Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NHonzulka - Profil | Čt 17.11.2022 18:35:31

Ahoj,koupil jsem starší člun Kolibri,potřeboval bych ho teď vyfouknout a nějak se mi to nedaří,jaký je postup? Díky ta rozumné rady...

    NPEPO. - Profil | Čt 10.11.2022 11:15:34

    Tiež som názoru že nech je niečo viac na guli...Je to síce prácnejšie ked sem tam treba príves ručne ponunúť/otočiť a trochu viac trpia zadné ramená na aute.Ale zasa kôli bezpečnosti a hlavne záberu kolies je to zasa hodne dobré...Pri brzdení detto...Ja som dal tiež maximum na papuču- čo je v mojom prípade 150 kg a do lode môžem vstúpiť cez zadnú čas aj ked je príves od auta odpojený.
    No kto zasa chodí aj cez hranice, tak tam vždy radšej na papuči rezervu ako o pár kg navyše.....

      Nsiluri - Profil | St 9.11.2022 21:02:58

      Zaujimave video, ozaj treba radsej poriadne navazit na gulu
      https://m.youtube.com/watch?time_continue=26&v=4jk9H5AB4lM&feature=emb_logo

        Nsiluri - Profil | Čt 27.10.2022 15:21:17

        PoligoN >> ahoj, dik, este nie - ja som strasny spekulant, vsetko az zbytocne moc premyslam. Este stale som neni rohodnuty ci nekupim iny cln - prosto motak.. Ale napady pomohli - uz mam predstavu keby som sa rozhupal

          NPoligoN - Profil | Čt 27.10.2022 14:17:13

          siluri >> Ahoj, uz si vyriesil e-motor na gumaku? ja to mam riesene takto. Stacilo dolepit 2 gumene oká (pod tym kufrikom) a kupit uchyt elmotora. Cele sa to da nasadit za chvilku je to na kridlove matice.

            NKristi - Profil | Po 24.10.2022 13:33:46

            PEPO. >> Nebol som cez vikend nikde.

              NPEPO. - Profil | Po 24.10.2022 8:20:08

              Kristi >> Stačí nejaký kúsok navyše alebo menej na jednej strane a jednu pneumatiku ti bude drať z vonka a druhú z vnútra...Ja som si rysku robil s hrubou fixou a už to bol problém že to nebolo presne.Tak ale u teba čo ten príves taháš ročne pár kilometrov to hned ani tak rýchlo nepostrehneš...Ja zasa ročne rátam že cca 4-5tisíc kilometrov ....minimálne....
              A s tým uchytením- je lepšie raz vidieť ako o tom počuť....
              Skoda že si sa neozval...Aj sme ťa s Orenom očakávali že náš poctíš návštevou....

                NKristi - Profil | So 22.10.2022 9:44:19

                PEPO. >> Prečo sa derú gumy? V zadu mám oka na zrkadle. O ktoré mám upevnené dve gurtne. A predu mám taktiež dve gurtne.

                  NPEPO. - Profil | Čt 20.10.2022 18:51:50

                  siluri >> Ja som si zostrojil toto...

                    NPEPO. - Profil | Čt 20.10.2022 10:30:22

                    Kristi >> Ono je aj dosť dôležité upevnenie lode- teda v ktorých miestach máš gurtne a kolko...A s tým posunutím nápravy verím že si to prepral viac krát a až potom dotiahol..Stačí kúsok a už ti bude drať gumy....Taká je aj moja skúsenosť s prvým prívesom...Teraz som radšej posuval základnu kde je navijak a dal som radšej čln do predu aby som mal na guli 150 kg-teda maximálne prípustné zaťaženie...

                      Nsiluri - Profil | Čt 20.10.2022 8:30:42

                      PEPO. >> zober naradie a porad to tam zrichtujte :)

                        NPEPO. - Profil | Čt 20.10.2022 8:24:09

                        siluri >> Zajtra ako zvyčajne každý víkend idem na vodu..Odfotím..
                        Kristian-tak si myslím že sa tam určite stretneme....

                          NKristi - Profil | St 19.10.2022 18:30:07

                          siluri >> ano v pozdĺžnom smere. Mám ližiny. Loď má 5,45 a ližiny sú od zrkadlá cca 4m dlhé pod člnom. Posúval som nápravu dozadu teraz mám na guli cca 60kg. Ak v sobotu nebude pršať chcem ísť na Dunaj tak som zvedavý ako sa to zmenilo.

                            Nsiluri - Profil | St 19.10.2022 17:45:36

                            PEPO. >> nemas foto pre inspiraciu? Mozno niekomu pomoze

                              Nsiluri - Profil | St 19.10.2022 17:44:55

                              Kristi >> vlni ako v pozdlnom smere? Mas rolne/lyziny aj uplne vzadu - na urovni zrkadla? Potom by sa to vlnit nemalo.. To potom neni moc torzne tuhe ked sa to "vlni" neviem si to moc predstavit, jedine ze by si to mal ozaj len na rolniach, bolo ich malo a pod tazkym motorom to peruje

                                NKristi - Profil | St 19.10.2022 15:54:07

                                siluri - Moj K Maxi sa dosť vlní na privese. Zato som sa pytal.

                                  NPEPO. - Profil | St 19.10.2022 15:51:30

                                  siluri >> Na motor bez trimu to vyhovuje...S trimom by som to nedával.....Na to som si pozváral niečo iné....

                                    Nsiluri - Profil | St 19.10.2022 15:02:24

                                    Kristi >> ked som to vymyslal som nad tym aj rozmyslal a povedal som si ze to nebude problem ked : sa cln pri preprave voci voziku ani nehne, ked tam necham nejaku volu aj smerom do stran keby uz nahodou sa chcel pohnut (v tom upevneni k voziku) a ked ho podoprem na makke - guma. Vyzera ze to funguje, myslim ze mu nerobim zle. Najprv som to mal v hlave s predpätou tlacnou pruzinou ale nakonec som od toho upustil - reku zas to neni male babo..

                                      NKristi - Profil | St 19.10.2022 13:36:55

                                      siluri >> Keď maš ten motor podopretý o príves, tak pri vlnení po ceste to nerobí problem?

                                        NMRyb - Profil | Út 18.10.2022 18:11:51

                                        JKB >> https://plavebniurad.cz/dok-pl/informace-k-registraci-plavidla
                                        Normálně tam zavolej. Jsou to nejlepší úředníci, který jsem kdy na úřadech potkal. Nedělají z ničeho vědu, a se vším ti pomůžou a vysvětlí. Alespoň to je moje zkušenost z PS Děčín.