Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Npoool-PavelSečka - Profil | Út 7.8.2012 16:54:47

Čodiš >> na prdel používám taky kotvu pod sebe. ale bez odpružení, a musí se to hlídat. největší pakárna býva při přílivu aodlivu.

jinač to péro za těch 22litrů určitě fungovat bude:))

    NČodiš - Profil | Út 7.8.2012 16:17:42

    boyscout >> Kotvíval jsem se takto s tou malou lodí a vlny do cca 40cm jsem stál na místě ale tahle má podstatně větší vztlak tak to bude asi problém ,nechcou se mě ale řešit hned tyče to je vopruz ikdyž asi to tak dopadne.By mě zajímalo jak to řeší na jiných přehradách než Mušov kde máš větší hloubky

      NČodiš - Profil | Út 7.8.2012 16:15:41

      kiwi >> Zdar , dík za názor takže si myslíš že vyhozený love OK zkusím to tím gumolanem

        NČodiš - Profil | Út 7.8.2012 16:14:43

        boyscout >> Já netvrdím že to bude fungovat ale cca 10 let zpět jsem na Mušově mluvil s pánem který evidentně něco na lodi na Mušově už zažil a ten používal taky kotvy a měl tam vždy pružinu která ty vlny vyrovnávala takže s kotvama to nehejbalo ,já nemám v plánu na lodi kempit v 50cm a větších vlnách jezdím vždy jen přes noc ,takže když se zhorší počasí balím a jedu dom ,ale když jsem se na ty tlumiče rázů kouknul tak jsem si právě vzpoměl na toho pána.

          Nboyscout - Profil | Út 7.8.2012 15:24:27

          Čodiš >> kotvy kolmo pod lodí? Silně pochybuju že kromě naprostého bezvětří ti to tak bude fungovat.

            NBuBu99 - Profil | Út 7.8.2012 14:56:32

            Feroxhunter >> Muskiehunter - 7.8.2012 14:51:44 >> ne to je transportér ale novej ,tamten byl na odpis..:-)

              Nkiwi - Profil | Út 7.8.2012 14:53:55

              Čodiš >> hoj, nevěřím že to bude fungovat. Tohle je pro těžké lodě které se vyvazují na pachole aby při velkých vlnách neurvali vazáky.
              Já bych spíš použil pružné lano.

                NMuskiehunter - Profil | Út 7.8.2012 14:51:44

                BuBu99 >> To vypadá mooooc dobře, to jen multivan co šel přes střechu? :o))

                  NČodiš - Profil | Út 7.8.2012 14:50:02

                  Zdar Borci ,potřebuju poradit myslíte si že by se dal použít některý z těchto tlumičů rázu http://www.gimishop.cz/cz/e-shop/1-lodni-prislusens​tvi/47-kotvy-a-vratky/83-tlumice-kotevnich-razu.htm​l tak abych mohl kotvit 4 kotvami a když začne foukat aby to propružovalo a neposunovalo mě to kotvy když je budu mít kolmo pod lodí

                    NShu-lin - Profil | Po 6.8.2012 19:52:15

                    BuBu99 >> Tak aspoň to vim do budoucna až pořídim něco většího.

                      NBuBu99 - Profil | Po 6.8.2012 14:47:44

                      Shu-lin >> já myslím že to dělá většina lidí s většíma motoroma

                        NShu-lin - Profil | Po 6.8.2012 14:47:09

                        BuBu99 >> To bych měl docela strach aby se mi neodporoučel dolu vzhledem ke stavu našich silnic.

                          NBuBu99 - Profil | Po 6.8.2012 14:45:55

                          Shu-lin >> jo vozím

                            NShu-lin - Profil | Po 6.8.2012 14:38:43

                            BuBu99 >> To vozíš se zavěšenym motorem?

                              NBuBu99 - Profil | Po 6.8.2012 14:35:06

                              Čodiš >> nakonec sem sehnal fungl novej vozejk z 25 táců ,to je on...

                                NShu-lin - Profil | Po 6.8.2012 13:40:38

                                packa >> Jméno lodi si nepamatuju.Byl tam jenom pár hodin a jel dál.Ale má jí vymazlenou.

                                  Npacka - Profil | Po 6.8.2012 13:35:56

                                  Shu-lin >> to vypada na Colombo -nebo se mylim?-ve čtvrtek H.S byl s tim v Tynci-pekne ale jina cenova kategorie

                                    NČodiš - Profil | Po 6.8.2012 13:27:24

                                    poool-PavelSečka >> Zdar ,to fakt jo ,já jak jsem byl ted na té Moravě tak jsme byli 3 rybáři + vercajk ,tak jsme to spočítali že jsme měli na lodi naložený cca 700kg + lod a s tím 5Hp jsem proti proudu valil 10km/h a po proudu 12km/h ,tak jsem počítal že prázdnej bych mohl těch 30km/h a tou 20Hp udělat a naloženej aspon tech 15-17km/h.Kvůli Mušovu ho chcu sundávat nechcu se pak tady s někým dohadovat poslední dobou mám na takový debily štěstí kolem vody

                                      NBuBu99 - Profil | Po 6.8.2012 13:00:09

                                      poool-PavelSečka >> jak říkáš zkusil jsem to s 5 lidma to bylo s motorem 550-600 kg a jeli ro poloviční rychlosti než ve dvouch:-)

                                        Npoool-PavelSečka - Profil | Po 6.8.2012 12:52:55

                                        Čodiš >> ono to jezdí dobře po prázdnu, ale jak to naložíš krámama na rybačku tak je problém.
                                        S 25kou jsem jezdil rychlostí 33km, ale po naložení věcma pro dva rybáře na týdenní akci, jen 11km.
                                        už to nešlo do skluzu.
                                        proč chceš motor sundávat z lodi?