Zážitky RS od vody

Zdravím kolegové RS,vím že sezona ještě nekončí,ale i přesto se zeptám.Tak jaká je tahle sezona,myslím tím co jste zažili při kontrolách,co nového český člověk vymyslel aby to občůral,ale taky co vás třeba potěšilo u rybářů.Děkuji za příspěvky a přispívat mohou k tématu samozřejmě i ostatní.
Autor diskuse: Sumec - Profil , 7.11.2009 všeobecné - ostatní
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMitwa - Profil | Ne 22.11.2009 22:28:09

numen >> já s tebou souhlasím...nemá cenu malý kluky hned dupat hezky v klidu vysvětlit,kroužek,papíry atd.když to nepomůže tak pak to řešit......jinak řečeno každej z nás by si měl uvědomit jak sám začínal...př.na potoce rukama,pak lískovej proutek aby nebyl chycen....myslím že všichni se v tomto uvidí:-)

    Nnumen - Profil | Ne 22.11.2009 21:30:14

    DEAN >> u nás chytl tři 11-13let kluky již po druhé. Po prvé se jim nic nestalo. Po druhé se na ně udělalo bububu a řeklo se jim .že musí chodit do kroužku. Do kroužku již chodí dva měsíce a vypadá ,že je to chytlo. Lepší řešení asi není.

      NDEAN - Profil | Ne 22.11.2009 21:26:12

      chtěl bych se zeptat co byste udělali kdyby jste chytli kluka tak zhrba 11-12 let který by pitlačil ale měl by vybavení které má mít každý rybář a chytal by na nějaké malé vodě.

        Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 20:14:01

        kakr >> utopie já rád ai tosepišu a pošlu na svaz jak se tk tomu vyjdři jestli bude zájem s ti začít zbývat a nebo to hodí do koše hnedka , zatim stéklě čekám až mi přideli tohojednoho vybranýho človeka na ty revíry pro invalidy jak mi elailem sdlelili že mi hodajikoncem listopadu nebo začatkem prosince jako sptyčnýho , tafdy je to už od mm připravený jen začít zadavat revíry se souřednicema akrátkým popisem jen čekám jestli %CRS nemá ještě nejaký falší mista vytipovaný v rukávu a nevysype je a asi počatkem prosince je začnu pomalu vkládat
        mam jich zatim cca koem 10 kousku nepočital jsme je ale je tam i pár vekemdobrejch mist s pžijezdem až k vodě bud jsou přimo označený pro vozičkaře a nebo jsu od kolegl který maji zkusšenosti a jezdí tam už dlouho vozíčkáře tma videli Prej tu databazu da na svuj web i ČRS pravil a MM je s nim taky dohodnutej že to nejek popřenáčešejí mezi sebou
        ,

          Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 19:58:38

          sadraj >>
          Opakuji, je to utopie...

            Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 19:48:58

            kakr >> promiň že sem se tka rozepdsal el podle mne je problem spíš v lidech a jejci nechcoucnosti nežli v penězích a systému Jde jen o pár dilčích uprav systemu stávajícího a ani ty ba nabylytolik náročne na fnance jako spíš na ochote lisi spolupracovat. Když tka to probeer s otstatnícmi jestli máte nejaký metodický schuze RS na organiozaci a muže se to třeba zadat na ČRS Semeniukovi nebo někomu jako námět k realizaci stejne tak občas nemají do čeho píchnout "krom sekretářek" tak by meli námět na reportáž jak vylepšit edidenci a správní trestání pšestupcu a dalších oblbovaču a masařu profesionalů.

              Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 19:44:22

              kakr >> heole teka mne napadlo vždt vlastně celostátn databáze už existuje a je povolená a nahlášená nai UOOU je to databáze vydanejch RL na úřadech a ty jsou propojendý do centra , jen dohodnout a nechat tam udelat pár kolonek na záopisy vydanejch povoleneken jen pár pismenama jako třeba CSP CS MP , nebo VČ P , VČ MP, a pak pár příznaku na zerženou povolenku a zdrženej RL a datum + přiznak nebo čilso MO nebo RS která zadržela taky jen pár znaků a mejhorsí asi bue zařídit pro MO přístup ani by nemusel ejt plnej ale jen pro zápid s kyby se odebrala povolenky tak byse jen napsalo rodný číslo dotačnýho a par znaku jako teřba "Z" VČ MP do 30/9/2010 nebo "Z" RL do 30/9/2010 a podobne a kdby nekdo chtel novou povolenku tka by se jen vaplnilo na mo jeho rč aposlal by se dotaz na ten redistr a vratilo by se třeba "NELZE" "Z" VČMP do 30/9/2010 nebo "NELZE" "Z" RL do 30/9/2010 a hotovo hned by se vedelo že nemá narok až do 30/9/2010 na vydání povoolenky . MO by mela jen právo po rozdnutí o zadržení poolenky zadat do kdy a pak už by si to system hlidal dám , a RL ba vkladal přimo srávní organ a zase ba se to uvolnovalo a mazalo samo podle zadanýho data, jen přidelat do stávající fdatabbere pár příznku a MO by nai nemusela vedet o je daleím obsahem jejich databazí o rl CO TM VŠECHNOV EDOPU NEM BY POSLAL DOTAZ A přišla by jim odpooveď a nebo by zadali že zadrželi povolenku a hotovo . a šlo by to zautomatizovat i tka že jakmile by nekdo došel na MO a dadly by se jeho udaje do pc tka by se automativkyky připojilo aprogram by sám provedl kontrolu při každým hlášená nebo zmeně ,..samo že by to muselo jit bypnout při lednovým hormadným prodávaní i dkyž tyk by to ty dotazy mohoo zvladnout každýho delaj minimalne 5 -10 kinut a maklokdy jsou všude stejný ordinačnáí hodiny ve všech MO takže by to mel system zvladnou jednalo y se řádove op přenosy pár paketu tma a nazpátek a bylo by to ošetřený a hlavne neioblbnutelný a spravedlivý a branilo by to tomu nakupvání jinde a databaze pro ten učel je protože v ni musej bejt všichnu kdo mají RL i maslim cizinci a dalsčí osoby který jej maji z naplně práce zdarma a ani nejsou v MO a ČRS a podobně. JE n se nad tm třeba na knferenci %CRS a MRS zamyslet , pozvat si nekohoz legislativy na MVČR + part programatorů ktarý by se vyjadřili ke složistosti problemu a přidelili potom hesla apřistupový kody na jednotlivý MO KO adalší a vytvořit ke stávajcicímu programu evidene člemů nejako u rutinu která by zajistila automaticky připojení a kontrolu dat v tý databazi, jelikož by nikdo nic nemazal ael jen vkladal tka by to nešlo ani uplatit a všechny přistupy by byly ze strany MO a KO jen pasivní a nebo vkladací nemohli by mazat , pravo mazani by mel jen spravní organ a stejne by se ukladaly přistupy jaoo že se ukladaji už te kdo co delal . takže by to ani finakčně nemuselo být tak náročný jen dovybavit ta o nemaji PC a zajistit připojení a to dneks krom nekolika málu hlubokejch udolí jde snad všude a v nejhorším připsdě by na to stačilo i polaý připojení GOPRS po mobilu na tehc pár odeslanejch pismene k tam a nazpátek , Nadavalo by to nic jinýhoe nežli vlatně výsledek ANO nebo NE jako v snyslu jestli muže nebo nemuže přislušná MO nebo KO vydat povolenku a nebo pro vydavatele RL informavi o zadržení, s do kdy , dalí udaje nemusi MO zajimat budou v pisemným vyhotovení bud na samotný MO která zadržela povolenku a nebo na správním odboru MU nebo u sudu a podobne mo toani nemusí zajimat závazný pro ni bue jestli muže nebo nemůže vydat povoenku a nebo vzit novýho člana apopřipade datum do kdy nemůže .Automaticky při zapsání dat by to samo v záporným připadě bahodilo varování třeba rudý a blikající pozor neklze povolemka zadržena do nejakej datum a nebo to smaý nelze rl zadržekl vo a datum a to by ulně stačilo danej človek by mel velice dobře vedet co provedl a kdy a kde protože dostává ísený vyhotoven o odebrání povolenky a nebo i rl jak od MO tk od KO a spránoho sránu a nebo soudu jen by to bedlei i na MO při vadávání čehokoliv

                Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 19:23:02

                dany1 >> já te hcápu taky el asi to pujde jen v kempech který jsou nekde na revirech pořimo u vody třeba na vranove a nebo na rozkosši n orliku určit ueou taky el bdešmuset na ryby asi kousek vedle a stan postavit v kempu abys mel klid a bal si jistej že nic nepřestupuješ a nebo se dodhodnout s nejakým chatařekm co má pozemek u vody jestli by te tma nenechal třeba na tejden s detma bdlet ve vlastním bude asi chtít poplateček a zřejme bez dokladu na ruku a nebo protislužbu jako např posekat zafradu a podobně ale to by nemel bejt problem jestli seš zdravje a možná by to bylo lepší jak se cpát v kemptu a rybačit chorit nekam kiklometr daleko ab voda nebyla plná čvachtáčů

                  Ndany1 - Profil | Po 16.11.2009 19:15:42

                  sadraj >> Já to všechno chápu.Mě jde jen třeba s dětma tam prostě v pohodě pobejt.Nedělám u vody bordel a děti k tomu taky vedu.Po sobě si uklidim a nikdo nepozná,že jsem tam byl.Díky.Ahoj.

                    Ndany1 - Profil | Po 16.11.2009 19:11:57

                    JKL >> Tak jo.Díky všem.

                      Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 19:11:02

                      dany1 >> právě že to neníjn na orlíku to je skoro všude a konkretně kdo by to mel hlídat jaou vlastníci pozemku apotažmo PČR ale ta má svých starostí až nad hlavu jen objezsit nahlašovaný veci a na orlíku na poříčním oddělaní bude jenom pár lidí a jedna nebo dve lodě a maji na starosti celý pobřeží a celou hladinu přehrady a jestli jeich je na denní službu 4-5 lidi tka to bude mioc a nemají zrátka čas to všechno pobjíždet , začnou na jedný straně a nždjedou do pulky přehrady už se na začatku kde začli lidi vymenejí a stjí tma bivaky nanovo a bordel je tma zase ,a kolik má orlík patřící přímo ood správu ČRS lidí jakoRS a jestli má vubec prifi RS to nevím to by tu chlapci z plackama meli vedet . taky me štve že u jenotlivejch revírlůů třeba v BP nebo na konci neí seznam členu RS jak profi tka i jdobrovolnejch který zodpoviadj za revíry a nejakým spojením , možná by to u vody taky vypadalo trochu jinak dkyby nkaždej vedel jak se s nima spojit tka by jim i lidi prasárny nahlašovali a možní je i pomohli řešit al osobne mi řekni chce se to když jedeš nekam na vodu a máš celosvazovky hledat nekde vna webovkách MO nebo jinde a nebo i telefonicky obvcolávat organizace kdo delá RS a jakej má telefom? kdby to bylo v příričce tka klidne i zavolám kdž uvidím prasárnu a s RS pujdu mu pomoct při tom aby se to vyřešli na mste a klidne to i odsvwdším u sprtávní komise za prasarny se platí ale abych hledal aprovolaval ze svýho jen to abych zjistil čísla na RS to pome nemuže nikdo chtít a volat PČR j na dlouhý loktne nežli přijedou a nežli se jim neco vysveltlůí . Proč nní to čílo na RS dostupný to se všichni členové bojí že by je nekdo otravoval neoprávneně nabo chtejí zustt utajený aby je nikdo nezbnal . Přece nikdo ponich nechea aby tam meli bydliště datun marození maznelky počty ajmena dětí a podobne ale jen aby vedel komu na příslušným revíru azavolat , jaou to veřejní čnitelé atejne njako městská policie a ta mmá telefony na okrskáře na svejch stránkávh povinne skoro všude napsaný i s ulicemaza který zodpovidají. jeslti oni to spíš sami nechteji a delají to jem pro to aby , kromě profi RS doatali povolanku na všechno zadarmo a kontroly delají jen tka aby je splniki a na přrestupky kašlu už jen z pezíru si oddělají to nejdnutnejší a hortovo , Spojejí rybařinu s kontrolama prot se stává že na nekdeým useku te kontrolujou i dvakrát deneně když je to zaroven jejich lovnej a na druhým konci nejdou videt třeba i celý léto.

                        NJKL - Profil | Po 16.11.2009 19:05:50

                        dany1 >> Ono je to tak že do táboření v přírodě RS většinou nic není - tam její pravomoc nesahá. Táboření je zakázáno v chráněných oblastech a rezervacích. Jinde je povoleno, pokud to nezakazuje jiná úprava(obecní vyhláška a podobně). Na soukromém pozemku se svolením majitele, v lese zákaz ohně. Totéž obilí, stohy. Kolega Turňa tuším sem dával velice dobrý výtah ze zákonů.

                          Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 19:03:38

                          sadraj >>
                          Máš pravdu, zaplatí si znovu zápisné (MRS 1000) a stane se členem jinde.
                          Znovu opakuji, neexistuje centrální databáze a ještě dlouho existovat nebude.

                            Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 19:00:14

                            hraji >> dobrý beru ale jak zajistíš že si jinde nazaloží členství když to před tebou dole popisoval Kakr tak jak to je nebo Morava už je propojená mezi sebou jako MO mezi sebou a centrálně? KDYŽ BUDE BYDLET nekde u hranice s ostravským nebo jiným českým krajem myšleno svazově tka si založí členstí tma co mu v tom brání nikde neí psáno že musim bejt v organizaci podle trvalýho bydliště TROCHU TAKY NEDOMYŠLEMÝ tak má povolenku hnedka behem jednoho dne jak sem psal méž a niko se ho nedude ptát jestli je z moravy a nebo odkud proste ho zaevidujou jako nováho člana řekne že listek mel a nebo si udelá šviddl zkoušky a je členem s a spovolenkou a za rok di ji zase koupí u Vás na moravě když mu dojde trest TO BY PRÁVĚ ŘEŠILY TY rl KDYŽ HO NEMÁŠ A NEBO HO MÁŠ SEBRANEJ TKA SI NEŠKRTNEŠ ANI TAKOVÝMHLE ŠVINDLEM A VOJEBAT TO NEJDE A NEPUJDE KDYŽ MANA mo BUDOU MOCI JENOV VKLADAT DEBRANÍ A VYMAZAT T O PUJDE AŽ BUDE VYŘEŠENO A NEBO KONEC KONCU TO SYSTEM PO UPLYNUTÍ TŘRESTU SMAŽE SÁM A POVOLÍ VYDÁNÍ A TISK NOVÝHO LÍSTKU A NEBO POVOLENKY JAKO MAŠLEN ÚČETNÍHO DOKLYDU . alE JE TOJAK PÍŠE kaskR VYBAVIT mo A TO VŠECHNY ALESPON JEDNIM TŘEB NOTEBODKEM S PŘIPOJENM NA NET A SJEDNOTIT DATA A PAK UŽ JE TO NEOJEBATELNÝ ZKRÁTKA TO TECHNICKY NEBUDE MOŽNÝ
                            UFF omlouvám se neřvu na Vás ale přleklep sem si klavesnici v zápalu psaní poslepu tak odpustťě přepsovat se mi to už znova nechce

                              Ndany1 - Profil | Po 16.11.2009 18:56:09

                              sadraj >> Jde mi o Orlík...tam stanuje,kempuje...přespává kdekdo.Když jede člun,tak si jich nikdo nevšimne...tak nevim.Já problém ještě neměl...

