Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NMrazik74 - Profil | St 13.6.2012 9:50:55

Měl jsem tu čest zajíždět několik typů motorů o různém výkonu - pro moderní čtyřtakty platí obecné 15-30min naprostý volnoběh bez jakéhokoli přidávání, hodinka na max 1/3 - pokud máte otáčkoměr 2-3tis, hodinka na 50-75% 4-5tis/ot (většina čtyřtaktů točí do 7tis.) Během prvních 2-3 hodin - zapomeňte byt jen na krátké přidání plného plynu. Během následůjících cca 10 hodin by jste stále ještě neměli dávat plný plyn na více než minutku nebo dvě. Po 12- 15 hodinách si už s tím dělejte co chcete - pokud neuhlídáte ruku s plynem na začátku - budou data o rychlosti která jste na začátku dosáhli už jen dávnou vzpomínkou. Posraný záběh motoru je min. 20% výkonu dole - věřte mi vím o čem mluvím - Marine 15F + Honda 15BF při měření rychlosti v době záběhu - hele ta minutka na plný knedl tomu nemůže ublížit 33km/hod - dnes jsem rád že z toho dostanu 26!!! Martin

    NČodiš - Profil | So 9.6.2012 8:41:38

    Vzhledem k tomu že Tohatsu dělá tyto motory pro Mercury a já jsem zajíždel právě Tohatsu postup jsem zvolil podle návodu a podle doporučení servisáka.Motor jsem dal do barelu dolil jsem olej jak má být a nastartoval ,nechal jsem běžet půl hodky na volnoběh s tím že jsem občas přidal na půl plynu po půl hodince jsem zařadil rychlost a nechal brblat na volnoběh zas půl hodky tuto fázi určitě udělat doma v barelu vše se totiž proplachuje a je z toho neskutečnej bordel dělat to přímo na vodě moc ekologický není.Po tomhle zajetí jsem vyrazil na vodu kde se má první 2 hodky jezdit zas max na půl plynu zpátečka dopředu. pak se může začít roštovat na 3/4 plynu občas na plnej knedl to platí do 10mth a od 10mth plná palba po 20mth jde motor na servis kde ti vše znovu podotahuje ,seřídí ,vymění náplně a potom už tomu můžeš dávat céres furt :-))

      NShu-lin - Profil | Pá 8.6.2012 22:53:52

      sliver - samolibý vůl >> Já měl strach koupit nějakej jetej tak jsem vzal novej.I v manuálu psali o tom zajíždění cca 30mh.Ale podle mě taky stačí to pomalu zahřát a pak to oroštovat.

        Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 8.6.2012 22:45:58

        Shu-lin >> žádný nový lodní motor jsem zatím neměl tu čest zajíždět, ale dnešní oleje jsou na tom tak dobře, že bych si tak hodinu dvě pohrál se střídavýma otáčkama bez maxima a pak děj se vůle boží. Asi tam bude důležitá včasná první výměna oleje.
        EDIT : řek bych, že nejhorší je nový motor furt dusit na malý výkon. Musí to jet svižně.

          NShu-lin - Profil | Pá 8.6.2012 22:39:56

          sliver - samolibý vůl >> 4takt,ale stejně jezdim jak je potřeba.Ale co jsem se bavil s praktikama tak řikali žádný šetření a jezdit jak člověk potřebuje.Je pravda že sekačku taky nezajíždíš.

            Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 8.6.2012 22:35:26

            Shu-lin >> to jsou pro někoho dva roky. Myslím, že to je kravina. Taky záleží jestli 2takt nebo 4takt.

              NShu-lin - Profil | Pá 8.6.2012 22:26:23

              Goldik >> Pěti koňák nevim,ale když jsem koupil novej Suzuki 2,5hp tak mi prodejce řikal cca 30mh jenom na půl plynu.

                NGoldik - Profil | Pá 8.6.2012 13:51:40

                Kluci jak je nejlepší zajíždět 5 konový motor Mercury?Díky moc

                  NTaH - Profil | Ne 3.6.2012 20:23:30

                  olino10 >> Nech si udělat čísla v reklamce z folie. Barva ti tam nevydrží.

                    Nolino10 - Profil | Ne 3.6.2012 16:44:46

                    zdravim.akou farbou mam nastriekat cislo na gumenny cln je to material valmex.dakujem za kazdu odpoved

                      Nzubik - Profil | So 2.6.2012 11:47:11

                      zdravim, chcel by som sa spitat ci niekto nahodou nevie poradit kde kupit lodny koberec, cln uz mam takmer dokonceny ale neviem zohnat koberec, teda ak neratam plst ktora by sa dala pouzit ale sa tazko cisti, dik moc za radu

                        Nhakin - Profil | Čt 31.5.2012 7:49:51

                        Tak som niečo našiel.
                        Ako som si myslel, treba to umiestniť presne nad vrtulu.

                          Nhakin - Profil | Čt 31.5.2012 7:35:19

                          packa >> Ok dik za radu. Skusim mu napisať.
                          Nemaš nahodou fotku ako to maš namontovane na tej yamahe?

                            Npacka - Profil | Čt 31.5.2012 7:20:14

                            zadni konec kridelek (zarez) by mel byt zaroven s kavitacni deskou-aspon me to tam vyslo
                            dela se vic velikosti-min.2
                            poprve jsem je daval na Neptun 23 ,potom na Yamaha 15 ted mam Sea KIng 15 (parsun) a vzdy to sedelo
                            dej to do Google a vypadne na tebe hafo obrazku jak to tam ma sedet-popripadne zkus poslat mail treba p. valuchovi do www.marinesport.cz aby ti navod poslal-zes ho ztratil-s nim mam dobrou zkusenost-ochotny a dobre ceny

                              Nhakin - Profil | Čt 31.5.2012 6:37:06

                              packa >> KAvitačka má cez 20 cm a tie krídla nejakých 10 cm na dlžku. Takže bude asi rozdiel, či to navrtam na koniec pod vrtulu alebo niekam dopredu kavitačky. Len chcem vedieť kto to kde montoval.

                                NČodiš - Profil | St 30.5.2012 9:13:05

                                packa >> Zdar to je dobrý jen na jízdu v kluzu jo ,jsem myslel že to zlepšuje i start ,tak to na ten malej motůrek řešit nebudu ale na větší už jo :-))

                                  Npacka - Profil | St 30.5.2012 9:10:56

                                  hakin >> na montazi nic neni-nasadit na antikavitacni desku,provrtat a dat sroubky-stalo se ze byly jenom kadmiovany-dej nerez
                                  pokud mas novy motor-zeptej se prodejce-naposled mi rekl at to dam az po zaruce-pokud tam budou diry tak neuzna zaruku?- tak je mam zatim doma (jeste mesic)-jinak existuji taky co jsou na stahovaci trmen ale ty jsem v nabidce nikde nenasel
                                  pokud nejezdis v kluzu tak to moc nema cenu

                                    NP!F - Profil | St 30.5.2012 8:29:24

                                    Čodiš >> aspon ju mas kde postavit, ja som odsudeny na gumak.

                                      NČodiš - Profil | St 30.5.2012 7:25:56

                                      hakin >> Zdar já ti sice neporadím ale rozhodně mě to zajímá také ,neinstaloval to náhodou Pádík zkus se ho zeptat.