Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

d a v i d - Profil | Ne 2.8.2009 16:44:09

Dr.Ploutvička >> kdybys to sem nepsal tak ses normalni rybar, ted uz je z tebe masar, 5 kapru za rok? ze se nestydis :-))))

    Dr.Ploutvička - Profil | Ne 2.8.2009 16:29:19

    Když už rybu vzít tak raději zabít u vody.Toť můj názor.Zde na MRKu jsem krátce a dost mě zaráží,že jakmile někdo od vody odnese kapra je okamžitě nazván masařem.Sám od vody za rok odnesu tak 5 kaprů 50-60cm,ale nepovažuji se za masaře.Myslím že toto označení lépe sedí na ty co seberou opravdu vše co chytí i kdyby to měli hodit prasatům jako to praktikoval můj dlouholetý soused.

      SAMI - Profil | Ne 2.8.2009 16:04:19

      A že nikomu nevadí že si Kaprači označují lovná místa, zavážejí, sakují rybu kterou si neplánují ponechat (podle mě to půl hodinové focení a sakování ryby přes noc "stresuje" víc, než když po vytažení dostane 2x vydličkou mezi oči), používají montáže se samosekem, odchází od prutů, nechávají po sobě nepořádek (samozřejmě nejenom oni). Ale že si někdo vezme rybu to vadí skoro všem. Já bych řekl že za chvilku začnou kapraři chodit zhulení po břehu s kopretinkou za ouškem. A nebo to třeba přejde i na myslivce a začnou střílet slepýma. Na obranu, letos sem si vzal domů 2 kapry, 47 a 50, takže taky nejsem masař. A souhlasím, není to správný že si někdo vezme všechno co se mu pověsí na háček, ale BP mu to umožňuje tak je nechte na pokoji a zamyslete se taky nad sebou.

        Mrknato - Profil | Ne 2.8.2009 15:00:12

        Malda512 >> Hovořil jsem o systémovém poručovaní pravidel. Jednotlivého selhání, přestupku se může dopustit každý slabší jedinec v jakémkoliv rybolovném způsobu.

          Malda512 - Profil | Ne 2.8.2009 14:45:53

          Mrknato >> Ale viděl jsem jak na pstruhové vodě chytali na živé rybky. Na vranky.a viděl jsem jak na mimopstruhové vodě chytali na mušky š pstruhaři a začali tak vyskakovat na dva sumcaře , že si mají zbylit ty své bojky. Protože v těch místech se zdržovali pěkní kapři a oni je tam přijeli chytat. A hlavně nezapomínej , že velká většina pstruhařů má i mimops. povolenky a chytají na boili.

            colek - Profil | Ne 2.8.2009 14:45:42

            humálně :)
            ji zabiji odnesu domů, nezapíšu a du si pro další ...

              Mrknato - Profil | Ne 2.8.2009 14:41:35

              Malda512 >> Už jsi někdy slyšel, že by muškař, vláčkař lovil na dva pruty, 24hodin bez přítomnosti u prutů z loďky, zakrmoval, vyhrazoval si místo, sakoval nezapsané ryby a to vše systematicky? Já nevím o žádném. Zato vím, že každý druhý moderní kaprař se k tomu tady přiznává......

                Malda512 - Profil | Ne 2.8.2009 14:33:52

                Zikmund >>Kdybys si přečetl své otázky co jsi napsal ty tak bys nemohl napsat takovou blbost. Jen ti trochu pomůžu. Je lov na rybku etický? Tak to byla taková hovadina , že jsem začal trochu uvažovat zda jsi vůbec normální. takže se hod do klidu než začneš někoho napadat.

                  Malda512 - Profil | Ne 2.8.2009 14:29:43

                  Mrknato >> Kde jsi na to přišel, že moderní kapraři jsou jediní kdo něco porušují?

                    omambik - Profil | Ne 2.8.2009 14:18:41

                    malamut >> Jo tak ty to taky znáš, ten boj s časem , někdy bych do toho kop že by se to posralo, ale na příští rok přehodnotím svoje prioryty

                      malamut - Profil | Ne 2.8.2009 13:40:03

                      omambik >> jj, to já když mám chuť tak je pětačtyřicítka dobrá. Letos kdybych měl chuť tak asi taky budu muset jít koupit, není čas a když je tak to nejde :-)))

                        Fish Hunter - Profil | Ne 2.8.2009 10:18:53

                        S pstruhem je to jasny...hned u vody,ale kapra ten třeba ve vaničce s vodou cestu normal přeživej a zabijem ji až doma.Pokud nemáte vaničku,tak stačí ňáká mokrá hadra a kapr vydrží i 1 hodinu cesty(doporučiji teda tu vanu nebo zabít u vody).

                          omambik - Profil | Ne 2.8.2009 10:05:51

                          malamut >> Já jsem si to nevztáhl na sebe jen se nedostanu k vodě tak často, a když mám chuť tak si ho koupim , nebo když není štěstí a choději jen 40-50 tak to prostě jde zpátky. Takže já jsem v poho možná jsem to předtím jen blbě napsal

                            jojokill - Profil | Ne 2.8.2009 8:58:27

                            afjee >> no spíš chyt a vyuď

                              Mrknato - Profil | Ne 2.8.2009 8:00:31

                              Pvl >> Nemůžu, čekám na ten párek a pivo a pak samozřejmě nemůžu do auta.... bude horko, to bude zase den...

                                Pvl - Profil | Ne 2.8.2009 7:33:02

                                Mrknato >> To zase bude den........... Nevysedávej zde a jdi experimantálně provětrat ryby.

                                  Mrknato - Profil | Ne 2.8.2009 6:52:56

                                  mejla >> Když to vezmeš kolem a kolem, trochu zpět a pak zas dopředu, tak skutečně jediní, kdo programově porušují RŘ, tedy BP, zákon a vyhlášku, tedy žádné prkotiny, o buzeraci nemůže být řeč, jsou moderní kapřaři. Takto se chovají ještě snad jen cikáni a rumuni u Počernického rybníka..... nikdo se s nimi nechce špinit, hádat.... Divným a zakázaným věcem by se mělo předcházet, proto do BP by měla být vtělena další petlice, že pokud není v BP povoleno, zakazuje se lov samosekem, ale vopravdu, zakazují se bivaky, lehátka, podložky, kliniky, pípáky, bolelíz, zavážení, čluny, můčky a echoloty. Proč? No mělo by to blahodárný vliv na rybí obsádu. Ti, kdo by kapra chytili, tak by si ho i odnesli, mohl by být zrušen jeho mírový i kusový limit, neboť by egohoniči týdny nezabírali místa u vody, čímž by se stavy kaprů uvedly do normálu, se kterým počítá hospodaření. Jistě by se zvedl i prodej povolenek...... Obdobný krok udělali kolegové v Zč. a Jč. na pstruhovkách, ceslosvazově nemyslitelný.... CaR pepíci se můžou pos..t....

                                    malamut - Profil | So 1.8.2009 23:07:19

                                    mejla >> no tak to nekomentuj a mazej do pelechu.

                                      malamut - Profil | So 1.8.2009 23:06:11

                                      omambik >> no já myslel jiné rybáře než tebe, vztáhl jsi si to špatně :-)) Já nevidím důvod kupovat kapry ke konzumaci na sádkách, nebo kdekoliv jinde, když jsem rybář. Tedy pokud jsem alespoň občas úspěšný rybář :-)

                                        mejla - Profil | So 1.8.2009 22:55:55

                                        malamut -No coment

                                          Červené karty: Zikmund