                                Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 18:51:16

                                dany1 >> maslím ž e to není dotaz dobře mířenej mel by jít spíš na povodí a nebo najitel pozemku popřipade na ministerstvo pokud se to CHKO RS ba tohle nemela řešit jinak nežli oznamaním vlastníkovi pozemku popř předat MP a nebo PČR pokud je to v CHKO a je vcelkem edno jestli to má nebo nemá podlahu . všude na to koukají jinak . existuje názor že bivak s podlažkou nedělá v deštivým počasí na porstu dalo mín škody nežli baz podlážky , pod tou podlažkou tráva a dalsí porost jen lehne a zežloutne ale bez podlážky zaa tejden máš v bivaku a tsně před nim vyšlapanej hoej flek kde pár let tráv neporoste. uvidíš co ti odpovedí chlapci RS. jinak můj názor na vec je že v zakoně je věšeobecne zakazaný v celý republice zakaáný kempování stanování a podobne krome vahrazených míst a nebo na sokromých pzemcích se souhlasem majitele pozemku . rovnež tka i na státních pozemcích miusíš mit písemný povolení majitele a to u sebe kdby te kontorlovala PČR a MO RS to podle me neřeší a když tak jen domluvou a nebo předáním pokud je třeba majitel pozemku výslovne požádá písemně cestou MO nebo KO že di nepřeje ab na jeho pozemku nekdo bivakoval tka potom mužou přimo informovat vlastníka a ten si to potom vyřeší sám .možná blábolím ale bylo tady toho kolem pozemku a stanovaní už dost a dortt probranýho tka jsem jen shrnul co jsem vyčetl jestli si to dobře pamatuju.

                                  Nhraji - Profil | Po 16.11.2009 18:48:22

                                  sadraj >> v rámci MRS si může člen zakoupit povolenku pouze ve vlastní organizaci, nikde jinde. Takže když nedostane ve své MO povolenku, nikde jinde si ji nekoupí.

                                    Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 18:47:47

                                    sadraj >>
                                    V mnoha MO je poslední výkřik techniky kalkulačka. Neexistuje žádná centrální databáze, kdo by ji denně aktualizoval a spravoval. Máš pravdu, když povolenku nevydám já, vydají jinde.
                                    Existuje pouze databáze "trestanců" aktualizovaná po zasedání Kárné komise, ale přístup do ní není na úrovni MO.
                                    Co navrhuješ je v současné době jen utopie.
                                    Jo program který to vše umožňuje existuje, ale......

                                      Ndany1 - Profil | Po 16.11.2009 18:41:59

                                      Ahoj všem.Mám k vám RS dotaz.Mohu mít u vody přístřešek,nebo nějaké přístřeší bez pevné podlahy aniž by na mě dělal zákon bubu???Samozřejmé je to,že tam bude všude pořádek...Díky za info.

                                        Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 18:41:51

                                        kakr >> ono na RL taky není právní nárok tan je snad jen na Občanku ze zákona pojud nejsi cizozemec a nebo nejaká zruda nesvéprávná a le i ty maji občanky jen s poznámkou nesvéprávný nebo nezpusobilý k právním úkonům. ale i pro ten RL musíš splnit daný parametry vedomostí a nemáš zaručeno že ti ho vydají ,. Tak proto by mel jít i odebrat když ty povinnosti podle kontroly RS zjistí že ty vedomosti nemáš tka nesplnuješ podminky pro to abys byl držitelem RL a mei by te znova přezkoušet to je asi celej problem že spousty lidí k nemu přišli jakýms takýms přezkoušením bez protokolu apdobne nekolika otázkama ok dolika do kolika se chatá v červencí , co musíš mit u sebe u vody . na co nesmíš zapomenosut . kolik je míra kapra . kolik sumce kolic štiky a hotovo přezkoušení je na svete berany beraby duc razitko je na papíře a šupity dup na OÚ předložim papír vydajmi RRl a ješte te samej den stihnu koupit i povolenku a mám to behem dne vyřízený celý. a chudai madí rybáři na morave co musej chodit roky do kroužků a učit se buh vi co aby dostlai sliste a povolenku a nakonec ji maji stejně omezenouna 1 prut na dobu určenou vekem a další omezení. aa polák přijde dostnae lístek a když česky neumí jak složí zkoušku ale dostane jak lístejk tak i povolenku a pak už je n MASÍ a MASÍ

                                          Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 18:35:31

                                          kakr >> to chápu ale jak zajiwtíš že si ji nekoupí v jiný odganizaci třeba jako hostenku když má RL tka mu ji klidne prodají nebo už jste všichnu hospodáři mezi sebou propojení počítačema že vidíte komu byla sebraná , nejsem o tom přesvedčenej proto mám nazor že odebrání RL by to řeolo jednoznačně a bez možnejch podvodů a dalších vecí , portom nový přezkoušení a vrácení resp zakoupení novýho po uplynutí jehio platnosti , a nemohlo by se podvádet s přestupama a nebo založením uplně novýhočlenství. Kdo dnesklka zjsití když se nekdo neodhlasí třeba v brne a bude žádat o navý členství třeba v sokolove nabo v chebu ? podle mne nikdo vezmou ho jako novýho člena a koupí si normálne nvej lístek a povolenku a nikdo to nezjistí je to tak , nebo není. Proto by bylo nejlepší propojit databaze třeba jen na urovni kraje aby se vedelo kdo má vydanej RL a kdo ho má nebo po novu by ho mel zadrženej a ta mo která by nemela počitač sv siti by udělal telefonickej dotaz na kraj a tam by se to zjsitilo nebylo by to nakonec účinnější nežli je to dneska . odebereš uložíš a MO nebo kraj vraátí a mezotim nežli vratí dotyčnej vesele jede dál na hostenku v jiný MO a hotovo jako by se nic nedelo jen místo CS povolenky má krajskou a nebo místní a všichni mu ji rási prodaj protože z toho majií nějakou korunu byť malou ale mají a to že má sebraný noty nidko ani nezjiěštuje . Kdyby to bylo jak jsem plas na začátku tk ba mu sám system neumožnil vubec vytisknout fokla o zaplacení povolenky kdyby narazil na to že je odebraná stará a nebo odebranej RL a nemuselo by se to zjisštovat . samo by ho to technicky nepustilo dál o to tu jde . Dneska je težký po nekom chtít aby obvolaval pul repudbliky a nebo celou a zjisštoval jestli nekdo nemá odebranou povolenku třeba na 1/2 roku a když zapomene na jednu MO kde to zrovna bude sebraný tka mu prodají novou . A neberu když si si stihne koupit nežli poštou nebo jak přijde hlašení o zadržený povolence na MO nebo kdaj to je asi nejščastejší že to dortyčnej stihne kopupit ještě nežli dsse povolenka nekam dostane . takhle kdby ji RS sebrala hnedka by udelala záznam do počitače a pak už by bylo celkem jedno jak dlouho by putoval na kraj a jak by se táhlo správní řízení zkrátka do doby vyřízení ať kladně nebo záporně by si novou nemoh koupit a hotovo. Nebylo by tohle v dnešní internetový době řešení . stejně každej člen má na MO kartu vetšinou už v počitači tka jen dodelat jednu kolonku kterou by mohl zadavat třeba RS a nebo hospodář pdo svým kodem ale smazat už by ji nemoh to by mohli jen na ou na správním řizení a nebo jeden človek kterej by byl na kraji za to zodpovenej tak by se předešlo možný korupci . a kdby se zadalo jmeno a rč dotačnýho kdby s přeišel koupit novou tka by se počitač jen na moment připojil do centralní databaze a oveřil jestli mu nekde nebyla sebraná jen u konkrerní osoby nemudsely by se centralizvat všechny databaze v on line provozu stačilo by to jednou denně nebo 2x za den . kolik je tak v prumeru na organizaci členu . kdby se přenašely jen zmeny od posledních zmen tka je to behem pár vteřin i při pomalým připojenáí přenesený a vlastne by se data přenášley hromadne jen na začtku roku kdy se houfne kupujou povolenky a platej přispevky bruggady a podobne a pak už by to bylo jen o pátr zemnách koplik lidi si neco jako hostenky nebo další povoleku kupuje v prubehu roku to je pár jednotlivců . a bylo ba to vařešený s kupováním jinde a podvodama můj názor ,jen to zrealiziovat , fdatabaze jsou podle men stejně všude stejný když jsou na PC tak asi pojedou v jednotným programu kvuli hodpodaření a účetnictví tka se jen zamyslet a nechat je propojit připojení za cca 300-500 kaček mesičně by MO určite utáhla i kdby mela jen pár členů

                                            NJarda Š. - Profil | Po 16.11.2009 18:09:31

                                            Turňa >> Stížnost ppro porušení zákona už v současném správním řádu není, je tam místo toho (a tzv. mimoodvolacího řízení) zrušení rozhodnutí pro nezákonnost v přezkumném řízení.

