Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nkkkarlos - Profil | Po 2.11.2015 20:32:30

: vydrák >> jj, ta kladívková byla kdysi vypalovací barva. U nás ve fabrice se s ní natírali elektro rozvaděče a pak se to vypalovalo v peci...

    N: vydrák - Profil | Po 2.11.2015 20:30:13

    kkkarlos >> Ta kladívková drží jak židovská víra. S jinou barvou takovej problém nebyl.

      Nkkkarlos - Profil | Po 2.11.2015 18:53:04

      : vydrák >> Tak to děláš skoro stejně, já ty díly máčím v Militu na motory aut. A jde to taky skvěle dolů. Kdysi jsem si pomáhal horkovzduchem, ale tohle je lepší, nechám to klidně i tři dny v tom Militu a pak to jde kartáčem v klidu dolů.

        N: vydrák - Profil | Po 2.11.2015 17:50:27

        Hardyman >> Použil jsem velmi silný odmašťovadlo,tedy spíš rozpouštědlo.
        Celá akce s odstraněním barvy trvala pracovní týden. A skládala se ze stejných,po sobě jdoucích,akcí:
        - celou noc v rozpouštědle a přes den pak drátěným kartáčem co šlo dolu a znova a znova... :-)
        Souběžně jsem dělal ještě reexíka a z něj šla barva dolu jako fík.
        (značku rozpouštědla neznám,dali mě to klucí z lakovny)

          NHardyman - Profil | Po 2.11.2015 16:20:27

          direkt >> Jirko to máš pravdu, že k tvému navijáku klička nepatří. Možná přijde na Rouska, ale na jiný model.

            Ntajmen1 - Profil | Po 2.11.2015 15:30:52

            venca1 >> Jezero.

              Nvenca1 - Profil | Po 2.11.2015 15:19:11

              tajmen1 >> To je ze pstruhovky?

                Ndirekt - Profil | Po 2.11.2015 15:07:51

                Zdravím všechny přítomné , nevíte tu někdo z jakého navijáku je tahle klička ? Mám ji na Rousku ale přijde mi že na něj nepatří. Děkuji za odpovědi. Jirka

                  Ntajmen1 - Profil | Po 2.11.2015 7:44:49

                  Mimo RETRO koukněte na V.I.P. lov.Starší syn,candošek 90 ka.

                    NHardyman - Profil | Ne 1.11.2015 20:50:57

                    : vydrák >> Jestli jsi sundal starou barvu tak jsi hodně trpělivý většinou drží velmi dobře. Mechanicky nebo chemicky jsi ji odstranil.

                      N: vydrák - Profil | Ne 1.11.2015 19:49:27

                      Hardyman >> Díky Honzo. Největší fuška byla sundat tu kladívkovou dolu na čistej matriál.

                        NHardyman - Profil | Ne 1.11.2015 19:44:49

                        : vydrák >> Naviják vypadá autenticky barva je také v dobrá.

                          N: vydrák - Profil | Ne 1.11.2015 19:42:23

                          Hardyman >> Šedá je z naší lakovny:-)

                            NHardyman - Profil | Ne 1.11.2015 19:11:46

                            : vydrák >> Romane nebyl v lesklé šedé už také hůř vidím kde jsi vzal odstín šedé.

                              N: vydrák - Profil | Ne 1.11.2015 14:43:14

                              sumec 1950 >> Ano,v krémové jsem ho taky už viděl.

                                Nsumec 1950 - Profil | Ne 1.11.2015 14:35:09

                                : vydrák >> Tak Sory,já ho mám někde v krémové barvě.Tedy,jestli jsem ho už nerozdal.

                                  N: vydrák - Profil | Ne 1.11.2015 14:29:04

                                  sumec 1950 >> Tondo,nechtělo.
                                  Tokoz nabízel ROEN I i v této šedé barvě a právě „šedíváka“ jsem ve sbírce neměl. Kdybych chtěl naviják v kladívkové barvě,nastříkal bych ho kladívkovou barvou. Mám jí celou plechovku. Asi tak:-)

                                    Nsumec 1950 - Profil | Ne 1.11.2015 14:21:57

                                    : vydrák >> Romane,chtělo to kladívkový lak.Karlos by ti poradil,kde se dá sehnat.Potom by to byl zbrusu nový originál.

                                      N: vydrák - Profil | Ne 1.11.2015 13:37:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Nedávno jsem nabízel v retro bazaru ROENa I. Byl to takovej škareda škaredej a nikdo ho nechtěl.
                                      Tak jedna malá inspirace, jak si dle potřeby zhotovit kus který schází ve sbírce.
                                      Není samozřejmě nad originál! Retru a Petru zdar

                                        Nsimi1977 - Profil | Ne 1.11.2015 11:31:25

                                        pdpavel >> jo to tak Pavle a i občas prostě díly koupím,protože to chci zkompletovat i bez mého vyvázání,i když je prodám.Prostě mě vadí,když tu mám jen díly.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly