Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Mates PB - Profil | So 5.9.2015 17:10:07

kkkarlos >> Znělo to tak tajemně :-)

    kkkarlos - Profil | So 5.9.2015 17:06:01

    Mates PB >> Marťas však Honza nepíše že je jinej, jen že má 60 let starou sadu závitníků... :-))

      Mates PB - Profil | So 5.9.2015 16:53:12

      Hardyman >> Honzajs, Whitvorta koupíš normálně, neni jinej než před 60 lety.

        Hardyman - Profil | So 5.9.2015 16:50:05

        pdpavel >> Pavle i nejlevnější naviják Hardy šlape hladce je přesně vyrobený. Jenom pozor na výrobu šroubku závit je whitvorth. Mám starou sadu whitvort závitníku je šedesát let stará anglická výroba. Kulaté krabičky mohl klidně vyrábět kovo tlačitel, který je dodával do rybářských potřeb.

          pdpavel - Profil | So 5.9.2015 15:22:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Trošku sem " pucnul " rouska a ještě se mi povedl zelený tokoz... nemohl sem ho více vyleštit aby mi nezmizla zelená..tak je s patinou..

            pdpavel - Profil | So 5.9.2015 14:14:38

            Hardyman >>
            Děkuju za upřesnění....je docela drobný , lehký a šlape parádně ... bude stačit jen otřít, chybí mi jen malinký šroubek překlapěče a vypucovat..
            Prosím nevíš výrobce těch kulatých hliníkových krabiček s tou vyraženou rybou ? jestli je to zahraniční.... děkuji

              pdpavel - Profil | So 5.9.2015 14:13:11

              venca1 >>
              Jestli si myslel ty devony co má jeden ještě cedulku focený na tom dřevě takty určo nepustím...

                pdpavel - Profil | So 5.9.2015 14:11:49

                venca1 >> Byla toho krabice od bot.. :)
                Ty devony Re-fly jsou tam jen dva a ten krajní je vorvaný papír... byloto smotaný do ruličky...
                Jinak nic nebudu pouštět asi pryč... mám po pánovi i jeho legitimaci a lístek a povolenku i dodtaky k lovu ..
                A přišlo by mi blbý to rozprodat....kdyby si nabídnul plandu rousek červenoočko 4,5cm tak to by byla jiná :)
                Tu červenoočku 3,5 cm co tam byla tak je nová....

                  Hardyman - Profil | So 5.9.2015 13:36:06

                  pdpavel >> Pavle pěkné věci jsi nakoupil. Hardy The ,,Hardex" je naviják nejnižší třídy. Když to přeženu jako byl u nás naviják Rousek Stabil za 290.- a nebo Šídlo za 1000.- Hardy Hardex pak Exalta a nejvyšší řada Altex.

                    venca1 - Profil | So 5.9.2015 12:04:47

                    pdpavel >> Kde jsi řádil , jak černá ruka. ? :-))) Ten Hardy je super. Někdo musel být dost prachatý, když ho kupoval. Kdybys pouštěl něco z těch devonů, tak mám zájem. Jinak krásný úlovek, gratulace.

                      kkkarlos - Profil | So 5.9.2015 10:34:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      pdpavel - 5.9.2015 10:08:05
                      pár jich na eBay je...

                        kkkarlos - Profil | So 5.9.2015 10:32:20

                        pdpavel >> Kurňa to je nádhery, já snad po té noční ani dneska neusnu :-)

                          simi1977 - Profil | So 5.9.2015 10:30:46

                          pdpavel >> moc jsem toho nenašel:Hardex Mk II Reel Britský patent č 47125.

                            simi1977 - Profil | So 5.9.2015 10:18:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            ..tak duralové pruty jsou hotové!Spodní prut je dělaný :-)

                              simi1977 - Profil | So 5.9.2015 10:15:56

                              pdpavel >> Pavle co dodat?Nádherný úlovek!

                                pdpavel - Profil | So 5.9.2015 10:08:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Přidám dnešní úlovek....
                                Prosím kdyby někdo věděl výrobce těch kulatých krabiček, je na nich jen taková rybka- viz foto-
                                Ohledně toho smekacího navijáku bych byl take rád za nějaké info, ....díky
                                Nafotil sem všechno...

                                  direkt - Profil | So 5.9.2015 0:46:00

                                  simi1977 >> jasně :-) mně to ani jinak nejde. :-))) ale dnes to napravim...

                                    andy big hrouzek - Profil | Pá 4.9.2015 21:08:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnešní přírůstek štípaný mušák Tokoz 1431

                                      simi1977 - Profil | Pá 4.9.2015 18:21:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      ..zkouška :-)

                                        simi1977 - Profil | Pá 4.9.2015 15:40:51

                                        direkt >> opět error?

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly