Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

Ntony.bobo - Profil | St 29.7.2009 14:07:26

neile >> To nevadí,nemám problém s komunisty tak ani tady.Každý má nárok na svůj názor na věc a reakce? Většinou potrefená husa nejvíc kejhá.

    Nneile - Profil | St 29.7.2009 14:06:05

    Mrknato >> hod se k ledu a poučuj si někoho jiného.já jsem žádnou dikuzi nehrotil,jen ten ubožáček se do mně opět po roce pustil.nic o tom nevíš,tak to ještě nerozmazávej

      NMrknato - Profil | St 29.7.2009 14:05:15

      tony.bobo >> tebe teda nežeru.... nebudeš asi moc čerstvý...... Je přece jedno, kdy a proč rybu zabiješ, to není problém. Problémem jsou lidi, co s tím problém mají.....

        Nneile - Profil | St 29.7.2009 14:03:47

        tony.bobo >> konečně rozumný názor.ale bacha,tady jsou někteří hoši tak uvědomělí,že komunisti by se mohli za svou uvědomělost červenat.

          NMrknato - Profil | St 29.7.2009 14:02:39

          neile >> Tvoje problémy mě nezajímají, ale tvůj projev se blíží dosti minoritní skupině občanů, se kterými je diskuse nemožná...... Zkus přemýšlet tím, čím normálně asi zatloukáš hřebíky, nebo klepeš na zeď.....

            Ntony.bobo - Profil | St 29.7.2009 13:57:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Musím vám to tu trochu rozčísnout,ještě tady chybí aby ste tu zpívali chvalozpěvy a za každou větou alelůja a říkali amen.Pokud ste všichni tak uvědomělí jak píšete tak se divím že se ještě vysazuje.Ale k otázce.Když si vemu rybu tak záleží na okolnostech kde chytám.Když sem rozhodlej že si ji nechám a už tam s tím jedu tak beru sebou přenosnou chladničku a rybu zabiju u vody hned po vylovení a pak zůstane čerstvá jak říkáte.Pokud sem blízko domova tak jí zabíjím až doma.Nedokážu si představit že zabiju rybu u vody pak ještě 2 hoďky chytám další hoďka v autě při cestě domů,to asi na čerstvosti nepřidá.Neřeším to jestli ji mám ve vezírku a stresuje se tak jak neřeším stres koupeného prasete kterého převážím z prasečáku domů a tam ho klepnu.

              Nneile - Profil | St 29.7.2009 13:56:24

              slamakos >> proč nám to vlastně říkáš,to sem nepochopil?O co ti jde,přesně?

                Nneile - Profil | St 29.7.2009 13:55:35

                Mrknato >> kdo tady blije nesmysly jsi ty a tam ten
                Venco,kdo ti nakukal že živý ryby hodím do igelitky a v rozpálenym autě převážím domů, aby si děti měly ve vaně s čim hrát, ?kdopak ti to nakukal?Ty se mnou jezdíš,že to tak přesně víš?

                  NProgramátor - Profil | St 29.7.2009 13:53:24

                  Všechny ortodoxní C&R zabít hned...

                    NVenca888 - Profil | St 29.7.2009 13:20:40

                    Mrknato >> jasně, že blít

                      NVenca888 - Profil | St 29.7.2009 13:20:24

                      neile >> vim - přečetl jsem si tu diskuzi. a skutečnost, že mezi váma existuje nějaká averze z minulosti (jejíž příčiny nehodnotim a jsou mi vcelku jedno), nemění nic na faktu, že v tomhle případě má tomm pravdu. Tvrdit, že si vážíš ryb, pak je živý hodit do igelitky a v rozpálenym autě převážet domu, aby si děti měly ve vaně s čim hrát, mi přijde absurdní...

                        NMrknato - Profil | St 29.7.2009 13:16:52

                        slamakos >> Calvero, a co ti dva u zdi, Pepé popoč u vodního příkopu, rozmasakrovaný duhák na poli, za domem luis siven a comandos lipanos u Soumaráku ani nepočítám....