                                              Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 17:26:23

                                              sadraj >>
                                              Je to velmi jednoduché na POVOLENKU NENÍ PRÁVNÍ NÁROK.
                                              Můžeš mít RL a povolenku nedostaneš !!!

                                                Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 17:25:01

                                                Jarda Š. >> věc získaná přestupkem . spíš podvod uvední nekoho v omyl za účelem získání vlastního prospěchu a to je TČ a ne přestupek nevim jak by to byl přestupek jako že by předložil neplatný papíry o provedení zkoušek to už je taky podvod asi máme na právo každý jiný názor aele přestupkem záskat RL podle mne nelze . Buď tma bude zneužití pravomoci toho kro jej vydal nebo uplatek korupce a podobne a nebo to samý jako uplatek korupce a nebo podvod ze strany žadatele . přestupek mě momentálně žádnej nenapadá co by v týhle věci mohl nastat možná že kdby uvel esprávný údaje o svý osobě ale to je zase jen na úřednikovi aby si je zkontroloval podle OP tak nevím.

                                                  Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 17:21:12

                                                  kakr >> Proč je ve správním a trestním právu jako jeden z trestů i zákaz činností?
                                                  Jak se u rybáře dá tohoto trestu jinak dosáhnout nežli faktickým odebráním RL který osobu opravňuje , k nákupu povolenky k rybolovu?
                                                  To že se to ješte i když nevím jestli fakticky nestalo nemusí byt jen proto že to ještě nikdo nepoužil ale všechno je jednou poprvé. A záoleží na správním soudu jak rozhodne
                                                  viz příklad třeba 4x za rok zadržené povoenky jak to budeš řešit jako RS dál když jak je viděět to nepomáhá neustále jen sbírat povolenky a koukat se na to , jak si koupí někde novou a nebo mu ji MO nebo KO vrací za úplatu a podobně? to není podle mne řešení ale zytečná práce . A můj názor na vec je takový že kdby se tohle pár lidem stalo že si nezachtají třeba 5 let a bez pardonu tka se to velice rachle rozkřikne a přestupků hlavně tech závažnejch uvody rapidně ubyde . Pár mesíců bez povolenky to spousta lidí pretáhne tim že chodína soukromáky a podobne ale pár let bez lístku už by sakra bolelo kdby ti ho evydali nikde v republice nemyslíš .a zákonný prostředky to umožňují vydat zíkaz činnosti na několik let a je jedno jaké činnosti.
                                                  Že se to ještě nidky neudělalo není pravidlo jak říkam všechno je jednou poprvé a když nekdo pravidelně drancuje cvodu takovým zpusobenm jakotřeba poláci n Rozkoši témeř denně as plnejma kuframy ryb přes hranice v poledne domu a odpoledne znova k vodě tak pak asi už jiný řešeí opravdu není než zakázat činnost . to jsou metráky ryb denně a kdby byly alespoň mírový ty ryby ael tojsou třeba štiky 20-40 cm a a jsou do tašek všechny a kapři 20 cm a podobne všechno je ryba a všechno se dá sežrat praví bratr Polák a vcpe to do auta za zadkem.

                                                    NTurňa - Profil | Po 16.11.2009 17:14:29

                                                    Jarda Š. >> A to ještě jen tři roky nazpět ode dne, kdy skutek nastal /tzv. stížnost pro porušení zákona/, pokud se nemýlím.

                                                      NJarda Š. - Profil | Po 16.11.2009 17:05:56

                                                      sadraj >> Odebrat rybářský lístek je podle přestupkového zákona možné jen v případě, že byl vydán na základě zfalšovaných podkladů, protože pak by šlo o věc získanou přestupkem.

                                                        Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 17:00:07

                                                        sadraj >>
                                                        Já se nemusím nikoho ptát, jsem hospodářem MO a současně mám placku RS.
                                                        Při vší úctě, blábolíš.

                                                          Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 16:57:40

                                                          Jarda Š. >> osobne si myslím že je to pouze a jenom na rozhodnutí spávního orgánu. nenašel jsem zákona abych pravdu řekl ani jsem jej nehledal kde by bylo uvedeno že RL nelze odebrat ono to totiž nikde ani nebude . A v zákone 197/2004 citovaném níže to není protože ten ani tresty za porušení neřeší, Vše je v přestupkobvém a správním rádu a trestním řádu. A přeci neudeláš kozla zahradníkem když ti třeba jako přiklad prokážou že si za rok mel i 4x odebranou povolenku tka jak by s to jako správní orgán dál řešil tady jaksi výchovný efekt odebrání povolenky na 2 mesíce nic neřeší jelikož se vlastně stávaš recidivistou a východný účel trestu se zcela míjí jeho účinkem nemyslíš?

                                                            Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 16:53:52

                                                            kakr >> tak tu je ten pragraf a kde tam vidíš že by ti lístek nemohl být odebrán , já to nevidím nikde ať koukám Jak koukám jen jsem ti vypíchl z Tebou odkazovaného zákona onen §10 a několik dalších souvisejících věcí. zkus se poptat nekdy Vašeho hospodáře na pár vecí z oněch citovaných vyhlášek a zákonů schválně co ti na to odpoví Mel by mít totiž znalosti minimálně v rozsahu RS a i pro hospodáře je tma v tom ciotovaném zákoně přesné znení znalostí a zkoušek které musí složit před právnickou osobou pověřenou ministerstvem.

                                                            To že není řešeno odebrání RL v tomto zákoně je ZÁMĚR ZÁKONODÁRCE protože to právě řeší obecne platné právní předpisy jako je přestupkopvý zákon , občanský zákonník, zákon o spávním právu a další obecné normy kde podle nich je možno odebrat RL naprosto stejně jako ostatní osvedčení vydávaná státní správou za hrubé porušení podmínek za kterých byl RKL vydán . Ovšemže to nemůže udělat sama RS ale musí to předat k řešení příslušnému správníku orgánu který rozhodne po prošetřené veci . to že ti fyzisky zůstane RL v ruce je celkem k ničemu protože když te chtí RS myslím profi která má přístup k zadrženým povolenkám a i RL tka ti jej posléze seberou na místě bez jakýchkoli nároků ( v připadě že již bylo rozhodnuto a odebrání RL a fyzicky ještě neby odavzdán na přísušný úřad který jej vydal . Jenom tě te n úřad po rozhodnutí vyzve aby jsii odevzdal RL a zašle ti rozhpdnutí o zrušení jeho platnosti)
                                                            A zkus mi tvrdit opak že někde je napsáno že RL nejde odebrat hrozně rád bych takovou právní normunekde přečetl a videl na vlastní oči . To že se odkazuješ na uvedený zákon je pouze to že v zákoně jsou stanoveny podmínky po jejichž splnění múžeš požádat o ydání RL ale nikde není uvedeno že jej musíš dostat. Když budeš mit v rejstříku nekolik trestu za TČ pytláctví tka ti jej nemusí vydat vůbec a nikdo se nebude bavit jestli jsi uděělal zkoušky nebo nikoli protože je prokázané že nezaruuješ svým jednním a chováním to že budeš řádne plnit púodmínky které jsou dany vlastnictvím RL a ty jsi je již nekolikrát vědomě porušil .A že si to správníorgan zdůvodní to si piš. A dsteřovat si můžeš tak na lampárně .Stejně jako by ti nikde nevydali povolení k nákupu zbraně a zbrojní průkaz kdby si mel v opisu nikoli ve výpisu z tr rejstříku z minula například vraždu se střeslou zbraní a nebo jen vyhrožování a nebo loupež se zbraní , nikdo ti nedovolí nosit zbraň
                                                            navíc mi řekni jestli vaše MO má v živniostenském rejstříku uvedeno že je oprávněno vykonávat tuto činnost a je pro její výkon poveřeno ministrstvem?
                                                            citace který z hospodářů nebo RS krome profi RS, má vydané od ministerstva ono osvědčení? aby mohl provádět zkoušky??

