Napadení člena rybářské stráže

Nezachází někteří rybáři příliš daleko, když buď odmítnou se legitimovat, anebo napadnou fyzicky RS. Měla by chodit s nimi i policie.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 2.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Váš názor na danou věc.

A) To je nepřipustné.2%

B) Asi měl důvod29%

C) Je mi to jedno6%

D) Tvrdě bych to trestal63%

Od 2.7.2009 hlasovalo 326 čtenářů.

kakr - Profil | So 4.7.2009 8:18:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Možná by bylo dobré zopakovat pár základních informací o RS. Sice asi po 150té, ale proč ne.

Při výkonu své funkce nosit odznak na viditelném místě. (zde je změna ,dřívější zákon měl citaci "na levé straně prsou").
Prokazovat se průkazem RS. (opět změna, dříve se průkaz RS předkládal jen na požádání).

Pokud nejsou splněny tyto základní atributy, RS není oprávněna kontrolu provádět.

    jindraŠ - Profil | So 4.7.2009 0:08:57

    smradzjzd >> Jde celkem o prd.Sám tady,ale kolikrát čteš "neukázal mi průkazku,nedal mně Hlášenku o přestupku, nenechal mně tam napsat vyjádření " atd.,atd.Zkrátka si myslím,že rybáři mají vědět na co mají právo a na RS to vyžadovat.Jak RS vyžaduje dodržování Zákona od rybářů,tak by měli rybáři požadovat na RS aby podle něj postupovala,případně si na její špatný postup stěžovat.

      smradzjzd - Profil | So 4.7.2009 0:07:34

      jindraŠ >> aha :-)
      Vida, budu muset opravit svůj první příspěvek, v tomto případě už hrozí ode mě to napadení

        jindraŠ - Profil | So 4.7.2009 0:02:54

        smradzjzd >> To už budu mít v ruce Tvoje papíry,takže máš smůlu:-))

          smradzjzd - Profil | Pá 3.7.2009 23:59:03

          Denny >> jak mluví s ruským přízvukem a něco ukazuje, chce asi koupit rybu :-)

            smradzjzd - Profil | Pá 3.7.2009 23:57:58

            jindraŠ >> jaký varování? Ať už pravá či falešná, oboje je k něčemu dobrý :-)
            Kdybys mě chtěl za něco třeba sebrat papíry, samozřejmě bych si ty papíry znovu vyžádal .-)

              Denny - Profil | Pá 3.7.2009 23:51:46

              smradzjzd >> ale Juro musis uznat,ze kdyz prijde RS ktera neco ukazuje a mluvi ukrajinsky,je to podezrele :-)))))))))

                jindraŠ - Profil | Pá 3.7.2009 23:48:36

                smradzjzd >> Ale ano,málokdo si jí ode mne veme,to už je věc druhá.Už tady párkrát proběhlo varování o falešné RS.Co z toho kdo má nevím, může jít třeba jen o recesi když někdo odznak najde,co já vím.

                  smradzjzd - Profil | Pá 3.7.2009 23:45:33

                  jindraŠ >> tak to máš v pořádku, jsi správná RS.
                  Kolikrát mě RS něco ukazuje, ale nikdy sem to nestudoval, bo nevidím důvod proč dělat někomu v jeho činnosti zbytečný průtahy a komplikace. Nevím co by mohla taková falešná RS získat.

                    kroko - Profil | Pá 3.7.2009 23:43:39

                    Pánové,záleží na tom jek se kdo chová.Někteří přísežní by měli být biti pravidelně.Ale každopádně je to extrém.

                      retrívr - Profil | Pá 3.7.2009 23:43:33

                      jindraŠ - tak to seš ale chválihodná vyjímka.Ale já mám jen jednu špatnou zkušenost s RS.To je ale na dloho.Byl to problém hocha, ne můj.Proto za RS stojím i když nikdo nejsme 100%.

