Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NKristi - Profil | Ne 6.8.2023 10:28:01

Ahojte ako mate riešené podopretie motora na člne. Je to vôbec potrebne? Mám manuálny trin a na vociku mi pri preprave skače . Nechcem ho mať celkom spustený lebo sa bojí, že sa mi dotkne cesty.

    NPvl - Profil | Po 31.7.2023 9:13:48

    Tatulaw >> Tady něco je ,ale podmínka nejspíš sledování na fejsu - (přihlášení) Nevím jestli ti to pomůže
    https://www.bing.com/search?q=rumann+boats&aqs=edge..69i57j69i60l3&FORM=ANCMS9&PC=U531

      NTatulaw - Profil | Ne 30.7.2023 14:03:34

      Zdravím, dováží k nám ještě někdo rumann boats? Líbí se mi ta kratší rybářská verze. Prý to celkem jede i s 5hp, ale nedaří se mi k nim dohledat více. Za jakékoli info děkuji.

        Natawa - Profil | Pá 28.7.2023 13:16:34

        Kdyby někdo chtěl pramici Tina 400x120 tak nabízím tady v bazaru.koukněte prosím.Díky

          NMíra-okoun - Profil | So 17.6.2023 16:37:58

          Zdravím pánové. Chtěl bych se zeptat na servis motorů Minn Kota. Potřebuji sehnat ovládací jednotku motoru s plynulou regulací otáček. zde na odkazu - https://www.ebay.de/itm/272839148135
          ...Předem dekuji za rady.

            Nlovec 01 - Profil | Čt 1.6.2023 20:45:50

            Čodiš >> Nebo toto. Objem nafoukneš foukadlem a tlak pak kompresorem s nastavitelným tlakem. Já to používám už 2 roky i na kola na autě atd atd a za ty lově super
            https://www.lidl.cz/p/parkside-aku-kompresor-pak-20-li-b2-a-pumpa-palp-20-li-b2-2-ah/p800003689
            Ahoj, jak dofoukavas tím kompresorem? ( jakým nástavcem?)
            Pumpa je super a nejspíš by to nafoukala celý, ale nepretlaci ventil, takže musím mít ventil zaaretovany v otevřené poloze.

              NTOMÜ - Profil | Út 30.5.2023 11:24:51

              Pawell >> děkuji 👍

                NTOMÜ - Profil | Út 30.5.2023 8:21:36

                Ahoj, potřeboval bych poradit. Nevíte někdo jak přihlásit loď vlastní výroby. Jednalo by se o hliníkovou pramici.

                  Ncanis.lupus - Profil | Ne 28.5.2023 10:13:57

                  Ahoj, rád bych se zeptal na radu. Mám nafukovací člun a uchází ve spoji ve špičce mezi podlahou a balony. Čím , nebo jak rozlepit stávající spoje? Nahřát fénem? A před opětovným lepením vyčistit čím? Děkuju Jarda

                    Nhadalicek - Profil | Ne 14.5.2023 16:27:54

                    Kristi >> záleží co máš za značku a model..ano je ,je tam spoustu možností zapojení čidel apod..

                      NKristi - Profil | Ne 14.5.2023 13:15:33

                      hadalicek >>
                      Ten NMEA 2000 je zaujímavá vec. Len môj sonar to asi nepodporuje.

                        NKristi - Profil | So 13.5.2023 11:32:03

                        hadalicek >> Dakujem za info. Momentálne tam mam merač motohodin ktorý má kábel omotaný na sviečkový kabel. Zatial mi to informačne stači.

                          Nhadalicek - Profil | So 13.5.2023 8:08:28

                          Kristi >> Je možnost propojit motor s echolotem pomocí NMEA 2000 sítě a jednotky(interface- suzuki, mercury,honda a pod..) která to podporuje pak to ukazuje víceméně všechno ,trim ,otáčky ,motohodiny, teplotu, oleje apod.jen je potřeba si dát pozor zda to echolot podporuje,od Lowrance toto jde už od řady Elite 7...

                          Edit : v minulosti jsem tu o tom psal i jak zapojit kabely..

                            NKristi - Profil | Čt 11.5.2023 21:15:22

                            P!F >> Nie nemá. Kúpil som merač motohodin na svieckovi kábel. Informatívne mi to asi stačí.

                              NP!F - Profil | Čt 11.5.2023 20:23:31

                              Kristi >> má to budíky?

                                NPEPO. - Profil | Čt 11.5.2023 11:41:14

                                hakin >> Lepidlo nie je až tak podstatné- ako je dôležité to poriadne vyčistiť.
                                Tak ja mám dobrú skúsenosť s týmto https://www.vodacky-obchod.sk/x-treme-fix-lepidlo-500-g/p2396
                                a tužidlo https://www.vodacky-obchod.sk/x-treme-fix-tvrdidlo-30g/p1330

                                  Nhakin - Profil | St 10.5.2023 17:20:59

                                  PEPO. >> Dik za odpoveď. A aké lepidlo odporúčas

                                    NPEPO. - Profil | St 10.5.2023 13:57:44

                                    hakin >> Tak ako prvé by som dal do injekčnej striekačky s ihlou lepidlo ihlu zasunúť kolko to ide.
                                    Ak nepomôže, odlepiť ten golier .
                                    Ale aj jedno a aj druhé nemusím byť na stálo.Podla mna ti už povolil aj cecok a asi aj ten budeš musieť vybrať a nalepiť na novo-ale to je chce čas a trpezlivosť.
                                    Alebo nalej do balonu toto-https://www.sglcars.sk/produkt/slime-bezdusova-napln-1l?gad=1&

                                      Nhakin - Profil | Út 9.5.2023 18:51:02

                                      PEPO. >> PEPO ty máš skúsenosti s lepením člnov. Aký postup by si zvolil na túto dieru? A ake lepidlo odporučis. Je to Jarvis marine. Ďakujem