Napadení člena rybářské stráže

Nezachází někteří rybáři příliš daleko, když buď odmítnou se legitimovat, anebo napadnou fyzicky RS. Měla by chodit s nimi i policie.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 2.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Váš názor na danou věc.

A) To je nepřipustné.2%

B) Asi měl důvod29%

C) Je mi to jedno6%

D) Tvrdě bych to trestal63%

Od 2.7.2009 hlasovalo 326 čtenářů.

Lauri - Profil | Pá 3.7.2009 6:52:28

Jovánek >> tak kolik?

    Jovánek - Profil | Pá 3.7.2009 6:16:35

    Lauri >> Ježiš proč?

      Azbest - Profil | Čt 2.7.2009 23:55:33

      Harši >> brou

        Harši - Profil | Čt 2.7.2009 23:54:05

        Jinak podle § 76/1 TŘ zadržují policisté. Podle § 76/2 TŘ zadržují občané, rybářská stráž, městská policie. Všechno je to trochu složitější, než to vypadá. Pokud budou zakonodárci špatní, tak budou i špatné zákony a s tím asi souhlasí každý. Dobrou noc.

          Azbest - Profil | Čt 2.7.2009 23:52:19

          Harši >> ty jsi porybnej,nebo policista?Nebo obojí?
          Máš to v malíku a to asi nebude samostudiem jen ze zájmu o problematiku:-)

            Zikmund - Profil | Čt 2.7.2009 23:48:32

            Azbest >> To je malina, při dnešních moderních lékařských postupech...:-)))

              Harši - Profil | Čt 2.7.2009 23:47:10

              Pokud neukážeš rybářský lístek, tak není problém, aby tě rybářská stráž, popř. policisté zadrželi. Samozřejmě pokud odpadnou důvody zadržení, tak tě musí ihned propustit (§ 76/4TŘ). Jak má porybný vědět, že jsi nechal třeba povolenku doma. Co se týká přestupků, tak je to trochu problém.

                Azbest - Profil | Čt 2.7.2009 23:44:52

                Harši >> mozek vystřelenej z hlavy je poměrně těžký zranění,ale není to tak hrozný...:-))
                Zvlášť třeba u zadavatele by ses natřílel docela dost....a zbytečně:-)

                  Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:38:44

                  Harši >> Předpokládám,že se stále bavíme o rybářích a RS a o přestupcích či trestných činech s tím souvisejících.To jest o pravomocech a nepravomocech RS.

                    sven - Profil | Čt 2.7.2009 23:38:25

                    Harši >> Tady jsem Ti stáhnul dotyčnou pasáž:
                    § 76 Zadržení osoby podezřelé

                    (1) Osobu podezřelou ze spáchání trestného činu může, je-li dán některý z důvodů vazby (§ 67), policejní orgán v naléhavých případech zadržet, i když dosud proti ní nebylo zahájeno trestní stíhání (§ 160 odst. 1). K zadržení je třeba předchozího souhlasu státního zástupce. Bez takového souhlasu lze zadržení provést, jen jestliže věc nesnese odkladu a souhlasu předem nelze dosáhnout, zejména byla-li osoba přistižena při trestném činu nebo zastižena na útěku.

                    (2) Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu; příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze-li takovou osobu ihned předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.

                    Takže ten kdo blafuje nejsem já. Jistě cítíš ten rozdíl mezi zadržením z důvodu spáchání trestného činu jak uvádí paragraf a spácháním přestupku na úseku rybářství :-)))

                      Harši - Profil | Čt 2.7.2009 23:34:48

                      A jak chceš zadržet pachatele vloupání do auta, nebo nějakého borce, který ti přepadl manželku.? Pokud utíká, tak ho chytnu a pokud mě napadne, tak ho přišlápnu na zemi. Samozřejmě mu nemůžeš způsobit těžké zranění, tím myslím, že bys mu třeba vystřelil mozek z hlavy. V danném případě se nemůže jednat o trestný čin omezování osobní svobody, popř. o vydírání.

                        Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:25:39

                        Harši >> Tím chceš říct,že když neukážu RS kufr od auta,tak mě může svázat do kozelce a počkat na PČR?

                          sven - Profil | Čt 2.7.2009 23:24:54

                          Harši >> Je možné, že zákon o policii je novelizován. O to se nehodlám přít. Jen by mě zajímalo, jak jsem se již zmínil, jakým způsobem RS ,potažmo občan odebere přestupci nářadí, nebo ho případně proti jeho vůli zadrží aniž by použil násilí ?

                            Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:23:06

                            Sven >> sven >> Přesně.A toho fonu v maštaly se chci dožít:-)))

                              Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:22:02

                              pavel68 >> Já vím co jsi myslel,ale s pravopisem jsem tam kolikrát taky:-)))

                                pavel68 - Profil | Čt 2.7.2009 23:19:44

                                Káceč >> mno já měl na mysli prdel,ale když do toho chceš tahat pravopis...... :o)

                                  Káceč - Profil | Čt 2.7.2009 23:18:45

                                  pavel68 >> Vím.Kolikrát tápu nad pravopisem:-)))

                                    Harši - Profil | Čt 2.7.2009 23:18:11

                                    for Sven
                                    Zákon č. 283/1991 Sb. o Policii České republiky již není platný. Pleteš si pojmy. Teď platí zákon č. 274/2008 Sb.. Jinak osobu podezřelou ze spáchání trestného činu může dle § 76 odst. 2 trestního řádu zadržet kdokoliv. Tedy jak porybný, tak obyčejný občan, nebo kterýkoliv rybář. Nebudu to tady rozebírat, ale nepiš blbosti. A věř tomu, že vím o čem píšu. Můžeme se pouze těšit na novelu tzv. trestního zákoníku, kde se hovoří jasně "kdo uloví" a to je ten problém. Je rozdíl jestli "uloví", nebo "loví".

                                      altero - Profil | Čt 2.7.2009 23:17:49

                                      Sven >> sven >> no predsa elita naroda, ktoru sme si zvolili :)))

                                      sorry za OT Malda :)

                                        sven - Profil | Čt 2.7.2009 23:17:28

                                          Červené karty: Stanďour, tomku