Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

benefit - Profil | St 29.7.2009 14:46:52

neile >> Jistě, to co říkáš je skutečně pozadím této diskuze, neuniklo mi to, předpokládám ovšem, že pár rozumným lidem se tato rada hodí.

    neile - Profil | St 29.7.2009 14:38:54

    benefit >> to tady ale nikoho nezajímá.V pozadí této diskuze je to,že by si rybáři neměli absolutně nic přivlastňovat,nic vozit domů,nic zkrátka nebrat.Kdokoli něco vezme od vody,je masař.Prý)

      TomK78 - Profil | St 29.7.2009 14:37:45

      Rybu dávat do vany je největší debilta, protože ryba jako studenokrevný živočich utrpí tímto šok. Nehledě na fakt, že neudržíte stálou teplotu vody, takže ryba se vám bude pořád ohřívat nebo ochlazovat, z čeho bude mít velkou radost... Byť to autor otázky neocenil, nejlepší je prostě zabít hned... Věřte zkušené masařce...

        benefit - Profil | St 29.7.2009 14:36:53

        Jakýkoliv transport ryby je pro rybu stresující. O jejím převozu v rozpáleném autě a igelitce ani nemluvě. Lze ji ovšem transportovat živou a relativně dlouhou dobu bez větší újmy za předpokladu, že ji zabalíme do mokrých hadrů či novin a převážíme v síťovce nebo plátěné tašce. Rozhodně ne v igelitce.

          neile - Profil | St 29.7.2009 14:28:47

          Mrknato >> já je hodím kočce.to je všechno,dál nemá cenu se o tom rozepisovat.Lidi jsou různí.

            Neznaboh:-D - Profil | St 29.7.2009 14:28:46

            tony.bobo >> nemyslím,mám dojem ,že vykuchat můžeš jen nesmíš zbavit hlavy a ocasu-kvůli přeměření zákonné míry... a vnitřnosti zakopat

              Mrknato - Profil | St 29.7.2009 14:28:40

              tony.bobo >> Kuchání není zakázáno, zakázáno BP je nechávání těchto zbytků na břehu, nebo ve vodě....

                neile - Profil | St 29.7.2009 14:27:27

                tony.bobo >> ale to vůbec,ale vubec není pravda.Naopka četl jsem na to téma vykuchání ryby u vody odborný článek v Rybářství,a tam právník jednozančně napsal,že zakázané to není.Ale tím zase rozviřuju zbytečnou diskuzi jestli je nebo není.POkud jsem sou¨kromý občan,co není zakázáno,je ¨mi povoleno.Pokud je to organizace,platí paltí opak.Takže-zakázáno to není,ale slušný člověk si bordel dělá doma manželce v kuchyni.Jako já.

                  Mrknato - Profil | St 29.7.2009 14:26:49

                  neile >> a kam dáš ty střeva ty doma? U vody je většinou zahrabu, věřím, že je po mě někdo zase vyhrabe..... jsou to proteiny... Copak se asi stane s rybami při hromadné otravě? Binci co hází chataři do vody a pouštějí JZDovi. Těch pár střívek je marginálie....., ale když je zahradbu, nemám lepší pocit, protože vím, že je zase někdo bude pracně vyhrabávat..... Obdobně nezůstane na zahradě žádné jídlo ponechané (záměrně) na trávníku.... maso, krmení pro psa, ...... potravní řetězec funguje....

                    tony.bobo - Profil | St 29.7.2009 14:22:27

                    neile >> Vykuchání ryb je u vody zakázáno ale jak psal Mrknato o kopřivách tak má naprostou pravdu a znají to i naši dědové.

                      neile - Profil | St 29.7.2009 14:21:59

                      Mrknato >> možná máš pravdu,ale nikdy jsem nebyl takový,že tomu kdo tě kopne pod koleno ještě poděkuju.Já ne.

                        tony.bobo - Profil | St 29.7.2009 14:17:45

                        Mrknato >> To sme na tom stejně,taky ho nesnáším.

                          neile - Profil | St 29.7.2009 14:17:11

                          Mrknato >> a kam dáš ty střeva a šupiny?Necháš je za sebou nebo je švihneš do přehrady.Nebo vykopeš díru a zahrabeš je?

                            Mrknato - Profil | St 29.7.2009 14:16:44

                            neile >> Věř, že někdy je to to neljepší, co můžeš udělat.

                              Mrknato - Profil | St 29.7.2009 14:14:35

                              mirmen >> Rybu ulovenou aktivním způsobem a ponechanou je v létě dobré zavčasu vykuchat a vyplnit kopřivami. Do večera vydrží každá, vyzkoušeno..... Kvalita masa pak nezáleží na době trmácení s rybou, ale kvalitě vody, násady a typu revíru.

                                neile - Profil | St 29.7.2009 14:12:32

                                Mrknato >> mám se jako nechat urážet a shazovat a nebránit se nesmyslným invektivám a být tím pádem nad věcí? Nechápu proč bych to dělal ,když jsem nic špatného nebo kontroverzního neřekl.

                                  Mrknato - Profil | St 29.7.2009 14:10:59

                                  tony.bobo >> Abych někoho žral nemusí být můj typ, tady šlo spíš o mozeček... a ten je ke konzumaci nevhodný.

                                    tony.bobo - Profil | St 29.7.2009 14:08:22

                                    Mrknato >> No asi sme na tom stejně,taky nejsi můj typ.

                                      mirmen - Profil | St 29.7.2009 14:07:55

                                      Za horka nechávám kapra ( štiku ... ) ve vezíru a zabíjím před odchodem od vody.
                                      Úhoře pak v drátěném vezírku, kbelíku s vodou ( a víkem ) nebo v plátěném pytli s mokrou travou .. zabíjím rovněž před odchodem od vody ).
                                      Při přívlači rybu zabíjím ihned a po dobu lovu nechávám ve stínu ( většinou rybu kuchám do 5-8 hodin od zabití nejpozději ) .. a za víc než 30 let rybaření jsem neměl problém.

                                        Mrknato - Profil | St 29.7.2009 14:07:43

                                        neile >> zkus být trochu nad věcí.... nemyslíš, že by ti to seklo víc?

                                          Červené karty: Zikmund