                                                            "prokázané osvědčením o získané kvalifikaci, vydaným právnickou osobou pověřenou ministerstvem k ověřování znalostí žadatelů pro vydání prvního rybářského lístku"



                                                            § 10
                                                            Rybářský lístek
                                                            [K § 13 odst. 8 a odst. 11 písm. a) a b) zákona]
                                                            (1) Rybářský lístek se vydává pro celé území České republiky na dobu 10
                                                            let, 3 let nebo 1 roku ode dne jeho vydání.
                                                            (2) Rybářský lístek se vydává podle vzoru uvedeného v příloze č. 6.
                                                            (3) Kvalifikační předpoklady pro získání prvního rybářského lístku jsou
                                                            ! základní znalosti z oblasti rybářství, biologie ryb, právních předpisů
                                                            ! upravujících lov ryb, prokázané osvědčením o získané kvalifikaci,
                                                            ! vydaným právnickou osobou pověřenou ministerstvem k ověřování znalostí
                                                            ! žadatelů pro vydání prvního rybářského lístku. Vzor osvědčení o získané
                                                            ! kvalifikaci pro vydání prvního rybářského lístku a rozsah znalostí
                                                            ! potřebných pro jeho vydání jsou uvedeny v příloze č. 6.
                                                            ! (4) Kvalifikační předpoklady uvedené v odstavci 3 splňuje osoba, která
                                                            ! je rybářským hospodářem, zástupcem rybářského hospodáře nebo rybářskou
                                                            ! stráží nebo která doloží osvědčení o vykonání zkoušky na rybářského
                                                            ! hospodáře nebo na rybářskou stráž.
                                                            (5) Další rybářský lístek se vydá žadateli, prokáže-li se dříve vydaným
                                                            rybářským lístkem, popřípadě jiným dokladem osvědčujícím, že již byl držitelem rybářského lístku.
                                                            (6) Cizinci se vydá rybářský lístek, prokáže-li se
                                                            a) dříve vydaným rybářským lístkem,
                                                            b) jiným dokladem, osvědčujícím, že již byl držitelem rybářského lístku,
                                                            c) osvědčením o získané kvalifikaci podle odstavce 3, nebo
                                                            d) rybářským lístkem, licencí nebo obdobným dokladem, vydaným ve státě, jehož je občanem.
                                                            **************************************************​*********************************************
                                                            **************************************************​*******************************
                                                            A základní znalosti pro vydání prvního lístku jou tam taky v příloze.
                                                            Kdo je všechny zná s splní?

                                                            Rozsah znalostí potřebných k získání osvědčení o získané kvalifikaci
                                                            pro vydání prvního rybářského lístku.
                                                            Uchazeč o vydání prvního rybářského lístku musí prokázat:
                                                            1. Základní znalosti z poznání ryb a vodních organizmů.
                                                            2. Základní znalosti z biologie ryb a vodních organizmů.
                                                            3. Základní znalosti způsobů lovu ryb.
                                                            4. Základní znalosti o rybářském hospodaření v rybářských revírech.
                                                            5. Základní znalosti zákona č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) a vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství).

                                                            Příl.7
                                                            Povolené způsoby lovu, povolené technické prostředky k lovu a způsob
                                                            jejich užití při lovu v rybářském revíru
                                                            I. Povolené způsoby lovu ryb na udici
                                                            A. Lov na položenou, lov na plavanou.
                                                            1. Lov na položenou, lov na plavanou v rybářských revírech
                                                            mimopstruhových
                                                            Při lovu na položenou nebo při lovu na plavanou se použijí nejvýše 2
                                                            udice. Při lovu na položenou není pohyb nástrahy osobou provádějící lov
                                                            aktivně ovlivňován. Při lovu na plavanou může osoba provádějící lov
                                                            pohyb nástrahy aktivně ovlivňovat. Na každé udici jsou nejvýše 2
                                                            návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo
                                                            trojháčkem. Při lovu na živočišnou nástrahu mohou být použity i
                                                            víceháčkové systémy s nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj nebo trojháčky).
                                                            Nástražní rybka se použije pouze v období od 16. června do 31.
                                                            prosince. Jako nástražní rybka se nepoužijí ryby lososovité, úhoř,
                                                            chráněné druhy ryb a ryby nedosahující nejmenší lovné míry. Při lovu
                                                            zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 3 m,
                                                            pokud se nedohodnou na menší.
                                                            2. Lov na položenou, lov na plavanou v rybářských revírech pstruhových
                                                            Při lovu na položenou nebo při lovu na plavanou se použijí nejvýše 2
                                                            udice. Při lovu na položenou není pohyb nástrahy osobou provádějící lov
                                                            aktivně ovlivňován. Při lovu na plavanou může osoba provádějící lov
                                                            pohyb nástrahy aktivně ovlivňovat. Na každé udici jsou nejvýše 2
                                                            návazce s jednoduchými háčky. K lovu se použije pouze nástraha
                                                            rostlinného původu. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi
                                                            sebou vzdálenost nejméně 3 m, pokud se nedohodnou na menší.
                                                            B. Lov přívlačí.
                                                            1.A. Lov přívlačí v rybářských revírech mimopstruhových
                                                            Při lovu přívlačí se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce;
                                                            jiná udice není nastražena. Lov spočívá v aktivním vedení nástrahy
                                                            vodním prostředím. Za nástrahu se použije 1 umělá nebo přirozená
                                                            nástraha. Nástraha má podle své konstrukce nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj
                                                            nebo trojháčky). Za lov přívlačí se považuje i lov na umělou mušku,
                                                            pokud je nástraha vybavena doplňky zvyšujícími dráždivost pro ryby,
                                                            například rotující plíšek nebo vrtulka. Při lovu zachovávají osoby
                                                            provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou
                                                            na menší.
                                                            1.B. Lov hlubinnou přívlačí v rybářských revírech mimopstruhových
                                                            Lov hlubinnou přívlačí je lov z pohybujícího se plavidla s použitím 1
                                                            udice, při němž je 1 nástraha tažena v jakékoliv hloubce vody; jiná
                                                            udice není nastražena. Za nástrahu se použije 1 umělá nebo přirozená
                                                            nástraha. Nástraha má podle své konstrukce nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj
                                                            nebo trojháčky). Při lovu se dbá zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k
                                                            ohrožení zdraví, života nebo majetku ostatních osob.
                                                            2. Lov přívlačí v rybářských revírech pstruhových
                                                            Při lovu přívlačí se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce;
                                                            jiná udice není nastražena. Lov spočívá v aktivním vedení nástrahy
                                                            vodním prostředím. Za nástrahu se použije 1 umělá nástraha, která je
                                                            opatřena nejvýše 1 háčkem (jedno, dvoj nebo trojháčkem). Za lov
                                                            přívlačí se považuje i lov na umělou mušku vybavenou doplňky
                                                            zvyšujícími dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo
                                                            vrtulka. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou
                                                            vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.
                                                            C. Lov na umělou mušku.
                                                            1. Lov na umělou mušku v rybářských revírech mimopstruhových i
                                                            pstruhových
                                                            Při lovu na umělou mušku se použije 1 udice, která je při lovu držena v
                                                            ruce; jiná udice není nastražena. Na udici jsou nejvýše 3 návazce s
                                                            jednoduchými háčky. Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo
                                                            vlasce, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko,
                                                            popřípadě jiná zátěž. Za umělou mušku se považuje nástraha imitující
                                                            hmyz nebo jiné organizmy. Nástraha se nevybavuje doplňky, které svým
                                                            pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo
                                                            vrtulka. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou
                                                            vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.
                                                            D. Lov muškařením.
                                                            1. Lov muškařením v rybářských revírech mimopstruhových
                                                            Při lovu muškařením se použije 1 udice, která je při lovu držena v
                                                            ruce; jiná udice není nastražena. Na udici jsou nejvýše 2 návazce s
                                                            jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem.
                                                            Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo vlasce, kdy nosnou
                                                            funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž. Za
                                                            nástrahu se použije i živý nebo mrtvý hmyz. Nástraha se nevybavuje
                                                            doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například
                                                            rotující plíšek nebo vrtulka. Při lovu zachovávají osoby provádějící
                                                            lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.
                                                            E. Lov čeřínkováním.
                                                            1. Lov čeřínkováním v rybářských revírech mimopstruhových
                                                            Při lovu čeřínkováním se použije 1 vodorovná síť, jejíž plocha
                                                            nepřevyšuje výměru 1 m2. Lov čeřínkováním se nekombinuje s lovem podle
                                                            bodů A, B, C nebo D. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi
                                                            sebou vzdálenost nejméně 3 m, pokud se nedohodnou na menší.
                                                            II. Povolené technické prostředky k lovu
                                                            1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo
                                                            vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
                                                            2. Vábničky, plavidla, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k
                                                            lovu ryb, echolot, podběrák, čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků,
                                                            měřítko, stojánky nebo držáky na udice, čihátka, splávky, zátěž,
                                                            nahazovací prak a další prostředky. Použití těchto prostředků
                                                            specifikuje uživatel revíru v bližších podmínkách výkonu rybářského
                                                            práva.

