Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

NTomas - Profil | Ne 2.8.2009 22:45:13

když se zvedá vlna nevole od snad normálních rybářů, kteří nejsou psycho CaR, tak to určitě funguje minimálně stejně na psycho CaR, a to bylo, je a bude cílem :-)))
Nejsem žádný extrémista v mnořství uzmutých ryb, ročně cca 30-60kg v živé váze, jak kdy. Dá se říci, že jen dravce, bo kapr je k ničemu. Takže zas tak zdravý nebudu, protože ve filetech to bude tak o třetinu minimálně méně, takže ve filetech to bude tak 20-40kg. A to není za rok nijak moc. To je jako jeden nákup telecího v Makru. To jsem schopnej z Makra na jeden nákup dotáhnout domů pomalu i 100kg masa a pak těžce bojovat s umístěním do mražáku :-)

    NMallos - Profil | Ne 2.8.2009 22:24:25

    Fery >> to jo...

      Nomambik - Profil | Ne 2.8.2009 22:20:11

      Malda512 >> je to tento zápis" Ne 2.8.2009 17:14:38"

        NFery - Profil | Ne 2.8.2009 22:19:58

        Mallos >> máš zajímavý jméno..takový nějaký exotický:-)

          NMallos - Profil | Ne 2.8.2009 22:18:18

          Mě by zajímalo, jestli se znáte osobně? Vy, co si tady nadáváte. Nebo je to jen internetová nevraživost?
          Když už zabít, tak u vody...

            NMalda512 - Profil | Ne 2.8.2009 22:10:13

            omambik >> který zápis máš zrovna na mysli. Procházel jsem to a nemůžu jej najít. . Hod jej do předu. Zítra ti dám vědět.

              Nmalamut - Profil | Ne 2.8.2009 22:04:05

              Tomas >> ortodoxní CaR ze srdce nesnáším ale tvoje příspěvky a žvásty si s jejich příliš nezadají.

                Nomambik - Profil | Ne 2.8.2009 22:02:59

                Tomas >> nikdy jsem o sobě nenapsal že jsem 100% CaR,taky si rybu vezmu, Ale to co předvádíš a prezentuješ ty to se nedá nazvat jinak než "rybí Jack rozpatovač a terminátor dohromady"To prostě není normální, vždyť to ani nemůžeš všechno sežrat a kdyby jo tak bys musel bejt tak zdravej , že bys tu byl do 150let a to je pro ryby španá bilance,ty jseš prostě úchyl který se vidí jen velice zřídka

                  Nmalamut - Profil | Ne 2.8.2009 21:55:28

                  Malda512 >> když už jsi mě smáznul tak mi sekni kartáč protože svůj názor zopakuju v nezměněné podobě, admin tě zmrdá a ty se z toho posereš.

                    Nomambik - Profil | Ne 2.8.2009 21:45:27

                    Pane bože už je tu zase ,rybobijec, utíkejte, schovejte se, nevylejzejte dokud nezmizí. Pšššššš ticho

                      NTomas - Profil | Ne 2.8.2009 21:39:55

                      zabití podle situace a ryby. Většinou ihned po ulovení a uloýení do stínu. Občas, a zejména u sumce uloveného ke konci lovu, odvoz živého. Jednak si můžu kuchání a porcování vybrat podle toho jak mi vyhovuje a jednak kvůli dětem(co na to říkají někteří chytráci je mi fuk). Ryby(tedy z 99% dravce) zabíjím kombinačkami do kebule a pak dírka za čábrami na 2 prsty a vytržení srdce a vykrvení. Když je to v zimě, tak třeba jen těma kombinačkama po palici.
                      Beru jen dravce dostatečně veliké, žádné chcípáky nedokrmené. Kdyby kdejakej ňouma nebral sotva mírové ryby, chytali by jsme slušné ryby a bylo by více pěknejch filetů.

                        Nomambik - Profil | Ne 2.8.2009 21:38:28

                        Malda512 >> Dlouho přemýšlím jestli se mám zapojit, tak je krátce. házíš tady tytulama jako jseš blb , plácáš nesmysly,a pod... zkus zareagovat jako fundovanej odborník na můj zápis ohledně vánočních kaprů, ale to asi bude taky nesmysl viď

                          NMalda512 - Profil | Ne 2.8.2009 21:27:27

                          Zikmund >> Hezky jsi se rozepsal, ale zbytečně protože jsi blb co se snaží tady dělat chytráka ale nejde ti to. Až budeš mít otázky , které budou trochu užitečné pak můžeš kritizovat někoho jiného. Vyjadřuj se k dané otázce a nebo si jen přečti příspěvky. pokud budeš psát kraviny tak ti to budu mazat. Zdar

                            NNeo - Profil | Ne 2.8.2009 21:15:01

                            Nezabíjím ani doma ani u vody.