                        ProchyCR - Profil | Pá 3.7.2009 23:42:29

                        Miky26 >> Pokud budeš postupovat tak, jak si to napsal, tak kapra uvidíš pouze o vánocích ve Valdicích. Důležité u nutné obrany je, aby nebyla ZCELA ZJEVNĚ NEPŘIMĚŘENÁ ZPŮSOBU ÚTOKU. To v překladu znamená, že pokud do tebe v tebou popisovaném případu RS třeba strčí (fyzický útok) a ty mu hned prošiješ nohu, rozhodně tvoje obrana není přiměřená způsobu útoku.
                        Kromě toho nezpůsobit větší újmu, než tu, která hrozí (viz. závěr tvého příspěvku), je zjednodušená verze krajní nouze a ne nutné obrany
                        § 14 Krajní nouze
                        Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil.
                        V praxi se tím myslí např. když musíš v cizím bytu vyrazit dveře, abys zabránil požáru. Nepůjde o krajní nouzi, pokud kvůli tomu zbouráš třeba půlku domu.

                          jindraŠ - Profil | Pá 3.7.2009 23:39:05

                          smradzjzd >> No vidíš,a mně by ani ve snu nenapadlo zároveň s pozdravem a ohlášením se nemít v ruce průkazku.Odznak mám na bundě :-)

                            smradzjzd - Profil | Pá 3.7.2009 23:33:19

                            Klapoč >> Co máš z toho, mě taky ne. Nikdy by mě ani nenapadlo to po někom při normální kontrole požadovat. Jen pokud by byl nějaký problém, nebo se nechoval podle mých představ, a to se běžné kontroly netýká.

                              jindraŠ - Profil | Pá 3.7.2009 23:32:06

                              ProchyCR >> Vůbec bych se s ním nebavil.Stížnost bych samozřejmně podat mohl,pokud by mi ale půjčil ten jeho odznak,abych si opsal číslo:-))Myšleno s PČR to bylo tak,že bych požádal o jejich asistenci.A to by si rozhodně rozmyslela jak "falešná"RS tak i opravdová,která si třeba zapoměla průkaz doma.

                                retrívr - Profil | Pá 3.7.2009 23:30:24

                                Kvér nenosím, nikdy by mne nenapadlo, že bycH ho měl mít proti RS.Pojištěnej ale jsem.Už jsem toho u vody zažil hodně.Jde o to zhodnotit a nezaváhat,´.Až bych se měl bát RS, tak to bude průser.

                                  Klapoč - Profil | Pá 3.7.2009 23:28:23

                                  Nějak mi hlava nebere, co by s toho někdo měl, kdyby si vyrobil odznak a popřípadě i zfalšoval průkaz.

                                    smradzjzd - Profil | Pá 3.7.2009 23:24:06

                                    ProchyCR >> když už si nakousl možnost nechat si udělat odznak, zfalšovat průkaz ( k použití pro neznalého rybáře) považuji za ještě menší problém.

                                      smradzjzd - Profil | Pá 3.7.2009 23:20:42

                                      Neznám jedinou okolnost, za které bych si vůbec připustil možnost, že napadnu RS.
                                      Asi jsem moc naivní, nebo neopatrný, možná sebejistý, ale nikdy by mě ani nenapadlo tahat sebou kvér na ryby.

                                        ProchyCR - Profil | Pá 3.7.2009 23:19:14

                                        jindraŠ >> plně s tebou souhlasím. Je to jedna z povinností RS prokázat se odznakem RS a průkazem a každý její člen tuto povinnost jistě zná?! Pokud předloží pouze nějaký odznak, který není problém nechat si dnes udělat, nemusíš se sním vůbec bavit. Ovšem na druhou stranu k tomu není potřeba hned volat policii. Jeho jednání můžeš zdokumentovat, klidně i nahrávkou na mobil a potom přiložit ke své stížnosti na postup člena RS

                                          Červené karty: Stanďour, tomku