Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Nbinoš - Profil | Ne 26.8.2012 22:14:16

Plotičkář >> Zahusti si tu pryskyřici něčím savým.Z nouze cnost můžou být jemné piliny které potom zabrousíš.Jinak existují různé prášky na zahuštění pak je to jako tmel.Někde jsem slyšel že se to dá zahustit i moukou ale sám jsem to nezkoušel.Dají se přímo koupit laminátové tmely,opravují se s nimi karoserie.Musíš použít lamin. plátno.Na tento spoj bych dal nějaké jemné.Vše si doře ošmirlgluj a umyj acetonem.Min. udělej ¨3 vrstvy,které udělej hned na sebe aťse to lépe spojí.Nelep to žádným silikonem ani jinýma lepidlama bo loďka se na vodě kroutí a toto je díl na který budeš hodně šlapat tak to musí něco vydržet.

    NMasařka - Profil | Ne 26.8.2012 21:46:34

    Plotičkář >> Mamutem jsem si lepil odlepené špice na botaskách už tak před dvěma měsíci a stále drží. Nosím je každý den.

      Nsliver - samolibý vůl - Profil | Ne 26.8.2012 21:38:25

      Plotičkář >> a proč to teda normálně nepřelaminuješ ?

        NPlotičkář - Profil | Ne 26.8.2012 21:08:43

        Lepidla Mamut i Rex používáme hodně ve stavařině a docela slušně držej, ale nikdy mne nenapadlo je vyzkoušet na slepení dvou dílů laminátu. Mám pocit že tam bude dost velké mechanické zatížení tím jak se loď různě kroutí, myslíte že maj tyhle lepidla šanci vydržet?

          NstandaA1 - Profil | Ne 26.8.2012 21:06:01

          Erva >> máš pravdu jsou dva druhy a z Rex lepidlem nemám zkušenosti ja používám mamuta a zatím vše drží :-)

            NErva - Profil | Ne 26.8.2012 20:58:49

            amigoo >> standaA1 - Jj ,ony jsou asi 2 druhy znám i mamuta i Rexe :-))

              NstandaA1 - Profil | Ne 26.8.2012 20:57:37

              Ahoj použi na to mamutgel to docela drží a je dobře hustej a je to i pružný tak to po čase nepraská

                NBuBu99 - Profil | Ne 26.8.2012 20:54:55

                Defrost1 -Erva - 26.8.2012 20:46:03 >> nevím ale podle mě žádné lepidlo nemá takové vlastnosti aby to udrželo, já osobně bych to přelaminoval ,jinak to bude praskat.

                  NErva - Profil | Ne 26.8.2012 20:53:41

                  BuBu99 - Právě že to jak silikon není ,je to jen ve stejné tubě ,hodně to používají podlaháři na lepení soklových lišt a drží téměř okamžitě ,jen nevím jestli po zatvrdnutí je tvrdé nebo pružné jak silikon :-))

                    NPlotičkář - Profil | Ne 26.8.2012 20:53:05

                    Díky za rady, okouknu to a nakoupím.

                      NBuBu99 - Profil | Ne 26.8.2012 20:46:59

                      Erva >> nevim nevim,jestli je to jak silikon tak mu to ty velké díry asi moc neudrží.

                        NDefrost1 - Profil | Ne 26.8.2012 20:46:03

                        Plotičkář >> Kup si tohle nebo jiné lepidlo na bázi polyuretanu.
                        P.S. ta kartuš stojí zhruba kolem 170,-Kč a objednaj ti ju v každejch stavebninách kde prodávají siku.

                        http://cze.sika.com/cs/produkty_a_reseni/prumyslova​_lepidla_a_tmely/01a006/01a006sa02.html

                          NBuBu99 - Profil | Ne 26.8.2012 20:45:59

                          Plotičkář >> v pohodě nech tam ten starej díl něják blbě sem to pochopil prvně,já celou lod laminoval tady tou.............http://www.lodniobchod.cz/lode-cluny/laminovaci-sou​pravy/polyesterova-pryskyrice-m-105-tb.html

                            NErva - Profil | Ne 26.8.2012 20:45:48

                            Plotičkář - Ahoj zkus to nalepit Rexem ,je to lepidlo v tubě jak silikon a v tahu by mělo vydržet kolem 25kg na 1cm 2 a slepí to snad všechno .

                              NPlotičkář - Profil | Ne 26.8.2012 20:44:23

                              vaereckoff >> Používám Polyester MTB a ten je dost řídkej, jakou myslíš tu pryskyřici.

                                NPlotičkář - Profil | Ne 26.8.2012 20:40:49

                                BuBu99 >> Z těch desek to bude asi dost vážit, raději bych vlepil nazpět ten origoš díl. V každém případě díky.

                                  NBuBu99 - Profil | Ne 26.8.2012 20:40:23

                                  vaereckoff >> jo pravda může to nechat a znovu přelaminovat ,to víš máme tu posvícení tak popíjim:-))

                                    Nvaereckoff - Profil | Ne 26.8.2012 20:36:19

                                    Plotičkář >> co pryskyřice? BuBu99__Proč by to vyráběl znovu když ten díl má? :-)

                                      NBuBu99 - Profil | Ne 26.8.2012 20:33:12

                                      KRAKONOŠ1 >> máš to pěkně vytuněné.....-)

                                        NBuBu99 - Profil | Ne 26.8.2012 20:32:50

                                        Plotičkář >> já bych to nelepil ,udělal bych to z voduoděrný OSB deska a přelaminoval to