Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Kristi - Profil | Po 17.4.2023 15:05:20

PEPO. >> áno ručné. Aj by som investoval. Zato som sa pýtal či niekto nemá skusenosti s tým.

    PEPO. - Profil | Po 17.4.2023 14:34:13

    Kristi >> Vieš.Ale je ti potrebný software na CD +kabel.A myslím že to asi nie si ochotný investovať len kôli mototohodinám....Silnejšie suzuky majú aj na palubovke display kde sa dá diagnostikovať a vygeneruje ti QR kod a je na to aplikácia v telefone...Ty máš podla všetkého len ručné ovládanie motoru-však?

      Kristi - Profil | Po 17.4.2023 12:36:52

      PEPO. >> to mi je jasne že to v servise vedia zistiť. Kupil som si merač motohodin s otačkomerom čo sa dáva na kábel sviečky.
      Len či nahodou si neviem doma napojit ten motor na tablet notebook a podobne.

        PEPO. - Profil | Po 17.4.2023 11:44:51

        Honzulka >> Môžu byť dve príčiny.
        Bud je ventil už KO a gumička je stará alebo tam môže byť nečistota a tá ti môže brániť tomu aby ti ventil držal...Skús ventil pootočiť akoby si to chcel celý vypustiť a skús kompresorom prefúknuť.Ak nepôže tak nový ventil....

          PEPO. - Profil | Po 17.4.2023 11:40:39

          Kristi >> Ty máš nový motor a diagnostikou to určite pôjde....Aj tam kde si kupoval predchádzajúci motor- diagnostiku majú....Motor určite nemá klasickú OBD zásuvku a myslím že každý výrobca má inú zásuvku-teda aj kábel.
          Autodiagnostiku vieš aj stihnuť kreknutú-ale na marine motory som to neskúšal-lebo mi to ani zatial nie je treba, kedže moje staré motory boli vyrobené v dobe ked to ešte nebolo potrebné...

            Kristi - Profil | So 15.4.2023 16:01:05

            Neviete dá sa zistiť koľko má motohodín motor Suzuki? Je nato kabel? Suzuki 25HP

              Lubo-SA - Profil | So 15.4.2023 13:39:24

              Honzulka >> V strede ventilu je šesťhran ktorý treba pootočiť len teraz neviem či zatlačiť a pootočiť alebo len pootočiť ... Je možné že keď spúšťali čln tak to prepli aby nemuseli držať kým sa spustí ..

                Honzulka - Profil | So 15.4.2023 11:43:53

                Ahoj,koupil jsem starší člun Kolibri a při dofukování jsem odšrouboval kryt ventilu a hned mi začal unikat vzduch,po zašroubování zase drží,je potřeba nějaká úprava,popř. výměna ventilu?

                  Čodiš - Profil | Út 11.4.2023 8:30:08

                  P!F >> Kde jezdím štreku, tak to je Baťův kanál, ale tam jezdím každoročně a stejně bych tam rychleji nejezdil, tam si jede člověk tu plavbu užívat a jede na víc dní. JInak většínou s tou lodí jedu na jeden zátah do 10km. A jsem omezen i tím, že u nás můžeš mít max 10kW motor

                    Honzulka - Profil | Út 11.4.2023 7:53:42

                    Zdravím,neválí se někomu doma funkční pumpa ke člunu Kolibri?

                      P!F - Profil | Čt 6.4.2023 6:04:40

                      Čodiš >> tak pokiaľ sa nepotrebuješ presúvať x desiatok km tak tá rýchlosť samosebou stačí.

                        Čodiš - Profil | Út 4.4.2023 20:54:37

                        poldeci >> No já to ještě ladím, tohle je představa.V reálu to pak bude snad hezčí, ale dělám to doma na koleni, tak nemám možnosti víš jak

                          Čodiš - Profil | Út 4.4.2023 20:49:27

                          Píňas >> No čistě materiál bude kolem 120k.Doby kdy stál hliník 80Kč/kg jsou dávno pryč, bohužel

                            poldeci - Profil | Út 4.4.2023 20:46:37

                            Čodiš >> pripomína mi to kombajn🙂…… tým ale nechcem znevažovať tvoju robotu

                              Píňas - Profil | Út 4.4.2023 18:56:58

                              Čodiš >> to vypadá moc dobře. A máš spočítáno na kolik tě to vyjde? Myslím jen loď,bez výbavy

                                Čodiš - Profil | Út 4.4.2023 6:27:32

                                P!F >> Váha hliníku + offroad naviják + soláry a baterie. No je to už Váha. Ale ono to prostě lehčí udělat nejde. Ale když vezmu, že u té lodě co mám a kterou mám zváženou na 710kg samotnou bez nákladu, jezdím s 5Hp motorem kolem 8km/h průměr, tak s touto lodí s použitím 5Hp budu tak na stejno možná o něco míň. No a vzhledem k tomu, že lod už dám na papíry tak uvažuju i o nějakým tom Mercury, co je 20Hp přiškrcená na 10Hp a otevřu ho na 20Hp :-). Takže rychlost kolem 10km/h bude v pohodě dosažitelná a víc ani jezdit nepotřebuju, co už za ty roky mám vyzkoušeno. Když chcu jezdit na rybách rychleji, beru menší lod co mám, víš jak :-)

                                  P!F - Profil | Po 3.4.2023 15:58:13

                                  Čodiš >> To už je kus lode teda... A to je celková váha alebo hlinníku?

                                    Čodiš - Profil | Po 3.4.2023 11:08:27

                                    P!F >> No stále dolaďuju :-) Ale tak nějak to už zůstane. Váhu mám spočítanou na cca 700kg +-50kg

                                      P!F - Profil | Ne 2.4.2023 21:43:00

                                      Čodiš >> hezký altánek 😅

                                      S akou váhou rátaš?

                                        Čodiš - Profil | Pá 31.3.2023 22:15:50

                                        P!F >> 6,8x2,2