Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

omambik - Profil | So 1.8.2009 22:55:18

malamut >> Váhového limitu jsem si vědom ,ale věř že se klidně můžu znínit , 70cm je můj strop pro "maso" , ale zatím pokaždé to byl kapr do 65cm na B1 nejsou zrovna vysoký kapři a když je ne ně vidět že by mohl být plný jiker tak ho neberu myslím že to rybář na kaprovi pozná, těch kaprů sežeru za rok víc ale spíš je kupuju v Lahovickejch sádkách

    malamut - Profil | So 1.8.2009 22:54:09

    mejla >> no blbce ze sebe děláš akorát ty. Ale nemusíš, ty prostě jsi.

      mejla - Profil | So 1.8.2009 22:52:38

      malamut -Koukám že neznáš přísloví, místo malamut tam mělo bejt blbec no ale hloupýmu napověz....

        malamut - Profil | So 1.8.2009 22:46:01

        mejla >> já jsem podle tebe nebezpečnej, ty podle mne blbej.

          malamut - Profil | So 1.8.2009 22:44:56

          omambik >> není důvod se zde ospravedlňovat za přisvojení si ryby, a vůbec kapra v souladu s RŘ a BP, myslím že horší je sakování ryby za účelem pořízení egohoničského fota před vlajkou sponzora za dobrých světelných podmínek apod. Zejména pokud tento úlovek překračuje denní váhový limit a lovec pokračuje v činnosti. O zápisu do úlovkového listu se raději nezmiňuji.

            mejla - Profil | So 1.8.2009 22:39:31

            malamut - kůn je nebezpečnej ze zadu bejk ze předu a malamut ze všech stran

              malamut - Profil | So 1.8.2009 22:36:27

              mejla >> si přečti co tady blábolíš o kaprařích a čarodějnicích, se na to vyser a jezdi na kaprodromy, ryb jste si tam ze svazovek natahali dost, "kapraři".

                omambik - Profil | So 1.8.2009 22:33:50

                Můj limit pro termín vzít rybu je 3 -5 kaprů za rok o velikosti 60 - 70cm,(co je pod a nad jde zpět ) při 90% vycházek vůbec nenosím k vodě vezírek ( mám jen plavačkovej 4m dlouhej) když mám chut´na kapra tak si ho vezmu , včem je chyba když chytnu kapra dam ho do výše zmiňovanýho vezírku, mám svůj způsob jak ho převézt 2 km domů a klidně ho nechám v kádi i týden a je v poho pro mně je to otázka kdy mám náladu ho zpracovat

                  mejla - Profil | So 1.8.2009 22:33:06

                  malamut -Nikoho neurážej sklidni se ,to seš nalitej nebo co, jedinej kdo se tady má probrat seš ty

                    mejla - Profil | So 1.8.2009 22:20:41

                    malamut - Ty už si dej pohov

                      malamut - Profil | So 1.8.2009 22:13:03

                      Tak co je ortodoxní pouštěči? Došel dech? To Zikmund: máš velkou 1.

                        malamut - Profil | So 1.8.2009 21:15:43

                        mejla >> až budou "kapraři" dodržovat RŘ a BP, nikdo je jako čerodějnice uhánět nebude.

                          mejla - Profil | So 1.8.2009 20:49:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Malda512 -Na Dyji 5 chytali vedle nás tzv. bobkaři, na sluníčku bylo alespon 50 stupnů ,byli to hrozný šprýmaři,když jsem uvázl mohli se radostí popukat smíchy a co teprve když jsem to utrhl tak to byla smršt urážek jakej sem špatnej rybář. Netrvalo ani hodinu šprýmaři chytili chudáka kapříka,odhadoval jsem ho na tu vzdálenost na padesát centimetrů jeden s těch vtipálků milého kapříka šoupl do batohu aniž by mu "zakroutili " krkem, pěkně ho tam dusili v igelitce asi dvě hodiny než jsme se zabalili a jeli jsme domů a bůch ví jak ho tam měli dlouho po tom co jsme odjeli, myslím že z kapříka byl polotovar měli ho trošičku předdušenýho snad jim chutnal.Jen škoda že místní rybářská stráž nešlape víc na paty tady těm bobkařům a uhání kapraře jak čarodejnice ve středověku.

                            malamut - Profil | So 1.8.2009 20:47:12

                            Za mých mladých let bylo v RŘ něco ve smyslu, že má rybář s ponechaným úlovkem naložit tak, aby nedošlo k jeho znehodnocení. A chyť a pusť je stejná zvrhlost jako sežrat vše. Se už kurva proberte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                              afjee - Profil | So 1.8.2009 20:40:42

                              jojokill >> Takže nejsi Chyť a pusť , ale vlastně -> Chyť a Sněz!

                                Božen Němec - Profil | So 1.8.2009 19:52:25

                                Já místo háčku navazuju bonbóny nebo čokolády, jednou i kornout se zmrzlinou, ať se chudinky rybičky pomějou. Je to šetrné k přírodě a k těm pár šupům za povolenky, výbavu, dopravu atd. to není ani poznat. Ať žije pravda a láska ! :-)

                                  Morlor - Profil | So 1.8.2009 19:51:19

                                  Rybu si beru domů cca. 2krát až 6krát do roka a usmrtím jí u vody po skončení lovu. Když jsem dříve vzal rybu domů živou a usmrtil jí až v kuchyni, občas se stalo že krev byla i tam, kde bejt neměla, to se při usmrcení u vody nestane, jelikož nervy přestanou po určité době pracovat.

                                    pavel68 - Profil | So 1.8.2009 19:20:56

                                    Zikmund >> skvělý zápis - děkuji .o)

                                      Zikmund - Profil | So 1.8.2009 16:45:06

                                      A nezapomeň zase brzo založit nějakou "oduševnělou" otázku...

                                        Zikmund - Profil | So 1.8.2009 16:43:26

                                        Malda512 >> Já to mám v životě poměrně jednoduché,a to proto, že moje chápání a inteligence je o několik úrovní výše než ta tvoje :-) A mimochodem, když někomu smažeš zápisy, tak je od tebe docela stupidní na ně reagovat. Tvé odpovědi jsou pak smysluplné asi jako celá tvoje ubožácká existence na zdejším serveru.

                                          Červené karty: Zikmund