Zážitky RS od vody

Zdravím kolegové RS,vím že sezona ještě nekončí,ale i přesto se zeptám.Tak jaká je tahle sezona,myslím tím co jste zažili při kontrolách,co nového český člověk vymyslel aby to občůral,ale taky co vás třeba potěšilo u rybářů.Děkuji za příspěvky a přispívat mohou k tématu samozřejmě i ostatní.
Autor diskuse: Sumec - Profil , 7.11.2009 všeobecné - ostatní

NSlaughter Maniak - Profil | Ne 8.11.2009 19:11:53

kubah >> předpokládám že zrovna ty by sis něco vymyslel.......ale když někdo porušuje zjevně RŘ není takovej problém pořídit jako důkazní materiál třeba snímek či rovnou celé vide.... notabene nebylo by špatné zřídit nějakou zásahovou jedntku rybářské stráže nebo jí v těchto případech zastoupit policií...

    NTempus - Profil | Ne 8.11.2009 19:06:53

    malamut >> njn

      Nkubah - Profil | Ne 8.11.2009 19:06:30

      Slaughter Maniak >> tady nejde omísto, ale už jen o to, že je tam někdo cizí

        NSlaughter Maniak - Profil | Ne 8.11.2009 19:04:12

        kubah >> v rybářském řádu stojí jasně : nikdo nemá právo si vyhrazovat místo k lovu.....

          Nmalamut - Profil | Ne 8.11.2009 19:03:25

          Tempus >> ne jen ale hlavně

            NSlaughter Maniak - Profil | Ne 8.11.2009 19:02:57

            malamut >> no stačil by jeden svědomitej ..... nebo třeba já....... já bych práskal jak nepříčetnej....když dodržuju rybářskej řád já tak proč né někdo jinej ??? viz císařův pekař :Buď všichni nebo nikdo anebo jenom já.....

              Nkubah - Profil | Ne 8.11.2009 19:01:15

              Slaughter Maniak >> to je pěkná blbost. Vem si dva domácí rybáře, kterým by na revír přijel cizinec. Něco by si na něj vymysleli...

                NTempus - Profil | Ne 8.11.2009 18:59:56

                malamut >> myslis ze jen kaprari?

                  Nmalamut - Profil | Ne 8.11.2009 18:58:39

                  Slaughter Maniak >> to nevim jak by to dělali kapraři když jedou přes čáru :-))

                    NSlaughter Maniak - Profil | Ne 8.11.2009 18:55:39

                    celkem zajímavá myšlenka by byla aby se část pravomocí udělila samotným členům rybářského svazu..... konrtolovat se mezi sebou vzájemně by mohlo bejt docela zajímavou alternativou.......samozřejmě né v rámci zápisů o provedené kontrole , ale třeba v případě kdy je evidentně porušován rybářský řád.....

                      NFlip - Profil | Ne 8.11.2009 18:49:58

                      To all-líbí se mi,že tu dost lidí propírá RS a kritizuje její práci,ale proč ti dotyční tu RS sami nedělají,když myslí,že ta práce by mohla být lepší a že ba jí dělali lépe.
                      Pokud je mi známo,tak počet členů RS v tomto státě není nikterak omezený.
                      Teoreticky řečeno klidně by tu práci mohl dělat každý rybář a potom by to byla idylka.
                      Bohužel často slýchám -nedělám to proto a nebo proto atd.
                      Ono totiž dělt RS má jedno úskalí-těžko se při té funci porušuje RŘ a v případě ,že by dotyčný byl chycen na švestkách, tak z titulu svojí funkce by to neskončilo jenom někde na úrovni organizace.Možná právě proto by se každý rybář lépe hlídal.
                      Proto než kritizovat práci druhých by možná stalo za to to také zkusit-potom by se ti dementi s odznakama snadno vyhodili.Zatím bohužel je těch RS málo a tak se musí tolerovat.
                      Když je z čeho vybírat,tak je to vždycky dobré.
                      Dělám vedoucího RS u naší organizace a také nesouhlasím s metodami některých členů RS,ale bohužel není nikdo jiný po ruce abych dotyčnému řekl:dávám návrh na zrušení tvé funkce.
                      Když v našem státě nebude RS-tak u vody bude vládnout bezbřehá anarchie.

                        Nkakr - Profil | Ne 8.11.2009 17:17:00

                        Jarda Š. >>
                        Možná by stálo za úvahu akreditovat MRK jako filiálku plzeňské Právní fakulty.
                        To by bylo JUDrů.......

                          Nsven - Profil | Ne 8.11.2009 17:15:23

                          Jarda Š. >> nechci na toto téma rozvádět polemiky ale pokud RŘ vychází ze zákona, příp. vyhlášky, předpokládám povinnost z těchto vycházet. Samotný RŘ osobně hodnotím jako lidovou tvořivost několika strejců u piva. Nevěřím, že by se nějaký soud zabýval pasážemi z RŘ a proto Ti dávám za pravdu, že jeho neznalost bude soud tolerovat . A to nejen u nerybáře. Souhlasím, že tato zásada neplatí absolutně , ostatně, podobně jako žádná jiná :-)

                            NJarda Š. - Profil | Ne 8.11.2009 17:03:43

                            Sven >> sven >> Tato zásada neplatí úplně absolutně, ale tak, že držitele povolenky, tím méně pak RS nemůže omlouvat to, že nemá náležitě nastudovaný RŘ. (Omlouvat by ale neznalost RŘ mohla např. osobu podezřelou s přestupku proti majetku formou podílnictví, která není rybář, pokud přijala darem ryby ulovené v době hájení.)

                              NSlaughter Maniak - Profil | Ne 8.11.2009 16:45:14

                              když tak na to koukám vsadil bych se že spíš RS probírá u vody svoje zážitky z mrku......

                                NWright - Profil | Ne 8.11.2009 16:32:25

                                Sven >> sven >> Ano

                                  Nsven - Profil | Ne 8.11.2009 16:30:53

                                  Wright >> Ano ??
                                  vignorantia iuris non excusat
                                  , neznalost zákona neomlouvá – právní zásada vyjadřující povinnost osob znát ustanovení právních norem, jimiž se musí ve svých právních vztazích řídit. Vyplývá z ní nemožnost sprostit se právní odpovědnosti za neznalost dané právní normy....

                                    NWright - Profil | Ne 8.11.2009 16:11:44

                                    Sven >> sven >> nesmysl...

                                      NWright - Profil | Ne 8.11.2009 16:11:11

                                      kakr >> aha, tak nic...

                                        Nsven - Profil | Ne 8.11.2009 16:11:07

                                        Wright >> Neznalost zákona neomlouvá. A to ani mladistvé :-)