Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Nkiwi - Profil | So 4.8.2012 21:47:59

poool-PavelSečka - >> Tak sem ti ji našel:) i na moravě ju spustíš po halůzkách:)))

    Nmexik - Profil | Pá 3.8.2012 20:20:23

    Dimmu >> To znám, takhle jsem měl jednou půjčený motor Veterok nebo jak se to jmenuje a to bylo přesně jak říkáš:)

      NDimmu - Profil | Pá 3.8.2012 13:21:07

      mexik >> Je to možné, že to vychytali, od té doby jsem Selvu z blízka neviděl. Startování byl někdy očistec, studený motor chytl celkem dobře, ale teplý ani za boha. Svíčka vyměněná a furt nic.Nakonec se to povedlo, ale těch kurev u toho :-) Možná to byl nějaký vergl a třeba ty novější budou v pohodě, nicméně ve mě zústal vůči Selvě jistý blok.

        Nmexik - Profil | Pá 3.8.2012 13:07:51

        Dimmu >> tak to věřím, že to byl "prima" pocit. V neděli si jdu motor prohlédnout a projet, tak se na tyhle věci podívám. Preci jenom to mohli za 10 let vyladit. A se startovanim jsi mel jaké problémy?

          NDimmu - Profil | Pá 3.8.2012 12:50:40

          mexik >> Ty tak to nevím, ten motor nebyl můj, měl jsem ho několikrát půjčený. Ale rok bych tipl tak 98. Tento měl nádrž vestavěnou, myslím že na litr, nebo litr a půl benzinu a ta nádrž byla tak blbě řešena, že byla ve vrchním krytu jen kousíček od rotoru a řemenice a díky otřesům se malinko povolila níž a následně prodřela. Nicmoc pocit, když uprostřed řeky zjistíš, že benzín chčije na horký blok. Yamaha 2,5hp s vestavěnou nádrží, kterou jsem měl potom to měla líp udělané.

            Nmexik - Profil | Pá 3.8.2012 12:38:51

            Dimmu >> a z kterého roku jsi ji měl? Používal jsi k ttomu přídavnou nádrž?

              NDimmu - Profil | Pá 3.8.2012 11:10:12

              mexik >> S dvoutaktem Selvou 4hp mám zkušenosti špatné, blbě startoval a o rotor se prodřela nádrž. Za mě nebrat.

                NBuBu99 - Profil | Pá 3.8.2012 9:35:14

                Čodiš >> hele netuším kolik to pojede ale podle mě to nebude tak rychlé jak píšeš,každopádně to v sobotu zkusim.

                Nevážil sem to ale cca 200 kg bez motoru ......no ten pás by možná nebyl na škodu.-)

                  NČodiš - Profil | Pá 3.8.2012 7:56:28

                  BuBu99 >> Aigbeg už potřeba není ale s těma pásama by to až tak blbej nápad nebyl ,já jsem v IT v cca 30km/h trefil strom nebo něco pod vodou a v tu ranu jsem byl ve špici lodě jak to nečekáš je to haluz :-)) To nechcu vidět co bys dělal za kotrmelce v 50km/h jsem zvědavej kolik ti to bude jezdit ale 40-45km/h by to mohlo udělat s přehledem néé jak to bude vlastně těžký ta loď?

                    Nmexik - Profil | Pá 3.8.2012 7:37:28

                    Jaký máte nazor na motor Selva 5hp, 2takt, r.v 2007? Nějaké zkušenosti?

                      NBuBu99 - Profil | Pá 3.8.2012 7:21:02

                      Čodiš >> :-)))


                      jo i airbeg.-))

                      dneska snad dovezu vozejk nebržděnej a zítra ji doufám testnu

                        NČodiš - Profil | Pá 3.8.2012 7:19:17

                        BuBu99 >> No kurňa radost pohledět ,to se bude švikat s větrem o závod ,nevidím nikde 4-bodový bezpečností pásy to budeš asi dodělávat ještě že :-))

                          NČodiš - Profil | Pá 3.8.2012 7:17:40

                          kiwi >> Aha tak to jo ,tak to má podobnej postup ,já jsem taky min rok postavil nebržděnej a ted jak jsem postavil tu obludu tak to budu muset pořešit bud přestavbou na bržděnej pokud mě to povolí a nebo prodat a postavit bržděnej ,ikdyž nejsou někteří policajti nejchytřejší ,ale nevěřím že mu natluču do hlavy že lod váží max 320kg sice ted má tak 240kg,ale ještě kotvy atd a to budu hned na min 350-400kg ,octávká má jen 500kg na přívěs a přívěs mě váží 180kg že jsem to vůl neřešil hned bržděným :-((

                            NBuBu99 - Profil | Čt 2.8.2012 14:36:15

                            Čodiš >> tak zítra můžu na testovací jízdu a pak jen zábradlí a řízení.....:-))

                              Nkiwi - Profil | Čt 2.8.2012 12:25:11

                              Čodiš >> To si dělal jen rozcvičku:)))

                                NČodiš - Profil | Čt 2.8.2012 12:09:06

                                poool-PavelSečka >> Zdar pěkné a nechtěls stavět náhodou bržděnej přívěs ?

                                  Nkiwi - Profil | Čt 2.8.2012 11:28:35

                                  poool-PavelSečka >> Super! Ty budeš mít vozík vžy malý:) Už vyrážíš? kurňa závidím...

                                    Npoool-PavelSečka - Profil | Čt 2.8.2012 9:01:13

                                    kiwi >> a už i naloženo.. jenom jsem ten vlek mohl udělat klidně o deset čísel širší.

                                      Npoool-PavelSečka - Profil | Čt 2.8.2012 8:51:54

                                      kiwi >> zdar, tak a je hotovo..