- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zážitky RS od vody
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NjindraŠ - Profil | Po 16.11.2009 14:46:56
Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 14:43:31
Problematiku RL řeší § 10 vyh. 197/2004 Sb.
Když si jej prostuduješ (po novele), zjistíš, že se mýlíš.
RL není zbrojní ani řidičský průkaz.
Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 14:30:15
Musíš o něj požádat o jeho vydání a dokládat jako u ŘP kurzem nebo zkouškami školou a podobně.
Že se to v praxi obchází, to je věc jiná, ale kdyby byl nárokový a podle tebe neodebratelný, tak by vlatně nebyl vůbec potřeba. Ze zákona by na nákup povolenky měli právo všichni ať mají nebo nemají RL stejně jako na vydání OP.
Jde odebrat naprosto stejně jako ŘP za hrubé nedodržení podmínek stanovených k jeho vydání a to napřiklad pytláctví hrubé porušení RŘ a BP k lovu
Jistě je to podmínka tvrdá ale kdybys nesložil zkoušky , čímž prokazuješ právě onu znalost RŘ a BP a další znalosti tak by ti vůbec RL nebyl a správně ani nesměl být vydán .
Takže při zneužtí nebo ještě lépe hrubém porušení podmínek za kterých ti byl vydán jej může správní orgán odebrat naprosto stejně jako zmiňovaný ŘP e nebo lovecký lístek a další povolení napřiklad zbrojní průkaz a další nenárokové všci které se vydávají ve správním řízení,
Ono taky podle předpisů by na vydání RL měl existovat zápis z komise odboru životnho prostředí a v něm by měl být i protokol a průběhu zkoušky, nežli by ti jej OÚ vůbec vydal .
Že se na to kašle, je zase jen věc OÚ a obcházení předpisů.
Správně by tě měli přezkušoivat před vydánim na odboru ž.p. OÚ, jenže si ulehčili práci a delegovali pravomoc přezkušování na MO a tim je to pro ně jednodušší.
Na konci měsíce čtvrtletí nebo roku jen vykážou kolik lístku vydali a hotovo ,
Kdyby to stejně dělali u Zbrojních průkazů nebo Loveckých lístků tak je to tady samej ozbrojenec .
Ale došli k závěru že udící nejsi schopen (krom pár šikovných jedinců) nikoho natolik ohrozit na zdraví že na to kašlou a dávaj to každýmu .
Jen si zkus na stránkách ČRS udělat vlevo dole několikrát po sobe test rybářských znalostí který by se mel správe delat před vydáním RL a schválně se tady pochlub kolikrát si jej splnil .
Je to podobnej test jako na ŘP a něketrý MO podle něj jedou a potom se lidi nestačí divit že na RL nedosáhnou. Kdby tohle měli udělat třeba 3x za sebou na uroveň prospěl všichni rybáři a držitelé RL, tak je nás ve svazu tak 1/3 a možná ještě méně.
Hlavně by ale ubyli ti chroničtí přestupci a nedodržovači , ktečáí dneska mají mylný dojem že je odebrán lístku nemůže potkat a povolenku si vždycky nejak někde seženou v nejhorším se přehlásí k členství nekam jinam kde je nikdo nezná a koupí si povoleku jince protože jim to práve umožní vlastnioctví RL a ledabylost a neschopnost MO aby se všechna výdejní mista vabavila PC a jednotnou databází kde ba se práve při přestupech po zadání RČ hlídaly zákazy a podobně. to není a dlouho nebude z nekolika důvpdů
1/ Perzonální, staří dědkové na MO se nebudou učit zacházet s PC a tiskárnami a podobně když to pomalu dělají pomalu zadarmo.
2/ neeochota ČRS cokoli v systemu změnit
3/ klasická česká vlastnost , keždej někde někoho zná a vždycky se s někým dohodne
Kdyby se to tedhnicky nedalo obejít třeba i při vydávání povolenky by stejně jeko v evvidenci jak jsem psal níže nešlo ucelat zápis do výdeje povolenek tak se to zae bude těžko ovcházet . zkrátka by to odmítlo na přestupce po dobu zákazu vydat přijmový doklad o zaplacení povolenky a neumožnilo ami vložit její čislo do systemu a kdyby ji nekdo prodal , tak si potom bude muset zodpovědět kam se poděla ona povolenka jejíž číslo bude v systemu chybět na MO kam byla poslána taky nebude a peníze za ni budou přitom v účetnioctví přebývat , Kde je kam se poděla když nen vadaná a přesto je zplacena.?
Jenom kcyby se chtelo šlo by všechno a práve tim by se zamezilo oněm ruzným prasárnam u vody každý by si to rozmyslel delat podobné sakování podmerečných ryb a tahání od vody manželkami a známými nekolikrát denněš a pdobne kdyby vedel že mu hrozí že si třeba 5 let už nezachytá a to krome soukromých drahých revírlů na svazovkách nikde a oficialne se k lístku ani povolence an svazovky nedostane po celu dobu. \vapadalo by to naprosto jinak . Tady chcbí represe , jak je vidět prevence mnepomáhá tka musí nastupit cosi tvrdšího. Letos konečně začínají probíhat ony slavné body u ŘP protože uplynukala doba kdy se stačilo nastřádat dostatek bodu a to se najednou spousty lidí začínají divit jak je to možné že jim neplatí ŘP a hele ono to funguje.
Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 13:17:21
Začnete Jako RS bojovat tímto smerem ne přes ČRS al e jako veřejní řinitelé přes MV ČR která vede databáze a i je spravuje a podléhají jim i komise pprávníého řízení na úřadech . jen kdyby se chtelo ono by to šlo stejně jako u zminených ŘP
Npatlal - Profil | Po 16.11.2009 12:40:14
Npatlal - Profil | Pá 13.11.2009 13:54:57
NGUGU - Profil | Pá 13.11.2009 13:22:44
Npatlal - Profil | Pá 13.11.2009 12:54:51
Ndas - Profil | Čt 12.11.2009 11:11:21
Ndas - Profil | Čt 12.11.2009 11:10:15
NGUGU - Profil | St 11.11.2009 18:33:26
Npatlal - Profil | St 11.11.2009 18:26:29
NGUGU - Profil | St 11.11.2009 18:19:04
patlal >> ty jsi hochu ale vzácnej tvor.tebe potkat tak ani nevím zda se zeměkoule točí doprava nebo do leva.fotky s rybama máš pěkný,ale zbytek mluvy stojí za prd.měli by ti zvýšit auru ať aspoň někde nabereš.montuješ se všude a počítám,že jsi byl všude minimálně 3krát.: ----a že je to RS " na svém místě" ! :-D : das - ® Út 10.11.2009 19:53:02
toho je moc.třeba mladí,když sem jim řek o metr a peán tak si ho přehazovali za zády.pak sem řekl at ho ukážou všichni narás a bylo po srandě.blba ze mně dělat nebudou.tak tak nějak -------kéž by fšeci z RS byli takový :-DDDD (...potkat dasa u vody s rezavým metrem...smůla :-DDD ).
NMoravadream - Profil | St 11.11.2009 13:24:54
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59883
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22068
NPardubické jádro ...149218
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NZoologický koutek MRKu.33424
Nco vy a Velký Vřešťov?25
NRybářská burza Pardubice598
NKameny, minerály prostě šutry :)1246
Kde to žije - všechna témata
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64











