:19:14

                Ziggy >> Petře také tě vítám hlavně, že jsi už v pohodě.

                  Ziggy - Profil | Pá 6.11.2015 21:43:04

                  Po delší odmlce jsem opět moc potěšen! Díky, pěkné a zajímavé, nepřestane mě to bavit a zajímat, nikdy.....

                    Dóla - Profil | Pá 6.11.2015 15:44:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Pražské grundle
                    (Večerní České slovo, 6. 6. 1941)

                      Mates PB - Profil | Čt 5.11.2015 19:33:24

                      sumec 1950 >> Až to nalakuju, ale síla odpovídá, Penta je totiž tenká. Hlavně jsem debil, bo jsem si nepřetočil ze špulky na cívku na vyvazování, tak jsem s tím asi hodinu bojoval a vysral se na to, zejtra si to převinu.

                        Mates PB - Profil | Čt 5.11.2015 19:32:35

                        simi1977 >> nechci ti radit, ale doporučuju YouTube, zadej si tam rodbuilding, nebo wrap rod, nebo wrapping guide a wrap finishing......hodně tě to posune.

                          sumec 1950 - Profil | Čt 5.11.2015 19:32:31

                          Mates PB >> Tak se pochlub!

                            Mates PB - Profil | Čt 5.11.2015 19:29:35

                            Myslím, že jsem objevil pravou správnou nit Tokoz - lamináty. Ale ještě jsem jí nezalakoval.

                              simi1977 - Profil | Čt 5.11.2015 17:46:11

                              ale bez laku vypadá ta niť lépe....

                                simi1977 - Profil | Čt 5.11.2015 17:42:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                zkouška nové nitě....ještě to chce více stahovat :-)

                                  Karel K70 - Profil | Čt 5.11.2015 17:19:22

                                  simi1977 >> Ty třpytky-2,3,4zprava-vyráběl je pan Vaněk už za komančů doma v dílně.Tedy v podstatě na koleně.

                                    Dóla - Profil | St 4.11.2015 17:33:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Rybáři u řeky i spali

                                    Poctivci a kořistníci také mezi rybáři

                                    Statistika rybářských úlovků prozrazuje teď i povahu některých rybářů

                                    Ve všech rybářských klubech a spolcích, co jich u nás je, jsou nyní zpracovávány statistické údaje členstva o úlovcích v minulé rybářské sezoně. Lze z nich sestavit pěkný obrázek našeho rybářského světa. Jsou rybáři, kteří vyplnili statistické lístky velmi přesně a svědomitě. Ač to nebylo na nich vyžadováno, udali dokonce i den a přesnou hodinu, kdy kterou rybu vytáhli.To jsou rybáři, kteří berou rybaření skutečně jako sport, plní svoji povinnost ke svému spolku či klubu a považují švindlování za vlastnost neslučitelnou se sportem. Jiní rybáři, a to většinou ti, kteří uvádějí velmi slušné úlovky, tak kolem 150 až 170 kg ryb za sezonu, jsou velice ve výčtu své kořisti přesní, ale přesnosti již nedbají, když mají označit místo, kde jim ryby braly.

                                    To je druh rybářů nepřejících, považujících „bravé“ dny za své největší tajemství. Dalším druhem rybářů jsou rybáři, vykazující malé nebo jen průměrné úlovky, ačkoliv je o nich známo, že doslova přespávali na břehu řeky ze strachu, aby jim nikdo k jejich výnosnému lovišti nemohl. Chtějí si své tajemství uchovat pro sebe zas jiným způsobem než jejich výše uvedení kolegové. Jenom že takové rybářské tajemství, jaké bylo to letošní pod přehradou ve Vraném, se neutají žádným zamlčováním nebo falšováním údajů pro statistiku. Ve Vraném se totiž letos při velké jarní vodě dostalo množství ryb, zejména candátů, z jezera nad přehradou dolů do řeky. A odtamtud je pak podnikaví rybáři vybírali přímo ve velkém. Nachytat pod přehradou za odpoledne 20 až 25 kg ryb nebyla žádná zvláštnost. Ale za to to byla zvláštnost, pro níž bylo možno něco vytrpět. Proto také rybáři, kteří objevili tajemství Vltavy pod přehradou, nikoho k vodě nepustili. Rozsadili se se svými pruty na břehu tak, aby břeh byl po rybářsku plně obsazen, a aby snad jim tam někdo nevlezl časně zrána nebo ještě za tmy, tak na břehu střídavě spali. To se snad po prvé v historii pražského rybářství posílaly z Vraného telegramy do Prahy manželkám a nejlepším přátelů, aby rychle přijeli vystřídat uondaného rybáře, nebo alespoň odvézt jeho kořist. Spolek nespolek, sport nesport, to všechno všechno vybledlo před zraky rybáře, který mohl tahat z řeky jednu rybu za druhou, zatím co jeho méně šťastní kolegové byli nuceni přikrmovat ryby bez užitku pro sebe, nebo se jen závistivě dívat. Další druh rybářů jednoduše výkaz svých úlovků do stanoveného data, 31. prosince, nepodal. Ti všichni se jej budou snažit sestavit před zahájením sezony, protože kdo nepodal výkaz za minulý rok, nemá v tomto roce dostat rybářský lístek.

                                    (Večerní České slovo, 4. 1. 1941)

                                      sumec 1950 - Profil | St 4.11.2015 17:29:19

                                      Karel K70 >> No Martin asi ne.Byl tady před týdnem,a už prej mi objednal parádní funus.Prej abych to moc neprodlužoval.Pro ostatní jenom to,že Martin je můj syn.

                                        simi1977 - Profil | St 4.11.2015 15:40:44

                                        I když to nedělám,tak prosím o identifikaci třpytek?Děkuji

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly