Napadení člena rybářské stráže

Nezachází někteří rybáři příliš daleko, když buď odmítnou se legitimovat, anebo napadnou fyzicky RS. Měla by chodit s nimi i policie.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 2.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Váš názor na danou věc.

A) To je nepřipustné.2%

B) Asi měl důvod29%

C) Je mi to jedno6%

D) Tvrdě bych to trestal63%

Od 2.7.2009 hlasovalo 326 čtenářů.

NMiky26 - Profil | Pá 3.7.2009 23:14:01

Jak jsem již psal v počátcích této otázky.napdnout RS ,NE.
Jiná věc je samozřejmě i jiná otázka nošení zbraně k vodě.At je to jakákoliv palná či bodná zbraň.
Tu většinou nosí rozumní lidé skrytě s úmyslem použít jí v případě nouze či nutné obrany.
Popravdě řečeno pokud ke mě přijde opilec co se bude sotva držet na nohou a prokáže se jako RS odmítnu se mu legitimovat a pokud bude i nadále trvat na mém legitimování, pak pouze v případě asistence Policie ČR.Vzhledem k tomu, že je veřejný činitel tak by se tak měl i chovat.
Pokud mě nebude fizicky napadat nemám problém, pokud ano táké svého G21 ukážu a pokud mě opravdu napadne klidně mu prošiju nohu a policii zavolám sám.
věřte tomu, že to bude nutná obrana.důležité je nezpůsobit vetší újmu,než ,která vám hrozila.

    NjindraŠ - Profil | Pá 3.7.2009 23:04:28

    ProchyCR >> Tak trochu se musím Takiry zastat.RS je povinna se na požádání prokázat průkazem,pokud tak neučiní,není to RS.Odznak sám o sobě nedělá člena RS.Stane se,že ho občas někdo ztratí a může být zneužit.Takže mu nic neukazovat a pouze požádat o asistenci PČR.

      NTakira - Profil | Pá 3.7.2009 22:59:23

      malamut >> V pohodě. Nejsem urážlivej.

        Nretrívr - Profil | Pá 3.7.2009 22:52:20

        Trochu mne zaráží tabulka názorů na danou věc.To je síla.Co chcete u vody?

          Nmalamut - Profil | Pá 3.7.2009 22:49:24

          Takira >> OK, vysvětlení v SZ beru a omlouvám se.

            NProchyCR - Profil | Pá 3.7.2009 22:38:31

            Takira >> Použití střelné zbraně v krajní nouzi nemá podle zákona opodstatnění. Určitě jsi myslel nutnou obranu. Zde musí útok hrozit nebo trvat a obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku. Kromě toho i pohrůžka střelnou zbraní RS je útok na veřejného činitele a to s vysokým stupněm společenské nebezpečnosti. Každopádně pokud jednou vystřelíš, vždycky je to průser ať to dopadne, jak to dopadne!! To už snad to hození do vody.

              Nretrívr - Profil | Pá 3.7.2009 22:38:21

              Takira - souhlas.Víme, že nyance jsou různé, není třeba rozebírat.Ale řešení napadením RS, není pro mne přípustné.Je jasné, že své bych si s blbem hájit.Nikdy ne bojem.Není to jen, že už jsem starší.I já se bohužel na rybách "bojím" a jsem zajištěnej.Ale RS napadnout ne.Pak, to můžem zabalit.

                NTakira - Profil | Pá 3.7.2009 22:37:19

                ProchyCR >> Ano,je to tak.

                  Nmalamut - Profil | Pá 3.7.2009 22:33:58

                  Takira >> neodpovíš mi na jednoduchou otázku? V tom případě je něco jinak než se zde snažíš prezentovat. Nejsi tak trochu mluvka?

