Lodě - Loďky - Lodičky | MRK.cz

Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NPEPO. - Profil | Út 18.10.2022 16:18:07

JKB >> Tak v tom nevidím absolútne žiadny problém....

    NJKB - Profil | Út 18.10.2022 16:02:50

    PEPO. >> Jsme první majitel lodě a budu i první majitel motoru..díky

      NPEPO. - Profil | Út 18.10.2022 10:04:45

      JKB >> Tiež som si tým prešiel a docela pohodička...Budeš potrebovať dokumentáciu od lode.Kupnu zmluvu...Ak bol niekedy pred tým prihlásený by ti pomohlo staré ovedčenie..Neviem či si čln kupoval ako nový a si prvý majitel alebo to už kolovalo a ty si už možno kotvia kolký majitel.....A to isté platí od motoru..

        NJKB - Profil | Po 17.10.2022 23:46:58

        Ahoj. Mám kajutový člun, nyní provozován bez registrace s 5hp motorem. Chtěl bych si pořídit motor silnější, tedy tím pádem loď a motor registrovat. Můžete mi poradit, jak registrace probíhá? Zajímá mě vše, moc díky..

          NJanS1973 - Profil | Ne 16.10.2022 17:52:22

          siluri >> díky za odpověď. Podobný držák či podpěru jsem našel na nějakém e-shopu a přišlo mi to jako zajímavá varianta. Právě toho rozhrkani a vůlí se bojím. Takže mám o čem přemýšlet.

            Nsiluri - Profil | Ne 16.10.2022 17:20:15

            JanS1973 >> upadnut by nemal :) Co sa tyka poskodenia - videl som 5hp motor ktory bol vozeny bez vyklopenia a pritiahnuty "gumicukmi" k lodi a po case mal vole snad vsade - prosto ho to rozrkalo (bola to sice Hidea ale aj tak).. U vacsich motorov sa to riesi vyklopenim a podopretim, su na to bud original drziaky (rozdielne podla toho ci ma motor el.trim/tilt alebo manualne vyklapanie) alebo sa da nejaky forichtung vyrobit. Ja to mam takto. 5hp som nosil v aute a vzdy nasadzoval

              NJanS1973 - Profil | Ne 16.10.2022 15:52:24

              Ahoj. Nemám zkušenosti s převážením pramice s motorem a proto možná hloupý dotaz: sundávat motor při převozu na vozíku, nebo možno převážet nasazený na lodi? Nedojde vlivem otřesů při jízdě k jeho poškození? Případně jak předejít poškození či dokonce upadnutí motoru během přepravy? Laminátová pramice, zesílené čelo, spalovací motor s krátkou nohou o hmotnosti cca 30kg.

                NČodiš - Profil | Pá 7.10.2022 13:18:12

                JanS1973 >> Tobě též ať se daří :-)

                  NPEPO. - Profil | Pá 7.10.2022 11:41:16

                  Ono je dobré aj jedno a aj druhé...
                  Z toho dôvodu mám oboje....

                    NJanS1973 - Profil | Čt 6.10.2022 15:26:14

                    Čodiš >> díky za reakci a osobní zkušenost. Ať se daří, nejen u vody 😉

                      NČodiš - Profil | Čt 6.10.2022 13:17:33

                      JanS1973 >> Jako za mě, já bych šel do rolen a dát je víc nahusto a noproblema. Měl jsem na přívěsu ze začátku prkna potažené kobercem a kolikrát sundat tu lod kvůli mělkým sjezdům nebo jen tak u břehu byl očistec a to jsem sundával naloženou lod cca celkově 200kg i s nákladem a motorem. O velké lodi se ani nebavím. Od té doby mám na přívěsu na 3,6m lodi rolny, tak i na přívěsu pro 6m lod a nic jinýho bych už nechtěl. Já teda nemám originál lodní rolny, ale funguje to skvěle. Odzkoušeno už řadu let a i tu velkou potvoru co má z nákladem 1000kg a víc spouštím a natahuju tak, že nemusím ani zajet do vody a to je kolikrát vychytávka, kterou dost často využívám

                        NJanS1973 - Profil | Čt 6.10.2022 7:27:26

                        PEPO, packa děkuji za odpověď, mám o čem přemýšlet. Ještě doplním, o jaký typ lodi se jedná, viz obrázek.

                          NPEPO. - Profil | Čt 6.10.2022 7:05:59

                          JanS1973 >> Pokial máš dosky- je to lepšie na prepravu.Rolne sú lepšie na nakladanie a vykladanie člnu.Zasa trebe lepšie upevniť pri preprave.Ked máš dosky, tak musíš ísť hlbšie do vody a čln musí zostať na vode..Co na sklzoch s miernim stúpaním alebo niekde na divoko môže byť častý problém..Aj ked 120 kg nie je zasa až tak vela na manipuláciu.

                            Npacka - Profil | Čt 6.10.2022 7:04:27

                            JanS1973 >> na převoz jsou lepší prkna a na vytahování jak kde je jaký sjezd...nekde dostanes loď do půlky vleků a někde ji táhneš po celé délce vleku...nejlépe dej tam rolny a zvedaci
                            lyziny

                              NJanS1973 - Profil | Čt 6.10.2022 6:45:02

                              Ahoj. Pořizuji si laminátovou pramici (cca 4m, 120kg) a uvažuji, zda je pro nakládání lodi vhodnější vozík, který má na bocích prkna, či rolny. Manipulovat s lodí budu většinou sám, na řece, na zpevněných sjezdech do vody. Je v těch dvou variantách vozíku nějaký zásadní rozdíl pro uživatele? Pokud máte někdo zkušenosti, podělte se, prosím. Díky.

                                NČodiš - Profil | Pá 30.9.2022 21:33:43

                                Někdy je to i pro octávku moc, tak nastupuje jiný styl vytahování lodě :-) https://www.facebook.com/100004953004150/videos/799779547962057/

                                  Nsiluri - Profil | Pá 23.9.2022 15:18:35

                                  P!F >> a mat to bez starosti? Pche, to dokaze kazdy, ked chcem chytat ryby - musim trpJet!
                                  Na kupu vacsieho clna mi nepraje viacero okolnosti, musim vystacit s lahkym gumakom

                                    NP!F - Profil | Čt 22.9.2022 20:43:06

                                    siluri >> jasné, mám, úplne najlepšiu radu. Vyprdni sa na gumák 😄

                                      Nsiluri - Profil | Čt 22.9.2022 14:35:18

                                      MISO* >> ano, cesky kolega uz mi aj poslal navod a je to pouzitelne, pojdem touto cestou a tym padom mozem zavesit dozadu aj tazsi 4-takt, ale ak mate niekto dalsie tipy/skusenosti s montazou predneho e-motoru na gumak, kludne dajte - mozno pomoze viacerym

                                        NMISO* - Profil | Čt 22.9.2022 12:18:24

                                        siluri >> emotor na gumaku vpredu sa da namontovat