                                                            Příl.9
                                                            Rozsah jednotlivých zkušebních otázek pro složení zkoušky pro výkon
                                                            funkce rybářské stráže
                                                            Zkušební otázky odborné zkoušky se dělí do dvou částí:
                                                            I. část
                                                            - Znalost ryb a dalších vodních organismů
                                                            Uchazeč prokazuje znalost alespoň 10 druhů ryb podle § 20 odst. 4
                                                            vyhlášky. Určování se provádí podle karet předložených zkušební komisí.
                                                            ! Ryby musí být určeny celým rodovým a druhovým názvem; musí být určeny
                                                            ! všechny druhy, které byly uchazeči předloženy.
                                                            Uchazeč musí poznat tyto druhy ryb:

                                                            1. lososovité: pstruzi obecný a duhový, lipan podhorní, siven americký,
                                                            hlavatka podunajská a losos obecný,
                                                            2. kaprovité a příbuzné skupiny: kapr obecný, lín obecný, jelci, jesen
                                                            a tloušť, ostroretka stěhovavá, podoustev nosák, parma obecná, střevle
                                                            potoční, bolen dravý, sekavec písečný, amur bílý, tolstolobik sp.,
                                                            ostrucha křivočará a piskoř pruhovaný,
                                                            3. ostnoploutvé: candát obecný, okoun říční, drsek sp.
                                                            4. ostatní: štika obecná, jeseter sp., sumec velký, mník jednovousý,
                                                            vranka sp. a úhoř říční.
                                                            II. část
                                                            Znalost právních předpisů
                                                            Uchazeč prokazuje znalost právních předpisů uvedených v § 20 odst. 3
                                                            vyhlášky. Znalost se prokazuje formou písemného testu.
                                                            Písemný test obsahuje celkem 40 otázek ze tří oblastí, a to I. Oblast
                                                            ! 20 otázek ze zákona č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského
                                                            ! práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně
                                                            ! některých zákonů (zákon o rybářství) a prováděcí vyhlášky č. 197/2004
                                                            Sb.
                                                            předmět otázek:
                                                            podmínky pro schválení rybářské stráže, úhrada škody vzniklé v
                                                            souvislosti s činností rybářské stráže, oznamovací povinnosti rybářské
                                                            stráže, základní práva a povinnosti rybářské stráže, kdy může být
                                                            rybářská stráž odvolána, rybářské revíry, hranice rybářských revírů,
                                                            doby hájení, lovné míry ryb, udělování výjimek, zakázané způsoby lovu,
                                                            přístup na pobřežní pozemky, povolené způsoby lovu na pstruhových a
                                                            ! mimopstruhových revírech, rybářský lístek, povolenka k lovu a zvláštní
                                                            ! povolenka k lovu, chráněné rybí oblasti, přechovávání ulovených ryb a
                                                            jejich usmrcování, lov z loděk, lov sítěmi, vzdálenosti osob
                                                            provádějících lov, evidence docházky a úlovků, ryby opatřené značkou,
                                                            bližší podmínky výkonu rybářského práva stanovené v povolence.

                                                            II. Oblast
                                                            ! 10 otázek ze zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých
                                                            ! zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 246/1992
                                                            Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů,
                                                            ! zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších
                                                            předpisů a zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně
                                                            některých souvisejících zákonů (veterinární zákon), ve znění pozdějších
                                                            předpisů.
                                                            předmět otázek:
                                                            obecné užívání vod a základní hydrologické pojmy, látky ohrožující
                                                            jakost vod, manipulace s nimi a povolování výjimek k chovu ryb,
                                                            technickobezpečnostní dohled (TBD), havárie v kvalitě vody a trvalé
                                                            znečištění, hlavní příčiny znečišťování vod, odběry vody,
                                                            vodohospodářská díla a příčiny jejich ohrožení, dokladování skutečností
                                                            ve vodním hospodářství, dušení ryb, úhyny zvěře a ryb, převozy ryb mezi
                                                            regiony, zvláště chránění vodní živočichové, základní podmínky jejich
                                                            ochrany, výjimky ze zákazů;
                                                            III. Oblast
                                                            ! 10 otázek ze zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon, ve znění pozdějších
                                                            ! předpisů. a zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů.
                                                            předmět otázek:
                                                            ! spolupráce rybářské stráže s Policií České republiky a občany,
                                                            ! přestupky proti rybářství,
                                                            ! trestný čin pytláctví, společenská
                                                            ! nebezpečnost trestných činů,
                                                            ! případ krajní nouze, nutné obrany,
                                                            ! útok na veřejného činitele,
                                                            ! zneužití pravomoci veřejného činitele,
                                                            ! neplnění povinností rybářské stráže jako veřejného činitele,
                                                            ! sankce za přestupky,
                                                            ! ukládání pokut v blokovém řízení.
                                                            Uchazeč je v této části zkoušky hodnocen stupněm "prospěl", pokud
                                                            správně zodpoví 28 otázek a více.

                                                            Příl.10
                                                            Vzor osvědčení o vykonané zkoušce pro výkon funkce rybářské stráže
                                                            (Název pořadatele, jeho sídlo, adresa a IČ)
                                                            Pověření Ministerstva zemědělství č.... ze dne ..... čj. ......
                                                            Osvědčení
                                                            o vykonané zkoušce pro výkon funkce rybářské stráže
                                                            pro (titul, jméno a příjmení)
                                                            Datum narození: Místo narození:
                                                            Místo trvalého pobytu:
                                                            vykonal zkoušku pro výkon funkce rybářské stráže ve smyslu
                                                            ustanovení § 20 vyhlášky č. 197/2004 Sb., kterou se provádí zákon
                                                            č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské
                                                            stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých
                                                            zákonů (zákon o rybářství).
                                                            Datum složení zkoušky:
                                                            Výsledek zkoušky:
                                                            razítko pořadatele .....................
                                                            jméno, příjmení a podpis
                                                            pověřeného zástupce pořadatele
                                                            V .......... dne:

                                                              Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 16:36:43

                                                              boyscout >>
                                                              povinnost, ale víš jak to chodí a chodilo.

                                                                Nboyscout - Profil | Po 16.11.2009 16:29:14

                                                                kakr >> možnost nebo povinnost?

                                                                  Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 16:26:01

                                                                  Jarda Š. >>
                                                                  Já vím, ale před novelou vyhlášky byla možnost při přestupku odejmou RL na 3 roky.

                                                                    NJarda Š. - Profil | Po 16.11.2009 16:23:11

                                                                    kakr >> RL nelze zadržet proto, že za přestupky na úseku rybářství nelze uložit zákaz činnosti (obecný zákaz lovit ryby) ve správním řízení podle přestupkového zákona. Odejmout podle zákona lze pouze povolenku. (Řekl bych, že jde o chybu právní úpravy, za některé přestupky by obecný zákaz lovit ryby uložený na dobu např. jednoho roku asi byl na místě).

