Napadení člena rybářské stráže

Nezachází někteří rybáři příliš daleko, když buď odmítnou se legitimovat, anebo napadnou fyzicky RS. Měla by chodit s nimi i policie.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 2.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Váš názor na danou věc.

A) To je nepřipustné.2%

B) Asi měl důvod29%

C) Je mi to jedno6%

D) Tvrdě bych to trestal63%

Od 2.7.2009 hlasovalo 326 čtenářů.

orlas2 - Profil | Pá 3.7.2009 21:58:53

Takira >> A kdo je podle tebe člověk,který chodí na ryby s bouchačkou-rozumný člověk nebo blb?

    sven - Profil | Pá 3.7.2009 21:40:30

    I Mo se může prostřednictvím kárného orgánu 1. stupně - dozorčí komise, vypořádat se členem, který napadne RS.
    Z jednacího řadu ČRS:
    Přestupky:........................................​............................Opatření:

    napadení (fyzické i hrubé slovní) .....................................kárné opatření odnětím povolenky na
    člena rybářské stráže nebo hospodáře,............................12 měsíců; vyloučení z ČRS

      Takira - Profil | Pá 3.7.2009 21:37:57

      Záleží na okolnostech,pokud je slušný a střízlivý,odznak nosí vyditelně a legitimuje se na požádání,pak se mnou problém nemá a naopak mu vyjdu vstříc a v případě potřeby mu i pomohu. Pokud ale přijde,odmítá se prokázat,táhne z něj jak ze sudu a chová se jako hulvát je zle.Odznak může klidně ukrást,legitku asi ne (tu vyžaduji vždy) ,tudíž mám důvod pochybovat,že je to skutečná RS. Klidně a slušně mu řeknu,že se neprokážu z tohoto důvodu, řeknu mu kde mám doklady,případně navrhnu kontrolu za asistence policie a jako náhodou ukážu přítelkyni ráže .38 v podpažním pouzdře. Tudíž má na výběr,začne se chovat slušně a může vykonávat práva a povinnosti RS nebo mi sáhne na výbavu a nářadí,případně mě napadne,pak zapláže. V tomto případě je to pro mě zloděj a násilník a klidně použiju zbraň. Zatím se mi to ale nestalo a doufám,že nestane.
      Takže můj názor je asi B.Hlavně je to o lidech,rozumný se domluví,ale blb zůstane blbem

        omambik - Profil | Pá 3.7.2009 21:26:18

        ProchyCR >> To se asi minul účinkem, u tebe taky jeden neví jestli komunikuje s 16ti letým nebo 30ti letým nebo 50ti letým, tvoje karta ja jak vyžebraná placka. Sory

          ProchyCR - Profil | Pá 3.7.2009 21:19:24

          Tak to vypadá, že můj příspěvek níže se trochu minul účinkem nebo někteří nepochopili. Dneska už to není jenom o tom, zda někdo má či nemá nějakou placku. Statut veřejného činitele není jen nějaké slovní spojení napsané mezi řádky trestního zákona. Musíme se smířit s tím, že zde nějaká ochrana členů RS existuje a je jenom na nich, jak ji využijí. Je jedno, zda je nějaký rybář napadne fyzicky nebo slovně (rozdíl je potom pouze v trestní sazbě). Pokud v rybářské stráži vzbudí útočník svými výhružkami obavu o zdraví nebo dokonce o život, je naplněna skutková podstata tr. činu dle § 156 TZ. Potom již záleží na RS, zda přivolá policii a na samotném policistovi, jak věc na místě posoudí a vyřeší. Mnozí si nechtějí přidělávat práci a ve snaze si věc zjednodušit, řeší tuto na místě domluvou (pokud již neleží člen RS v tratolišti krve). Samozřejmě jsme lidi a v mnoha případech to takto řešit lze. Když ovšem trefíte na nějaké hovado s dvěma promilemi v žíle, které si říká "rybář" nemůžete jinak, než ho uvést do patřičných mezí a potom v poutech odvézt. Potom se strašně diví, proč zrovna on, vždyť přece nic neudělal. Pouze si vyměnil několik názorů s porybným a přitom ho strčil do vody. Nezlobte se na mě, ale takový lidi nemají u vody co dělat. Inu, než se vžije statut "veřejný činitel" do podvědomí některých lidí, ještě to chvilku potrvá. Samozřejmě jsou mezi RS i tací, kteří konflikty vyhledávají a zneužívají svého postavení. Ovšem pokud jej někdo napadne, věci to nijak nepomůže. Napadený bude v tu chvíli "na koni" a potom se můžete ohánět jak chcete jeho pochybením. Jednou jste ho napadli a přes to nejede vlak! K původní otázce: Spolu s RS by měla v dnešní době chodit i policie. Častokrát věci znalý policista vyřeší problém ke spokojenosti obou stran.

            malamut - Profil | Pá 3.7.2009 21:06:00

            omambik >> no já tu už delší dobu sleduju jeho perlení takže jsem si po zralé úvaze udělal obrázek o něm, není to nic osobního (to mě spíš sere ten exekutorskej blb Lukas J) ale prostě si myslím že pravda je taková jakou jsem sdělil, samozřejmě je to jen můj názor. Těch brambůrek je mi líto.

              omambik - Profil | Pá 3.7.2009 20:58:31

              malamut >> Ty nejsi malamut ty jsi mamut a tak trošku provokačka co ty pacholku.( vole naprskal jsem si do brambůrek)

                malamut - Profil | Pá 3.7.2009 20:55:18

                omambik >> on má Malda512 za klávesnicí sice ducha zdánlivě bojovného, nicméně zcela evidentně značně mdlého, tedy je malá pravděpodobnost, že by se potkal s větším blbem než je on sám. Netvrdím že neexistují, jistě ano, ale pravděpodobnost setkání je velmi malá.

                  retrívr - Profil | Pá 3.7.2009 20:51:15

                  Omlovám se, byl jsem tři dny ny rybách, tak nestačím číst všechno.Napadení RS i když není vždy OK, je nepřípustné!!!!!!

                    omambik - Profil | Pá 3.7.2009 20:35:08

                    Malda512 >> samozřejmě že ta organizace se to za nějaký čas dozví to je jen otázka času, druhá věc je jak by jsi se zachoval ty kdyby tě přišel zkontrolovat takovej zakomplexovanej ultrablb a mocipán a začal prudit asi by jsi ho taky vyzkoušel jestli umí plavat (soudím podle tvého bojovného ducha tady na MRKu, nic ve zlém)

                      Malda512 - Profil | Pá 3.7.2009 20:18:10

                      omambik >> To máš sice pravdu ale to je potom chyba organizace která takového členRS pověřila a dala mu prostor ke kontrolám.Pokud přijdou dva a oba jsou hovada tak se nedivím že to potom dopadne zle. Ale zase kontrolovat určité typy lidí není také žádný med.

                        omambik - Profil | Pá 3.7.2009 19:29:52

                        Reakce na otázku: Pokud je člen RS arogantní blb a tím že prudí nesmyslama rybáře a léčí si tím jakýkoliv komplex z jakého si pocitu že má placku,tak si myslím , že si to nenechá líbit žádný rybář a k nějaké konfrontaci může dojít

                          KóĎA - Profil | Pá 3.7.2009 19:23:03

                          kaviárový tousty :-)

                            Malda512 - Profil | Pá 3.7.2009 19:02:35

                            Lukas J >> A ty tady nepřirovnávej lidi k sockám a podobně.

                              Malda512 - Profil | Pá 3.7.2009 18:59:15

                              Řešíte tady věci které nijak nesouvisí s otázkou. Držte se zadání otázky. Děkuji.

                                Malda512 - Profil | Pá 3.7.2009 18:57:38

                                Kocháč >>Co ti zase vadí?

                                  Kocháč - Profil | Pá 3.7.2009 18:33:52

                                  kakr >> už delší dobu ho sleduju a prvně to byla prdel, ale už je to nuda. :o) Co jinak, už jste nasypali do Svitavy tečkovaný filety?

                                    kakr - Profil | Pá 3.7.2009 18:30:35

                                    Kocháč >>
                                    Děláš chybu, srandy není nikdy dost :-))

                                      Denny - Profil | Pá 3.7.2009 18:29:14

                                      Pike_ >> no o tom nepochybuji :-)))))

                                        Kocháč - Profil | Pá 3.7.2009 18:24:30

                                        Podobné otázky mi nedávají jinou možnost než si autora založit mezi ignorované pitomce, sice přijdu i o srandu, ale zároveň ušetřím čas pinkat si s troubou.

                                          Červené karty: Stanďour, tomku