Napadení člena rybářské stráže

Nezachází někteří rybáři příliš daleko, když buď odmítnou se legitimovat, anebo napadnou fyzicky RS. Měla by chodit s nimi i policie.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 2.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Váš názor na danou věc.

A) To je nepřipustné.2%

B) Asi měl důvod29%

C) Je mi to jedno6%

D) Tvrdě bych to trestal63%

Od 2.7.2009 hlasovalo 326 čtenářů.

pavel68 - Profil | Čt 2.7.2009 23:15:45

Káceč >> a jsi víš kde ??? :o)))))

    sven - Profil | Čt 2.7.2009 23:15:03

    altero >> A kdo by je asi tak u nás domyslel ? :-)))

      Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:14:03

      Sven >> sven >> Já bych řek,že tak o tisíc kroků:-))).Maj to naprosto jasně formulovaný.Ale kdyby se tam nastěhoval nějaký čehůn,kdo ví:-)))

        Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:10:59

        pavel68 >> Všichni ne.Já jsem se snažil nebejt blbej mezi tím.Jenže pak jsem se zaregistroval na MRKu:-))))))))))

          altero - Profil | Čt 2.7.2009 23:10:21

          Sven >> sven >> to mi je jasne, na tychto pripadoch sa ukazuje nedokonalost, ci nedomyslenost niektorych zakonov...

          edit> no tak uz si si to aj nasiel :)
          edit2> a v podstate nieco podobne plati aj bezpecnostne sluzby :)

            Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:09:31

            altero >> Máte to tam asi líp zmáknuté.

              sven - Profil | Čt 2.7.2009 23:09:25

              altero >> Máš pravdu. Zase jste o dva kroky napřed :-))))))))))

              Článok V.
              Práva rybárskej stráže
              Člen rybárskej stráže je oprávnený:
              kontrolovať, či osoby loviace ryby v rybárskych revíroch sú na lov oprávnené, prezerať im rybárske náradie, úlovky, plavidlá a nádrže na ryby,
              vyzvať osobu, aby upustila od protiprávneho konania, ak je dôvodné podozrenie, že osoba pácha trestný čin, správny delikt, priestupok alebo sa previnila,
              obmedziť osobnú slobodu osoby pristihnutej pri páchaní trestného činu pytliactva, zisťovať jej totožnosť a ak nemožno zistiť jej totožnosť, predviesť ju na útvar policajného zboru,
              osobe pristihnutej pri páchaní trestného činu pytliactva prehľadať dopravný prostriedok a obsah vakov a tašiek, ak je dôvodné podozrenie, že sa v nich prepravujú neoprávnene nadobudnuté ryby, odnímať rybárske náradie, povolenie na lov rýb, rybársky lístok a úlovky,
              použiť donucovacie prostriedky,
              požadovať pomoc policajného zboru alebo obecnej polície, ak nemôže splnenie úloh zabezpečiť vlastnými silami a prostriedkami,
              požiadať každého o pomoc v prípade ohrozenia života a zdravia alebo majetku, kto bol o takúto pomoc požiadaný, nemusí ju poskytnúť, ak by tým vystavil vážnemu ohrozeniu seba alebo blízke osoby alebo ak tomu bránia iné dôležité okolnosti.

                pavel68 - Profil | Čt 2.7.2009 23:05:41

                Káceč >> ale to jsme všichni.......tak to je fakt blbý....

                  altero - Profil | Čt 2.7.2009 23:04:52

                  Káceč >> hm, tak to je divne, na svk rs tieto pravomoci ma, dokonca sa mi zda, ze maju pravo kontrolovat batozinu aj auto...

                    sven - Profil | Čt 2.7.2009 23:04:10

                    altero >> Ano i u nás může každý občan zasáhnout. Ale jen v případě "nutné obrany", nebo "krajní nouze". A potřebná kriteria žádný rybářský přestupek nesplňuje.

                      Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:02:55

                      altero >> Reagoval jsem jen na to o tej starej babke.Ty jako obyčajný občan se nemůžeš dopustit zneužití pravomoci veřejného činitele.Ty jako rybář můžeš držet blba s pěti kaprama v kravatě až do příjezdu poldů,ale jako RS to pěkně odsereš.

                        altero - Profil | Čt 2.7.2009 22:57:45

                        Káceč >> cize pri jednom trestnom cine mozem, resp musim a pri inom nie? ci v cz nieje pytliactvo t.c.? u nas aj strazne sluzby maju ine kompetencie ako pisal sven a v pripade ohrozenia majetku, zdravia, ci zivota maju zo zakona pravo zasiahnut do prav a slobod previnilca, samozrejme primerane :), v cz nie? hm, divne...

                          Zikmund - Profil | Čt 2.7.2009 22:53:37

                          Káceč >> Kdepak,blbí se narodí jen někteří z nás. Ale souhlasím,že mnoha jedincům to vydrží po celý život.

                            Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 22:50:46

                            pavel68 >> To taky.Všichni se blbí narodíme.Někteří z nás i blbí umřou.Ale nejhorší je bejt blbej mezi tím.

                              pavel68 - Profil | Čt 2.7.2009 22:46:26

                              Káceč >> co - umřít ?

                                jarda 2004 - Profil | Čt 2.7.2009 22:46:21

                                pavel68 >> Na prosto souhlasím z tím co jsi velmi fundovaně napsal a moje reakce nepatřila do sekce napadání jen mi opravdu upřímně vadí bagatelizování některých skutků které tady popisují kolegové a znovu opakuji přirovnání nebylo v rovině toho, co se stalo ale z úhlu pohledu na věc jako takovou a postavenou na principu kdo co udělá mně tak to musím udělat já druhému z touto rétorikou nesouhlasím a ani nemohu. Mnoho pozdravů i tobě a ať ti to jezdí jak Pendolíno dobrou noc.

                                  Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 22:42:53

                                  altero >>Ty jako občan můžeš,ba přímo musíš.

                                    sven - Profil | Čt 2.7.2009 22:38:51

                                    LudvaBrno >> S tím revizorem to funguje podobně. Podobné to je i různými hlídacími agenturami. Domnívají se ,že jsou James Bond a zatím jsou jen jednou nohou v potenciálním průseru. :-)

                                      sven - Profil | Čt 2.7.2009 22:32:10

                                      kakr >> :-))))))))))))))

                                        kakr - Profil | Čt 2.7.2009 22:30:50

                                        Sven >> sven >>
                                        Může ovšem prchajícího požádat nechť chvíli sečká na PČR. Vlídné slovo otvírá i rezavou bránu:-))

                                          Červené karty: Stanďour, tomku