Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

standa č.. - Profil | St 29.7.2009 15:46:22

Venca888 >> no a jak bys ho chtel dostat ven z vody

    Venca888 - Profil | St 29.7.2009 15:43:12

    osobak >> standa č.. >> trochu v bezvědomí?! takže trochu i při vědomí?! A v tomhle stavu ho podřezávat... tak to zní opravdu lákavě... předevšim pro toho kapra...
    Je to živej tvor, kterej si zaslouží slušný zacházení a pokud se rozhodnu, že si ho vezmu, tak i co možná nejrychlejší smrt. Tim to hasne. Když je mrtvej, je to kus dobrýho masa.
    Když je ti toho kapra tak líto, proč mu zasekáváš háček do tlamy? Proč ho stresuješ tahánim ke břehu, pobytem mimo vodu a vytrženim z jeho hejna? Takovýhle kecy mám nejradši.

      Venca888 - Profil | St 29.7.2009 15:39:02

      tony.bobo >> tak to mi zase nepřijde tak složitý...

        standa č.. - Profil | St 29.7.2009 15:37:48

        Venca888 >> to ne ale normalne ho zabit ale majznout ho tak ze bude trochu v bezvedomi a pak ho zariznout a ne mu tu lebku rozdrtit pro me kapr je rovnocenej souper kterej si saslouzi svoboudu a je to pro neco vic nez jen kus masa ale to vy masari nepochopite nikdy

          Zlejšek - Profil | St 29.7.2009 15:31:41

          Když zabít, tak hned u vody. Stačí jeden švih obuškem a rybí mozek je hostorie.

            tony.bobo - Profil | St 29.7.2009 15:30:57

            Vybliz >> Konečně rozumná odpověď.Souhlasím.

              Vybliz - Profil | St 29.7.2009 15:30:43

              Venca888 >> Proste ho nariznu v dolni tretine, polovine, nevim jak to napsat lip. :) Primo prerezavani zaber jsem nezkousel, az zas nekdy nahodou chytnu neco pozivatelneho, vyzkousim. A nebo zmasim kybl oukleji. :))

                tony.bobo - Profil | St 29.7.2009 15:29:11

                Venca888 >> Tak to seš dobrej že se do něj trefíš.

                  Vybliz - Profil | St 29.7.2009 15:28:01

                  osobak >> standa č.. >> jasne, chapu, kazdeho vec. V tom neni zadny problem. Tyranim bych to nenazyval, nikdo z normalnich rybaru(at uz rybu bere a nebo pousti) ji nechce tyrat. Chci rybu, chytim ji, rychle zabiju a nebudu kolem toho delat nejake "opicky". Nevyzivam se v tom, musi to byt rychle a ciste, smitec. K vode stejne vetsina z nas chodime kvuli relaxaci a pohode. A kdyz prijde pekna fiska, tak je to bud a nebo.

                    Venca888 - Profil | St 29.7.2009 15:26:59

                    Vybliz >> podřízneš ho?! to si teda nedovedu představit. :-) Já ho bouchnu, přeříznu žábry a následně probodnu srdce.

                      Azbest - Profil | St 29.7.2009 15:26:20

                      Nějak nejsem schopen pochopit,jaký rozdíl je v anketě mezi body 1 a 4.
                      Stejně tak neznám slovo "humálně"-co to znamená?
                      Obávám se,že se jedná o fungl nové slovo.Humální (ani) zabíjení tedy dodnes neexistuje.

                        Venca888 - Profil | St 29.7.2009 15:24:43

                        osobak >> standa č.. >> týrání je zabíjet kapra (i kdyby 2x v roce) a nechtít se naučit, jak to udělat (neboli dělat to špatně)... :-)

                          standa č.. - Profil | St 29.7.2009 15:22:52

                          Vybliz >> to jo ja si beru kapra max 2 krat do roka a ani se to nechci ucit podle me to je tyrani ale to je kazdeho nazor ja ryby poustim

                            tony.bobo - Profil | St 29.7.2009 15:20:58

                            LudaT >> Tady nešlo o převoz ryby nebo prasete ale o stres ryby z převozu proto sem psal že nevidím rozdíl ve stresu z převozu mezi rybou a třeba prasetem.Asi si to špatně pochopil.

                              Vybliz - Profil | St 29.7.2009 15:14:00

                              osobak >> standa č.. >> to mas jednoduche. Chytnes pevne kapra za hlavou a "zpoza ucha" ho mrdnes klackem pres hlavu. Pak nasadis pod zabra nuz a podriznes ho. Rychle a ucinne, ver mi, nauci se to kazdy. :)

                                standa č.. - Profil | St 29.7.2009 15:07:24

                                ja je pustim vzdy zpatky tak neni co resit................jaky usmrcovani!!!

                                  LudaT - Profil | St 29.7.2009 15:06:10

                                  1.Já furt hledám to vaše "CaR pozadí" a bezvýsledně, to že je pro rybu lepší když už má být zabita to udělat hned snad nemůže být pochyb. Braní ryb tu snad nikdo neodsuzuje.... asi trochu paranoia.
                                  2.Přirovnávat převoz ryby a prasete je taky trochu zcestný, pokud rybu od vody nevozíte v nádrži s vodou.
                                  EDIT: k bodu 1. teď už asi jo viz. post nademnou :-)) takže pardon

                                    tony.bobo - Profil | St 29.7.2009 14:49:05

                                    Jó máte pravdu,koukal sem.Je tam jen zákaz porcování takže kuchat se může.

                                      Vybliz - Profil | St 29.7.2009 14:48:41

                                      mirmen >> Delam to vicemene stejne. Jen vetsinou kapra zabijim hned, chodivam stejne hlavne k veceru, nenavidim vedra. Rybu pekne do stinu, doma vykucham, namrazim. Dohromady sezeru tak 5 ryb rocne(nepocitam ovsem okouny), ale to bude jen rukama a ne svedomim. :)

                                        kexpal - Profil | St 29.7.2009 14:48:36

                                        nie som ortodoxny zastanca CaR, obcas si tiez nejaku rybku vezmem, ale nemam rad ked na pstruhovke prechadzam okolo rybara a v kosiku sa mu to trepe, osobne by mi bolo nepriemne uz len mat v kosiku 35ku duhaka ktory sa bude trepat cca 10minut, cize ked si nejakeho pstruha berem, rychlo, aby podla moznosti co najmenej trpel, ho usmrtim este v podberaku. kaprov vezmem tak 1-2 za rok ale tych si vezmem zivich (zvycajne totiz ked som na kaproch tak dlhsie, resp cez noc a ryba kt. by som si chcel nechat by sa po 10hodinach zarezana vo vezirku asi trosku kvalitou zmenila)

                                          Červené karty: Zikmund