                    NProchyCR - Profil | Pá 3.7.2009 22:28:19

                    orlas2 >> Přijde na to. Znám člověka (mimochodem velmi slušný rybář), který nosí k vodě kvér, protože neumí plavat a bojí se, aby ho někdo nehodil do vody. Naštěstí ho má velmi dobře uložený asi v pěti různých zapínacích pouzdrech jako Matrjošku, takže než by ho vytáhl, stejně by ve vodě asi skončil. Několikrát se už nechal slyšet, že pokud by měl někdo snahu ho do vody hodit, byl by to útok přímo na jeho život a musel by zbraň použít. Rozhodně bych nechtěl tento spor řešit. Byl by to asi precedentní případ.
                    Jinak sleduji, že se debata trochu odlehčila. Nechci nijak rýpat, ale možná by stálo za úvahu, aby si někteří do této debaty přispívající domluvili rande na zelené louce a tam si rozbili huby. Ty počítačový klávesnice musej vypadat.

                      NTakira - Profil | Pá 3.7.2009 22:27:38

                      orlas2 >> V tomto případě to ale není výhružka ani úmysl ji použít. Toto je varování,že pokud není jiná možnost obrany nebo dohody a dostanu se do pozice krajní nouze ji mohu,ale nemusím použít na obranu sebe sama a svého majetku v mezích zákona.

                        NTakira - Profil | Pá 3.7.2009 22:23:13

                        retrívr >> Bavíme se o tom,zda napadnout RS nebo ne. Jednoznačně RS (jsem-li si jist,že skutečně RS je) napadnout NE. Napadnout člověka hulváta NE. Bránit sebe a svůj majetek před zlodějem ANO,ale v mezích zákona.

                          Nomambik - Profil | Pá 3.7.2009 22:22:48

                          ProchyCR >> Nesmíš se na mně zlobi, ale tady kolikrát jeden neví s kým komunikuje i když jak si asi myslíš karta není nic směrodatného o dané osobě, kdokoliv si tam může napsat jakýkoliv nesmysl, je to jen otázka upřímnosti. Neber to ve zlém

                            Nmalamut - Profil | Pá 3.7.2009 22:22:18

                            Takira >> podle karty jsi strojař a potřebuješ zbraň (předpokládám že střelnou, nečetl jsem vše) k výkonu povolání? Na rybách?

                              Norlas2 - Profil | Pá 3.7.2009 22:19:51

                              Takira >> ...a celou dobu ji má skrytou....a jako náhodou ukážu přítelkyni ráže 38...no nic,protiřečíš si.

                                NTakira - Profil | Pá 3.7.2009 22:17:19

                                orlas2 >> O to by se dalo diskutovat. Ten,který si k vodě nosí zbraň s vědomím,že ji použije vždy,všude a proti všem,navíc se jí u vody chlubí je blb.
                                Ten,který ji má jen jako závaží jako já bez úmyslu ji použít,má ji jen pro případ krajní nouze na obranu a celou dobu ji má skrytou už ví co chce a byť trochu vyčnívá tímto z řady určitě není blb.
                                PS:Jednak ji nenosím vždy a všude,pouze do míst,kde se moc často nedovoláš pomoci (a všichni víme jak rychlá je policie) a navíc ji potřebuji k výkonu povolání.

                                  Nkanic - Profil | Pá 3.7.2009 22:15:59

                                  dokonce se mně doneslo,že je vypsaná odměna na likvidaci některých porybných,to už přestává být sranda

                                    Nretrívr - Profil | Pá 3.7.2009 22:11:41

                                    Ještě jednou.O čem se bavíme.Když na to jsou papíry, teď to nezlehčuji, tak není o čem se bavit na place.Když chceš vyhrát a pomoci proti případnému blbovi, tak je to opravdu jiná cesta.Bezvládí nikdy nikomu nepomohlo.

                                      NProchyCR - Profil | Pá 3.7.2009 22:09:28

                                      omambik >> tajemství odhaleno

                                        Nkanic - Profil | Pá 3.7.2009 22:01:28

                                        pokud se budou přetsupky u vody řešit osobním napadáním tak si dovolím tvrdit,že jsme v době kamené

                                          Červené karty: Stanďour, tomku