                                                                      Npatlal - Profil | Po 16.11.2009 15:50:03

                                                                      Zajda >> ještě chybí nejchytřejší .-)

                                                                        NZajda - Profil | Po 16.11.2009 14:47:46

                                                                        Zase jeden chytrej a chytřejší..:-)))

                                                                          NjindraŠ - Profil | Po 16.11.2009 14:46:56

                                                                          sadraj >> Ježiši kriste,to je blábol.Už to nepij ani ředěný.

                                                                            Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 14:43:31

                                                                            sadraj >>
                                                                            Problematiku RL řeší § 10 vyh. 197/2004 Sb.
                                                                            Když si jej prostuduješ (po novele), zjistíš, že se mýlíš.
                                                                            RL není zbrojní ani řidičský průkaz.

                                                                              Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 14:30:15

                                                                              kakr >> ve správním řzení na OU lze odebrat vlastně cokoli , nikde není psáno že by RL byl náokovou záležitíostí a mohl jej vlastnit kdokoli
                                                                              Musíš o něj požádat o jeho vydání a dokládat jako u ŘP kurzem nebo zkouškami školou a podobně.
                                                                              Že se to v praxi obchází, to je věc jiná, ale kdyby byl nárokový a podle tebe neodebratelný, tak by vlatně nebyl vůbec potřeba. Ze zákona by na nákup povolenky měli právo všichni ať mají nebo nemají RL stejně jako na vydání OP.
                                                                              Jde odebrat naprosto stejně jako ŘP za hrubé nedodržení podmínek stanovených k jeho vydání a to napřiklad pytláctví hrubé porušení RŘ a BP k lovu
                                                                              Jistě je to podmínka tvrdá ale kdybys nesložil zkoušky , čímž prokazuješ právě onu znalost RŘ a BP a další znalosti tak by ti vůbec RL nebyl a správně ani nesměl být vydán .
                                                                              Takže při zneužtí nebo ještě lépe hrubém porušení podmínek za kterých ti byl vydán jej může správní orgán odebrat naprosto stejně jako zmiňovaný ŘP e nebo lovecký lístek a další povolení napřiklad zbrojní průkaz a další nenárokové všci které se vydávají ve správním řízení,
                                                                              Ono taky podle předpisů by na vydání RL měl existovat zápis z komise odboru životnho prostředí a v něm by měl být i protokol a průběhu zkoušky, nežli by ti jej OÚ vůbec vydal .
                                                                              Že se na to kašle, je zase jen věc OÚ a obcházení předpisů.
                                                                              Správně by tě měli přezkušoivat před vydánim na odboru ž.p. OÚ, jenže si ulehčili práci a delegovali pravomoc přezkušování na MO a tim je to pro ně jednodušší.
                                                                              Na konci měsíce čtvrtletí nebo roku jen vykážou kolik lístku vydali a hotovo ,
                                                                              Kdyby to stejně dělali u Zbrojních průkazů nebo Loveckých lístků tak je to tady samej ozbrojenec .
                                                                              Ale došli k závěru že udící nejsi schopen (krom pár šikovných jedinců) nikoho natolik ohrozit na zdraví že na to kašlou a dávaj to každýmu .
                                                                              Jen si zkus na stránkách ČRS udělat vlevo dole několikrát po sobe test rybářských znalostí který by se mel správe delat před vydáním RL a schválně se tady pochlub kolikrát si jej splnil .
                                                                              Je to podobnej test jako na ŘP a něketrý MO podle něj jedou a potom se lidi nestačí divit že na RL nedosáhnou. Kdby tohle měli udělat třeba 3x za sebou na uroveň prospěl všichni rybáři a držitelé RL, tak je nás ve svazu tak 1/3 a možná ještě méně.

                                                                              Hlavně by ale ubyli ti chroničtí přestupci a nedodržovači , ktečáí dneska mají mylný dojem že je odebrán lístku nemůže potkat a povolenku si vždycky nejak někde seženou v nejhorším se přehlásí k členství nekam jinam kde je nikdo nezná a koupí si povoleku jince protože jim to práve umožní vlastnioctví RL a ledabylost a neschopnost MO aby se všechna výdejní mista vabavila PC a jednotnou databází kde ba se práve při přestupech po zadání RČ hlídaly zákazy a podobně. to není a dlouho nebude z nekolika důvpdů
                                                                              1/ Perzonální, staří dědkové na MO se nebudou učit zacházet s PC a tiskárnami a podobně když to pomalu dělají pomalu zadarmo.
                                                                              2/ neeochota ČRS cokoli v systemu změnit
                                                                              3/ klasická česká vlastnost , keždej někde někoho zná a vždycky se s někým dohodne


                                                                              Kdyby se to tedhnicky nedalo obejít třeba i při vydávání povolenky by stejně jeko v evvidenci jak jsem psal níže nešlo ucelat zápis do výdeje povolenek tak se to zae bude těžko ovcházet . zkrátka by to odmítlo na přestupce po dobu zákazu vydat přijmový doklad o zaplacení povolenky a neumožnilo ami vložit její čislo do systemu a kdyby ji nekdo prodal , tak si potom bude muset zodpovědět kam se poděla ona povolenka jejíž číslo bude v systemu chybět na MO kam byla poslána taky nebude a peníze za ni budou přitom v účetnioctví přebývat , Kde je kam se poděla když nen vadaná a přesto je zplacena.?
                                                                              Jenom kcyby se chtelo šlo by všechno a práve tim by se zamezilo oněm ruzným prasárnam u vody každý by si to rozmyslel delat podobné sakování podmerečných ryb a tahání od vody manželkami a známými nekolikrát denněš a pdobne kdyby vedel že mu hrozí že si třeba 5 let už nezachytá a to krome soukromých drahých revírlů na svazovkách nikde a oficialne se k lístku ani povolence an svazovky nedostane po celu dobu. \vapadalo by to naprosto jinak . Tady chcbí represe , jak je vidět prevence mnepomáhá tka musí nastupit cosi tvrdšího. Letos konečně začínají probíhat ony slavné body u ŘP protože uplynukala doba kdy se stačilo nastřádat dostatek bodu a to se najednou spousty lidí začínají divit jak je to možné že jim neplatí ŘP a hele ono to funguje.

                                                                                Nkakr - Profil | Po 16.11.2009 13:27:40

                                                                                sadraj >>
                                                                                RL nelze zadržet, ani odebrat.

                                                                                  Nsadraj - Profil | Po 16.11.2009 13:17:21

                                                                                  All a co takle posilat zavažnejší přestupky neikoli MO nebo KO ČRS al e poelat to na správní řízení OÚ a a zajistit odebráné RL na určitou dobu a do registru na OU podle mista trvalého pobytu kde se RL bvydavají zadat do systemu poznamku a technicky to vařešit zmenou kodu programu aby po dobu zákazu rybolovu nebylo možno nikde v reopublice ze systemu zklrátka vytisknout nvý rybářský lístek a tudáíž by dotyčný nemohl ani získat povolenku bez lístku možní tak jedině na soukromáky . je to jen o tom použít stejnou netodu jako u ŘP jen místo vyslovení zákazu říézení vyslovit zákaz rybolovu na 1,2,3,4,5 a víc let až po doživotní zákaz. technicky není problem v daztabízi ohlidat to aby to fyzicky zabránilo u danéí osoby vytisknout daný formulář tedy katru lístku .a stejně tak i u lidí ktaří by ani lístek nemli a jakmile by se dopustili pytláctví tka dokarty osoby jako takové podle data nar nebo rrodného čísla pounámka nevydávat RL od do a hotovo opet jen malá úprava programu .A pochybuju že by se nekolik málo programátorů na centrální správě databází nechávalo upácet aby to znenili a jen vypátrat kdo má onu databazina starosti je celkem problém navíc každý přístup je montorovám a zaznamenáno kdo a co v ní prováděl takže lehce dohledatelná informace .
                                                                                  Začnete Jako RS bojovat tímto smerem ne přes ČRS al e jako veřejní řinitelé přes MV ČR která vede databáze a i je spravuje a podléhají jim i komise pprávníého řízení na úřadech . jen kdyby se chtelo ono by to šlo stejně jako u zminených ŘP

                                                                                    Npatlal - Profil | Po 16.11.2009 12:40:14

                                                                                    Kurka >> Jak to sleduji tak mi připadá že někteří žádným neprošli ani při nástupu do "funkce" natož že by se přeškolovaly.

