Napadení člena rybářské stráže

Nezachází někteří rybáři příliš daleko, když buď odmítnou se legitimovat, anebo napadnou fyzicky RS. Měla by chodit s nimi i policie.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 2.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Váš názor na danou věc.

A) To je nepřipustné.2%

B) Asi měl důvod29%

C) Je mi to jedno6%

D) Tvrdě bych to trestal63%

Od 2.7.2009 hlasovalo 326 čtenářů.

altero - Profil | Čt 2.7.2009 22:30:31

Sven >> sven >> to sa mi zda nejaka hovadina, to ako ked vidis nejakeho babraka okradat staru babku tak ho nemozes chytit a zadrzat do prichodu policie? no tusim u nas to funguje inak :)

    LudvaBrno - Profil | Čt 2.7.2009 22:30:26

    Sven >> sven >> Podobné oblíbené hospodské téma u nás ve Štatlu - co si může dovolit revizor MHD?

      sven - Profil | Čt 2.7.2009 22:28:16

      axila >> Nemá !!!
      Aby mohl člen RS zadržet pachatele přestupku nebo trestného činu proti jeho vůli, musel by použít některý z donucovacích prostředků.A to mu zákon neumožňuje.
      Takže jako vždy - fraška

      Zákon č. 283/1991 Sb. o Policii České republiky v ustanoveních:

      "§ 38 Donucovací prostředky

      (1) Donucovacími prostředky jsou

      a) hmaty, chvaty, údery a kopy sebeobrany;
      b) slzotvorné prostředky;
      c) obušek;
      d) pouta;
      e) služební pes;
      f) vytlačování koňmi;
      g) technické prostředky k zabránění odjezdu vozidla;
      h) zastavovací pás a jiné prostředky k násilnému zastavení vozidla;
      i) vodní stříkač;
      j) zásahová výbuška;
      k) úder střelnou zbraní;
      l) hrozba střelnou zbraní;
      m) varovný výstřel.

        kakr - Profil | Čt 2.7.2009 22:24:26

        axila >>
        RS nemá ze zákona právo osobu zadržet, nemůže ji ani předvést PČR. Může ovšem požádat o součinnost MP nebo PČR.

          Lauri - Profil | Čt 2.7.2009 22:24:17

          Jovánek >> kolik je hodin? :))

            Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 22:23:27

            SwingrUl >> Pokud s RŘ nechceš vychcávat,tak celkem smysl dávaj.

              LudvaBrno - Profil | Čt 2.7.2009 22:21:43

              Vono jak někomu našijou na mundúr frčku, může to způsobit nekontrolovatelný nafukování toho dotyčnýho. No ale jakmile se frčka vodpáře, postižená osoba zase splaskne aneb proč je frajtr neštěstím kumpanie. Apropos, dělají se při nástupu k RS psychotesty? Někteří by myslím neprošli.

                axila - Profil | Čt 2.7.2009 22:16:10

                Asi před pěti lety přišel k vodě porybný a chtěl zkontrolovat vedle sedícího rybáře. Ten se sbalil a šel domů. Porybný mu nic nemohl protože fyzicky ho zadržet nemůže a než zavolá PČR tak je pytlák pryč. Má dnes RS právo nějakým způsobem tohle řešit?

                  SwingrUl - Profil | Čt 2.7.2009 21:51:37

                  Tvrdě bych to trestal, ale až po tom co RŘ budou dávat smysl. Až povolí 24 tak není důvod dohadovat se s porybným.

                    Jak.novi - Profil | Čt 2.7.2009 21:42:05

                    Azbest >> Asi nemas v lasce milovnika pana Vágnera Maldu co ?

                      patlal - Profil | Čt 2.7.2009 21:40:47

                      numen >> Myslíš .-)))

                        drozďák 30,42 - Profil | Čt 2.7.2009 21:38:21

                        Lazar >> neboj, jsem tu jenom na otočku. Svůj čas se snažím rozvrhnout uvážlivě a smysluplně. Tedy jeho větší část věnuji duchaplnější a užitečnější debatě, pitomcům jen ždibec.

                        Tož zase jdu.

                          numen - Profil | Čt 2.7.2009 21:38:02

                          patlal >> Není to až moc vyčůraný i na tebe:-)))))))

                            patlal - Profil | Čt 2.7.2009 21:28:03

                            závodníček >> Nejdřív mi pošli 10 kusů vzorek a pak se uvidí jestli si od tebe něco koupím...

                              pavel68 - Profil | Čt 2.7.2009 21:26:41

                              jarda 2004 >> ale statut je dán - pokud mi PČR vejde do bytu bez pozvání či příkazu k DP se zlou se potážou,jen v případě vyjímek ze zákona které samozřejmě znám.
                              RS nemá právně oporu v zákoně požadovat kontrolu zavazadla /ponechme stranou je-li to správně/.

                              To že jeden chachar praštil druhého chachara je skutek,se kterým souhlasit nemůžu,ale dějí se tam horší věci...

                              Jen mne překvapila tvá reakce kolego,kterou jsem nazval tím míchání kaprů s líny.U tebe mne to překvapilo a nečekal bych ji.Toť vše a ať ti koušou v míru.

                                Mrknato - Profil | Čt 2.7.2009 21:25:14

                                Kluci RS a co nezadržet , ale jen chvíli si podržet ten prut, to by byla u RS jiná skvadratura velmi příjemných činovníků..... není přec středověk.

                                  Lazar - Profil | Čt 2.7.2009 21:18:25

                                  drozďák 30,42 >> No,tys tu chyběl.Ty výrone.

                                    omambik - Profil | Čt 2.7.2009 21:18:14

                                    SimonKratky >> tento člen RS nebyl zaveze nikam, ale se slovy "tak se plav podívat" se mu dostalo pomoci dostat se ze břehu do vody, a zbytek výpravy naplnil původní očekávání, klidu u vody pohodypři rybolovu.

                                      Beila - Profil | Čt 2.7.2009 21:15:15

                                      Malda512 >> RS nemůže rybářovy zadržet nářadí když se dopustí přestupku,pouze povolenku k lovu.Jinak rybař se nemůže dopustit tresného činu z důvodu - vlastní státní rybař.lístek,povolenku k lovu.Rybář se dopustí tresného činu jen,chytáli na chovném zařízení,přivlastňuje si době hájení hájené ryby.Ostatní je v zákoně.

                                        Zikmund - Profil | Čt 2.7.2009 21:15:02

                                        Pokud se chová regulérně a koná svoje povinnosti, je pochopitelně trestuhodné jej bezdůvodně napadat. Pokud se tak ovšem neděje, v určitých případech je nutno zostřit tón rozhovoru, aby byl dotyčný člen RS probuzen do reality. Fackování či hrubší způsoby zacházení bych volil jako variantu krajní, leč nikoli nepravděpodobnou.

                                          Červené karty: Stanďour, tomku