                              NZikmund - Profil | Ne 2.8.2009 21:04:30

                              Malda512 >> Milý Malto ! Je od tebe neskonale ušlechtilé,že se mi snažíš stále pomáhat. Musím ale tvou pomoc s díky odmítnout, neboť soudím, že by jsi mi pomohl nejvýše do hrobu. Debatovat s tebou je opravdu psychicky velmi vyčerpávající, protože nejsi schopen pochopit ani polopatická a triviální sdělení. O tom,jestli jsem normální,vůbec nepochybuj. Šílencem se stanu až časem,kdy MRK bude zahlcen tvými plky a nebude před nimi úniku. Uvědom si laskavě, že je to od tebe nejen NEHUMÁLNÍ, ale též neetické. Asi tak, jako lov na živou rybku :- )))))

                                NMalda512 - Profil | Ne 2.8.2009 20:28:58

                                Mrknato >> Nezačínej tady s těma tvojema Můčkama. To že nejsi kaprař ti tady taky nikdo nevyčítá.Ale ty prostě musíš vše brát od podlahy že? A nemysli si že na pstruhovce je to jiné. Když jdu kolem pstruhového revíru a vidím ten marast kolem vody tak si říkám, Kdo ho tam asi udělal? A pak jdou dva pstruhaři a jen vidím , krabička od cigár šup s ní do vody , obal od tyčinky šup a už plave. Když srovnám dobu lovu na pstruhové( sezonu) , tak je tam větší bordel než za 12měsíců na mimopstruhové. Tak tady neplácej o nějakých můčkách a samosekách.

                                  Nmalamut - Profil | Ne 2.8.2009 20:04:27

                                  omambik >> no mě potkala letos horší věc a ryby jsou úplně mimo. Dostanu se snad, ale teď není ani nálada.

                                    Nburgy - Profil | Ne 2.8.2009 18:26:20

                                    Fery >> to je pravda nedává to smysl ale je to tak

                                      NFery - Profil | Ne 2.8.2009 18:18:51

                                      burgy >> nechceš aby někdo reagoval a přispíváš na diskuzní fórum:-)))..to nedává smysl

                                        Nburgy - Profil | Ne 2.8.2009 18:16:48

                                        jelikož to mam od vody domů cca 100m tak rybu beru živou. Z ostatních lokalit to mam cca 15 minut autem takže rybu přivezu vždy celou stačí mokrý hard pro jistotu. Jinak pokud se vracím z delší výpravy (víc jak 60km ) tak rybu zabyju ale po mě nezbyde na místě žádné odpadky(vnitřnosti) ani to neházim do vody dám do pytlíku a cestou vyhodim do popelnice. Už několikrát se mi stalo že vedle mého místa někdo kuchal a vše nechal na místě a v létě to pěkne smrdělo. Jinak co se týče diskuze na téma odnášení ryb od vody . U nás doma máme ryby moc rádi, ne že každej den přinesu 2 kusy kapra domu to ne, ale tak jednou za měsíc je na našem stole ryba. Kapitální kusy podle mě patří do vody zpět. Trošičku mi přijde že diskuze směřuje někam a to že žádný rybář si nemuže od vody nic vzít. A pokud někdo bere domů kapry 80 cm tak je to jeho věc, protože míra je 40cm a jestli dotyčnému ryba chutná jeto taky jeho věc. Tímto neřikám že s tím souhlasím to rozhodně ne. Ale přijde mi to trošku zbytečná diskuze. Jsou splněny požadavky RŘ a tím to hasne přijdete mi jak fotbalisti po odmávání ofsajdu tam debatujou a hádaj se proste je neco dane a mi stim nic neudelame. Pouze nám zbydou oči pro pláč když vidíme odnášet takovou rybu od vody. Nechci aby na tento příspěvek někdo reagoval je to pouze můj názor jestli někdo souhlasí tak souhlasí a když někdo nesouhlasí tak ať nesouhlasí

                                          Červené karty: Zikmund