Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Nčerešňak - Profil | St 20.6.2012 23:22:01

BuBu99 >> o.k. lamina jsem udělal dvě,ale na doporučení" lodního znalce" Rytíře, jsem šel do Fe.

    NBuBu99 - Profil | St 20.6.2012 21:18:07

    čerešňak >> jeden kolega mi tady psal tohle,je to od závěsu ke kavitační desce

    Na nohu L by mela byt výška zrcadla od 51cm do 53cm podle výrobce motoru. Udelal jsem to 50cm a kdyztak to podložím. Pro nohu krátkou je to okolo 38cm (např. yamaha)

    taky stavim lod ,udělal sem to 38 cm ,včera sem začal laminovat vnitřek a je to pakárna

      Nboyscout - Profil | St 20.6.2012 17:07:52

      sliver - samolibý vůl >> asi máš pravdu, kor když tomu jdou rychle sundat kolečka. Pak to bude úzké a půjde to tam někam nacpat. Nebo případně vzít kolečka sebou a konstrukci vozíku nechat v autě. A když ji trochu "upravím", aby vypadala pořádně skorodovaně, tak to třeba už nikoho lákat nebude :-)
      Původně jsem myslel něco s těch skládacích rudlů:
      http://www.google.cz/search?q=skl%C3%A1dac%C3%AD+ru​dl&hl=cs&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=it​ThT5ydEoHcsga0y9xw&ved=0CGMQ_AUoAQ&biw=1092&bih=660​

        Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 20.6.2012 17:00:35

        boyscout >> nic skladnějšího neznám. Když se podíváš na rozměry, je to celkem malé. Ve špici to zahážeš věcma jako nic.

          Nboyscout - Profil | St 20.6.2012 16:56:20

          sliver - samolibý vůl >> mám velmi podobný od SONY. Jenže bych potřeboval něco skladnějšího, co si pak můžu vzít sebou do člunu. Nechat to v autě znamená, že když tam druhý den přijdu můžu mít taky násilně otevřené auto a vozík fuč.

            Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 20.6.2012 16:44:24

            boyscout >> na tohle přiděláš jakoukoliv bednu a je to skladné a uveze to dost.

            http://www.rsp-fishing.cz/sedacky-a-lehatka/rybarsk​y-vozik-w2

              NRytíř - Profil | St 20.6.2012 16:29:33

              boyscout >> tohle jsem viděl na vlastní oči akci a paráda, akorát ta cena.Kámoš co má chatu pode mnou,tak v tom přivez k vodě hromadu krámů včetně dvou motorů a baterky a jelo to jak fík,fakt.V zimě s tím můžeš hrabat sníh:-)
              http://www.pevatools.cz/10665-stavebni-kolecka/2943​4-motorove-stavebni-kolecko-motucko-+-doprava-zdarm​a/

                N(bedna) - Profil | St 20.6.2012 16:23:24

                boyscout >> Tak to jo v tom případě zajdi do nějakýho kovošrotu a najdi si nějaký starý stavební kolečko bez korby nadvař tyčky,nebo přišroubuj desku,rozřízni rukojeti a do nich menší trubku,provrtej na zajišťovací šrouby a pokud to potřebuješ ještě zkrátit udělej to i u kola,deska může být taky oddělávací a dáš ji na dno kufru auta a jedeš.Náklady tě vyjdou na míň jak jeden Voltaren.-)-)-)

                  Nboyscout - Profil | St 20.6.2012 16:15:58

                  (bedna) >> mám nafukovák (i s kolečkama) a nebudu riskovat utržení podlahy :-) jde mi jen a jen o ty baterie které jsou těžké jak kráva.

                    N(bedna) - Profil | St 20.6.2012 16:13:55

                    (bedna) >> Pokud teda nemáš nějakou véééélkou loď.Já to na Rejnoku vozil vše až na místo.

                      N(bedna) - Profil | St 20.6.2012 16:11:49

                      boyscout >> Si udělej kolečka na loď a převážej vše na lodi.

                        Nboyscout - Profil | St 20.6.2012 15:41:19

                        Používáte někdo nějaký skládací vozík nebo skládací rudl na převoz těžkých věcí od auta k vodě? pokud ano, který se vám osvědčil? Už mě nebaví furt tahat baterie v rukách třeba 100m :-)

                          Nčerešňak - Profil | St 20.6.2012 14:40:41

                          BuBu99 >> Ahoj nebyl by nějaký jednoduchý plánek, nebo odkaz, stavím bárku na Orlík a pravděpodobně na tento motůrek http://www.avaryacht.cz/tohatsu-mfs5c-s.p.aspx .Nejsem žádný odborník i když jsem toho najezdil v Norsku opravdu dost, ještě jednu otázku, uváděná délka nohy se měří od kud- kam.Je nějaký rozměr v toleranci, pro krátkou nohu u motoru který by jsem použil, jsem rozhodnutý pro 5 hp, předem děkuji.

                            NNOVAS - Profil | St 20.6.2012 12:03:22

                            Zdravím ,pánové . Mám dotázek . Lodní motor je lepší chlazený vzduchem , nebo vodou? Nebo je to jedno ? Díky za odpovědi

                              NBuBu99 - Profil | St 20.6.2012 7:24:35

                              Páňa >> calipo1 - 19.6.2012 16:53:14 >> rozhodně nemá být kavitační deska v úrovni dna. Měla by být 3-5 pode dnem.

                                Nčerešňak - Profil | Út 19.6.2012 23:39:35

                                Páňa >> calipo1 - 19.6.2012 16:53:14 >> Tak díky za radu....

                                  Ncalipo1 - Profil | Út 19.6.2012 16:53:14

                                  čerešňak >> kavitační deska motoru by měla být v úrovni dna lodě. Tak si to stačí vyměřit a když je motor výš,tak vyříznout a snížit ... jinak to hůř jede..

                                    Nčerešňak - Profil | Út 19.6.2012 16:38:25

                                    Ahoj, mám dotaz na uchycení motoru. Jak vysoko má být zrcadlo,(" asi ode dna lodě" nebo hladiny ), aby jsem mohl použít motor s krátkou nohou.

                                      NMrazik74 - Profil | St 13.6.2012 23:59:36

                                      Dalas >> Logiku to možná nemá, ale těch případů mám na skladě víc - Polacraft 14 s Mercury 25 taky se nám to nepodařilo zajet ideálně loď už měl zamluvenou zákazník. Jezdí tu borec s tou samou kombinací a ve třech osobách z toho vymačká 51km, já se dostanu tak na 43 a to tam sedím sám (i ve třech dám 41, ale víc ne). Neříkám že to nejede - říkám že by to mohlo jet a někomu i jede líp. Vrtulu má tu samou, nastavený trim také zatížení stejné, stáří motoru jakbysmet - takže mě nic jiného nenapadá.

                                        NDalas - Profil | St 13.6.2012 22:37:53

                                        Mrazik74 >> hmm, a čím to vysvětlíš ?- (že pokud tomu na 30 sec po 5 hod provozu vrzneš plný v době záběhu, pak by to nemělo jet- nemá to logiku)- čodišu řekni co si myslíš?- co se může stát ??