                          Nslamakos - Profil | St 29.7.2009 13:08:30

                          neile >> pěkně jsi se tady rozčertil a to znamená že ti vrtá hlavou jestli tvá masožravost a pozování na zahradě případně v koupelně u polochcíplé ryby je správné - tím pádem jsi učinil první krok ke změně názoru .
                          Jinač za posledních pár let jsem si od vody odnesl 4 trumeny a ty byli usmrceni hned u vody .

                            NMrknato - Profil | St 29.7.2009 12:58:21

                            neile >> Jde o to, zda blít či neblít a když bliješ, většině je zřejmé proč....... pokud bliješ, aniž by jsi chtěl, měl by jsi se o tom více rozepsat..... a popsat svůj stav a rozpoložení....

                              Nneile - Profil | St 29.7.2009 12:46:17

                              Venca888 >> nevíš vůbec o co jde.

                                Nz-boy - Profil | St 29.7.2009 12:06:54

                                Pokud si rybu vezmu tak ju usmrtím jakmile mám sbaleno a doma ju pad dál spracovávám podle mě je to tak nejlepší. Ovšem poku není toho času třeba když mám po rybách už něco v plánu tak ju zrovna aj vykuchám dám do lednice a druhej den to potom naporcuju atd.

                                  Nd a v i d - Profil | St 29.7.2009 12:04:10

                                  ja to hazu na panev jeste v celku kdyz je ziva, zaruka cerstvosti

                                    N2Livecrew - Profil | St 29.7.2009 11:51:30

                                    Ryby neberu, ale asi třikrát do roka udělám výjimku, ale o zabití ryby požádám někoho jiného, nedělá mi to poslední dobou dobře. Lepší je rybu zabít hned. Ovšem vídám i pány co jí rovnou i vykuchaj a to se mi nelíbí. Ryby je nejlepší pouštet.

                                      NBordo - Profil | St 29.7.2009 11:28:49

                                      Rambo789 >> Tleskám,konečně někdo normální

                                        Nacam - Profil | St 29.7.2009 11:28:43

                                        Já nejsem typický kaprař ale tahle otázka mě zaujala. Kaprů nachytám za sezónu poměrně dost a některý si i vezmu. Ale mám svoje vlastní pravidla. V případě kapra musí být ryba přibližně mezi 50 – 60 cm velká. Často se ale stává, že mě od tohoto činu důsledkem mé lenosti odrazuje představa ho následně kuchat, čistit, porcovat atd., atd., takže těch kaprů, které si nakonec od vody odnesu je jen pár.

                                        Nic méně, trochu mě popuzují názory, že by se každá ryba měla pouštět. Myslím, že je to jen taková póza jak si připadat ohleduplný a tím zajímaví nebo opravdový „rybááářř“. Když pominu exoty, jako jsou vegetariáni, tak člověk je obecně vzato všežravec a tudíž není nic neobvyklého, že konzumuje maso drůbeží, vepřové, hovězí nebo také rybí.

                                        Ještě k tomu kaprovi - bez umělého odchovu by kapr v našich vodách nežil. Kapr se zde rozšířil s příchodem křesťanství a jak jsem se někde dočetl, naše podmínky pro něho nejsou původní domovinou. Kapr je domestikované zvíře, které se pravidelně vysazuje a pěstuje pro maso, proto nepovažuji za nic špatného, když si někdo odnese od vody kapra, který odpovídá konzumní velikosti viz. výše.
                                        Co ale nepochopím je to, že někdo „zmasí“ rybu, která se nevyskytuje hojně, rozmnožuje se sama a naše vody jsou pro ni přirozené a původní prostředí, tj. ryba, která zde žije od pradávna divoce.

                                        Jo a k tomu zabíjení …, já když se někdy rozhodnu, že si rybu vezmu, tak jí párkrát bacím do hlavy, přetrhnu jí žábry, aby vykrvácela, a bezprostředně poté odcházím od vody. Jinými slovy, ulovením ryby, kterou se rozhodnu odnést od vody pro mě lov končí.

                                          Červené karty: Zikmund