                                                                                      NKurka - Profil | Pá 13.11.2009 15:52:09

                                                                                      Jak často je povinné proškolení a prozkoušení RS ?

                                                                                        Npatlal - Profil | Pá 13.11.2009 13:54:57

                                                                                        das >> Porybný .-))))))))) tak to jsme fakt na úrovni .-)))) den o dne dne jsem si jistější že tu není něco v pořádku,to se jen tak nevidí .-))))).

                                                                                          NGUGU - Profil | Pá 13.11.2009 13:22:44

                                                                                          das >> na pražských revírech zase jsou rozdělaný podběráky v modě :-)...a ani nevíme čím to je,,,a hledáme slovo odborníka !

                                                                                            Npatlal - Profil | Pá 13.11.2009 12:54:51

                                                                                            das >> Jak to sleduji tak ho jak ty říkáš kdejaká lopata má !!!

                                                                                              Ndas - Profil | Čt 12.11.2009 11:11:21

                                                                                              rozdělaný podběráky snad ve stanovách nejsou.na jihu podběrák nepotřebuješ .záleží na tobě zda ho máš.

                                                                                                Ndas - Profil | Čt 12.11.2009 11:10:15

                                                                                                patlale trochu moudrosti a důvtipu potřebuješ,jinak by ty placky mohla mít kdejaká lopata.chápeš?chápeš?chápeš?

                                                                                                  NGUGU - Profil | St 11.11.2009 18:33:26

                                                                                                  patlal >> ..."minimálně 3krát"...--ježiš,já to dám do Perel MRKu,to s metrem :-D(odpust dase,a nezlob se na mě)...ale to nebude fšecko :-)...cejtím že má bohaté zkušenosti:-D (dasu,oběv se :-) ).

                                                                                                    Npatlal - Profil | St 11.11.2009 18:26:29

                                                                                                    GUGU >> Je to borec s excelentní mluvou který odhalil tak rafinovanou věc .-))

                                                                                                      NGUGU - Profil | St 11.11.2009 18:19:04

                                                                                                      no já mám zéžitek s RS tady na MRKu :-) ...: " das - ® Po 9.11.2009 15:02:49
                                                                                                      patlal >> ty jsi hochu ale vzácnej tvor.tebe potkat tak ani nevím zda se zeměkoule točí doprava nebo do leva.fotky s rybama máš pěkný,ale zbytek mluvy stojí za prd.měli by ti zvýšit auru ať aspoň někde nabereš.montuješ se všude a počítám,že jsi byl všude minimálně 3krát.: ----a že je to RS " na svém místě" ! :-D : das - ® Út 10.11.2009 19:53:02
                                                                                                      toho je moc.třeba mladí,když sem jim řek o metr a peán tak si ho přehazovali za zády.pak sem řekl at ho ukážou všichni narás a bylo po srandě.blba ze mně dělat nebudou.tak tak nějak -------kéž by fšeci z RS byli takový :-DDDD (...potkat dasa u vody s rezavým metrem...smůla :-DDD ).

                                                                                                        Npatlal - Profil | St 11.11.2009 18:00:39

                                                                                                        das >> Dej ještě jednu,prosím ....

                                                                                                          NMoravadream - Profil | St 11.11.2009 13:24:54

                                                                                                          das >> tak když chytaj dohromady tak jim stačí jeden ne? stejně jako když chytaj dva je nesmysl mít rozdělané dva podběráky.. nemyslíš?

                                                                                                            Nsyny - Profil | St 11.11.2009 13:19:35

                                                                                                            das >> opravdu vyzivna prihoda,nemas jeste nejakou,jiste se zajimavymi historkami jen hemzis...

                                                                                                              Npatlal - Profil | St 11.11.2009 12:54:03

                                                                                                              das >> Už jsem to pochopil,ty si zvítězil svou moudrostí nad pár klučíkama,doufám že si je pořádně seřval ! To je skvělé....nechodíš kontrolovat kolem Labe ?

                                                                                                                Ndas - Profil | Út 10.11.2009 21:33:24

                                                                                                                to je dobře

                                                                                                                  Njudas.d - Profil | Út 10.11.2009 21:11:31

                                                                                                                  patlal >> vždit říkam že budeš vyhlašen jako nej vydra!a to ostatní tlumoč a natoč epizode zwai

                                                                                                                    Npatlal - Profil | Út 10.11.2009 21:06:02

                                                                                                                    judas.d >> Pruty neberu ! Jedu jsi poklábosit s kolegy kapraři a né abych pořád odbíhal k hůlkám.

                                                                                                                      Njudas.d - Profil | Út 10.11.2009 21:02:18

                                                                                                                      patlal >> bohužel s krz práci se neučastním nadchazející akce takže tlumoč moje pozdravy a přání hounochytství:-)ale pro tebe vyhoda aspoň budeš vyhlašen vydra srazu:-)

                                                                                                                        Npatlal - Profil | Út 10.11.2009 20:52:47

                                                                                                                        das >> To jsem nepochopil ..

                                                                                                                          Npatlal - Profil | Út 10.11.2009 20:52:23

                                                                                                                          judas.d >> Dyk jdu .-)

                                                                                                                            NSumec - Profil | Út 10.11.2009 19:55:39

                                                                                                                            das >> jasně,každopádně dík za příspěvek.

                                                                                                                              Njudas.d - Profil | Út 10.11.2009 19:55:01

                                                                                                                              patlal >>nechytej přes čaru!jako kap.celebrita a vyrobce by jsi mněl jít příkladem:-)

                                                                                                                                Ndas - Profil | Út 10.11.2009 19:53:02

                                                                                                                                toho je moc.třeba mladí,když sem jim řek o metr a peán tak si ho přehazovali za zády.pak sem řekl at ho ukážou všichni narás a bylo po srandě.blba ze mně dělat nebudou.tak tak nějak

                                                                                                                                  NSumec - Profil | Út 10.11.2009 19:49:20

                                                                                                                                  das >> Aha,tak hoď nějaký zážitek od vody ne?Patlal to tady nevede.

                                                                                                                                    Ndas - Profil | Út 10.11.2009 19:43:00

                                                                                                                                    ne patlala

                                                                                                                                      NSumec - Profil | Út 10.11.2009 19:40:04

                                                                                                                                      das >> Tos myslel mě?

                                                                                                                                        Ndas - Profil | Út 10.11.2009 19:34:47

                                                                                                                                        mám ale s tebou se o tom nechci bavit.zase by jsi to špatně pochopil jak je tvým zvykem.

                                                                                                                                          Npatlal - Profil | Po 9.11.2009 19:26:29

                                                                                                                                          Flip >> Tak asi zůstanu podvratným živlem a nechám si lov přes čáru :-)

                                                                                                                                            NFlip - Profil | Po 9.11.2009 19:14:11

                                                                                                                                            patlal >> doporučení na ustanovení RS dává místní orgazace,takže pokud tam máš takové ,,dobré "známé,tak budeš muset asi jinam:-))

                                                                                                                                              NFlip - Profil | Po 9.11.2009 19:10:30

                                                                                                                                              patlal >> no pokud budeš dál lupat přes čáru,tak nedoporučuju brát ten odznak-jak jsem už psal-v případě nějakého průseru RS by se to nechalo klasifikovat jako zneužití pravomoci a to by asi 2 měsíce dištanc nezalepil.:-(

                                                                                                                                                NSumec - Profil | Po 9.11.2009 17:59:51

                                                                                                                                                patlal >> Tulamore bude stačit,tatarák příště-)

                                                                                                                                                  Npatlal - Profil | Po 9.11.2009 17:56:47

                                                                                                                                                  Sumec >> Tak to bohužel nemám .-(

                                                                                                                                                    NSumec - Profil | Po 9.11.2009 17:44:22

                                                                                                                                                    patlal >> v kombinaci s tataráčkem je vynikající.