Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NFerro - Profil | St 25.11.2009 23:18:24

zdravim panove, mam taky lodku, ale trochu z jine kategorie. Pro me ma obrovskou vyhodu, ze je skladaci (material plast). Dylka 2,6 m, tak ze ji dam v pohode do auta a v male garazi nezabira skoro zadny misto. Je lehka, dam ji na vodu sam prakticky kdekoliv a pripravena k plavbe je behem 15 minut. Bohuzel po 10 letech mi letos na podzim pomalu dosluhuje. Zacala podelne praskat v mistech ohybu, coz uz je podle vseho neopravitelne. Bohuzel clovek co tyhle lode delal je uz nevyrabi. No mam uz vyhlidnutou novou.... http://www.porta-bote.com/index.htm az na tu cenu vypada, ze je to co potrebuju. Nemate nekdo zkusenost s podobnym typem lodi? Dik

    Nžaky - Profil | St 25.11.2009 22:32:25

    kiwi >> Už dlouho nad tím přemýšlím a hledám na netu půjčovny,ale ty ceny:-(( A na víc,z vlastní zkušenosti vím,že tady u nás na Orlíku je to bez lodi na prd.Co jsou místa slušná a dostupná k chytání ze břehu,tak jsou permanentně obsazená,nebo pod vodou.

      NSwingrUl - Profil | St 25.11.2009 22:26:28

      Tohle je moje loď, na ry by je super.

        Npoool-PavelSečka - Profil | St 25.11.2009 22:07:43

        Tuna >> honza roháč se asi trochu upsal:)

          NTuna - Profil | St 25.11.2009 22:03:31

          chybička se vloudila, tak znovu.
          http://www.lode.cz/novebazar/#

            NTuna - Profil | St 25.11.2009 22:01:39

            Dimmu >> tak tohle je taky super kup Honda 50, ale já kupuju taky radši nový. Už jsem na 30HP.
            www.becker-fishing-tackle.de/product_info.php/info​​/p3425_Solar--World-Wide-Pod-.html

              Npoool-PavelSečka - Profil | St 25.11.2009 21:56:31

              miroB12 >> vyjeď to do sucha, pokud chceš ven úplně všechno všechno tak odpusť zbytek z karbecu. ale myslím že stačí když to vyjedeš a hadičky neřeš.

                Nscorpi - Profil | St 25.11.2009 21:23:04

                miroB12 >> Počkej, až ti dojde benzín jako ve filmu (Postřižiny) !!!!!!Scorpi

                  Npoool-PavelSečka - Profil | St 25.11.2009 21:09:58

                  kiwi >> spojivky? ..to není z práce. zase si hleděl celou noc do komůrky co?:))

                    NmiroB12 - Profil | St 25.11.2009 21:09:29

                    potrebujem vediet ako dostat benzin z motora pri zazimovani z hadiciek karburatora ... vdaka

                      Nkiwi - Profil | St 25.11.2009 21:07:51

                      poool-PavelSečka >> Celkem to jde, mám spojivky jak kráva, velká aktivita v prac. procesu :-) Pěkný VIPER ta vrtulka!

                      Něco jsem našel na netu, furt schániš dobrou svářečku?

                        Npoool-PavelSečka - Profil | St 25.11.2009 21:03:11

                        kiwi >> neboj, přesně tuhle kuklu jsem si pořídil:))
                        a co mového v opavslém lodním průmyslu?
                        ..potřeboval bych něco podobného na troječku, aby se to hnulo z místa.

                          Nkiwi - Profil | St 25.11.2009 20:36:22

                          poool-PavelSečka >> Doufám že dodržuješ bezpečnost práce! :)

                            Nkiwi - Profil | St 25.11.2009 20:35:13

                            žaky >> Myslím, že to není špatný nápad, je dost rybářů co vlastní loď z všemožných důvodů nemuže mít, jistě by to uvítali. Jen můj názor. Moc půjčoven není http://www.acces.cz/bidlo/jachting/info/pujcovny-l​odi-cr/

                              Npoool-PavelSečka - Profil | St 25.11.2009 20:30:43

                              kiwi >> zapracuju na tom. ..zrcadlo je základ.:)) docela se těším jak u tebe průbneme tu dvacku. nebo vemem nějaké silnější elko a pustíme na vodu tvoji pramici?

                                Nkiwi - Profil | St 25.11.2009 20:15:29

                                poool-PavelSečka >> No vidíš ,,kus zrcadla" už máš teď dodělat boky podlahu a můžeš vyrazit:-))

                                  Nžaky - Profil | St 25.11.2009 19:00:12

                                  Dobrý večer všem.Chtěl bych se vás ,zkušených ,,loďařů´´ zeptat,co říkáte na zřízení půjčovny lodí na Orlíku?
                                  Myslíte si,že je dost rybářů,kteří by utratily nějakou tu korunu za půjčení lodě i s motorem,třeba na týden?

                                    NBohdan - Profil | St 25.11.2009 10:42:33

                                    poool-PavelSečka >> To sice jo, ale nejedná se o lyžování jako takovém, ale vození na prkně. To by snad utáhla i pětka, ale při minimální rychlosti ( plavba na kusu dřeva ).

                                      Npoool-PavelSečka - Profil | St 25.11.2009 1:01:25

                                      Dimmu >> tak do IT už bude nová loďka.
                                      ...no a motor ti tam nějaký pujčím.

                                        Npoool-PavelSečka - Profil | St 25.11.2009 0:48:12

                                        noo, ale tu berou frajera s 9.9 suzukou a taky to ustál. hmm, že by fakt??
                                        ..kiwi vyzkoušíme. ale bedeš ten na lyžích:)))
                                        http://www.youtube.com/watch?v=cv4xgI1IhIU&NR=1&fe​ature=fvwp