Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NPlotičkář - Profil | Ne 26.8.2012 20:09:21

Ahoj všichni tady. Prosím o radu k opravě postarší laminátové pramice. Potřebuji vlepit do přídě lavici (vzduchový polštář), lepidlo které používám na opravu celé pramice je příliš řídké a téměř ihned odteče mimo lepené spoje. Poraďte prosím jaký materiál použít, nebo nějaký fígl jak tohle slepit.

    NKRAKONOŠ1 - Profil | Ne 19.8.2012 20:43:30

    Čodiš >> zdar něco na droboť aby se ti to neválelo po lodi.

      NOld Wolf - Profil | Pá 17.8.2012 12:03:47

      Chtěl jsem loďku taky ,chtěl a moc,duši bych za ni dal,ale už nechci viďa letošní hrůzu.Propletence bojek ,tamtamy vábniček ze všech stran,dna loděk pokrytá krví.Morava není Labe.Už není kam jít.

        NTarn - Profil | Út 14.8.2012 12:28:13

        BuBu99 >> pěkné to je. Pořád uvažuju o lodi, ale limituje mne tak trochu nedostatek místa kde to mít, když nebudu na rybách :))))

          NBuBu99 - Profil | Út 14.8.2012 9:37:24

          Dimmu >> má to cca 200 kg bez motoru

            NDimmu - Profil | Út 14.8.2012 7:53:19

            BuBu99 >> Pěkné to máš! Kolik to tak asi váží? Plus mínus, bez motoru. Díky

              NBuBu99 - Profil | Út 14.8.2012 7:36:38

              Tarn >> ahoj ,holou skořepinu jsem koupil za 10 tisíc zbytek jsem dělal.

                NTarn - Profil | Po 13.8.2012 22:47:20

                BuBu99 >> Jirko a ty máš na tu loď formu, nebo kopyto ?

                  NČodiš - Profil | Po 13.8.2012 11:35:41

                  BuBu99 >> Kurňa šikula to se musí nechat moc pěkně to vypadá,taky mě to čeká nerez mám nakoupenej ,nařezanej na zábradlí i na nerez rampu ,ale to už budu řešit až v zimě ted už chci jen jezdit na fish

                    NBuBu99 - Profil | Po 13.8.2012 7:29:26

                    poool-PavelSečka >> děkuji.................počkej až přidělám sedačky:-)

                      Npoool-PavelSečka - Profil | Ne 12.8.2012 22:14:14

                      BuBu99 >> paráda. vypadá to moc pěkně.

                        NBuBu99 - Profil | Ne 12.8.2012 14:41:24

                        tak fotka se zábradlím......čím dál víc to začíná vypadat jako loď....-)

                          Npoool-PavelSečka - Profil | Ne 12.8.2012 9:31:15

                          Chlapi, mám tady na prodej dva Johnsony 25HP staršího data.
                          ve 2taktu, oba jsou s el.startem, řadící skříní a s dobíjením.
                          plně funkční, nové čerpadlo.

                          cena do 20tis.za kus.

                            Npoool-PavelSečka - Profil | Ne 12.8.2012 9:18:08

                            Čodiš >> no pohodička. já jsem chtěl teď o víkendu taky vyrazit, ale nedostal jsem se nikam..
                            podařilo se něco?

                              NBuBu99 - Profil | Pá 10.8.2012 16:48:45

                              Čodiš >> no máš to slušně vyšperkovaný,já už mám i zábradlí....:-)

                                NČodiš - Profil | Pá 10.8.2012 13:24:38

                                Zdar Borci ,zvažuji použití rolen na přívěsu na natahovaní lodě na lyžinách je to mor když nemůžu zajet do vody což je hodně sjezdů tady u nás ,ale někdo už nevím kdo tady psal že použití rolen u hliníkové lodě není dobrej nápad ale mám dojem že se to řešilo u nýtované lodě ale nevím jestli to platí i pro svařovaný nemáte někdo hliníkovku na které máte rolny u přívěsu?

                                  NČodiš - Profil | Pá 10.8.2012 7:38:51

                                  vaereckoff >> jj tak nějak bych to chtěl taky pořešit

                                    NČodiš - Profil | Pá 10.8.2012 7:37:21

                                    poool-PavelSečka >> tak jsem udělal včera první ostrý test lovu z lodě a jde to ,akorát ty kotvy budu muset fakt nějak pořešit.Ve třech lidech s vybavením jsem udělal 10km/h víc s toho nedostanu zkusím ještě pořešit vrtulu s menším stoupáním co to udělá.

                                      Nvaereckoff - Profil | Út 7.8.2012 19:16:25

                                      Čodiš >> v Praze to řeší zajímavě s kotvama na pramicích proti vlnám od parníků:-) zkusím ti to nakreslit, ale jde o to, že např. na levé straně máš kotevní vrátek a na pravé straně v polovině cesty mezi vrátkem a koncem lodi je pružina s háčkem. pustíš kotvu na dno, lanko zahákneš za háček a ono to vlny odpruží:-)

                                        Npoool-PavelSečka - Profil | Út 7.8.2012 16:58:57

                                        Čodiš >> pokud ji nedostaneš do skluzu, tak to víc prostě nejede:(
                                        právě na mlýny bych tam ten motor schválně nechal našroubovaný, a nemůže tě nikdo jebat když ho jako nepoužiješ..