Chyť a pusť Dolní Benešov

Chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak to je tenhle rok s úsekem chyť a pust v Dolním Benešově? Přišel jsem teď z rybářství a tam mi bylo řečeno že létos zapoměli požádat o vyjímku, takže se nemůže chytat nonstop....... Děkuji za odpovědi
Autor diskuse: Dumil - Profil , 27.4.2009 kaprařina - revíry, cestování

NMacin1 - Profil | St 5.10.2016 20:12:12

nofish >> Čas, čas, čas byla spousta času ty lidi sehnat nemuseli se tam trápit dědové, stačilo to napsat na stránky určitě bych se rád přidala nebyl bych sám.

    NHariwake - Profil | St 5.10.2016 20:10:53

    kakr >> Pravda. Žádné ŽP, Je potřeba neprodleně volat ČIŽP jelikož neodborným zásahem došlo k poškození, úhynu živých tvorů.

      Nviceroy - Profil | St 5.10.2016 20:07:42

      nofish >> kdych napsal ,,suprovy vylov ,, nebo podareny vylov tak to zase budes brat jako vysmech tod muj nazor .... tragicky vylov to mozna nebyl ale ten pohled na ty mrtve hnijici ryby je ted tragicky ........... stalo se je demokracie .....jdu se pripravit cekam zaber ....the end

        Nnofish - Profil | St 5.10.2016 20:02:31

        Macin1 >> Pořád jen ty tvé teorie... jsou fajn, ale moc nedomyšlené, viz níže. Kašlem na to, tohle nikam nevede. Jsi lepší, tak nemá smysl ztrácet čas.

          Nvenca1 - Profil | St 5.10.2016 20:01:51

          Hariwake >> :--)))

            Nsliver - Profil | St 5.10.2016 19:58:31

            Hariwake >> aha, tak to joo

              Nnofish - Profil | St 5.10.2016 19:58:15

              viceroy >> Názory šly ze všech stran, o tom vím, ale rozdmýchávat to krásně fotkami a kometáři typu "tragicky vylov" bylo ještě lepší. Ok, je demokracie, tak co.
              Je pravda, že jsem mohl napsat, že nejen ty to pěkně přeháníš, za to se teda asi musím dodatečně trošku omluvit, ale až budeš o sobě, lidech okolo tebe a lidech co ti pomáhali, jaká jsi svině, jak kradete, jak na všechno se*reš, bude ti to asi příjemné. Mi je to osobně jedno, co mi hodně vadí, že to jde na všechny, hlavně na chlapy, co to mohli mít u pr... stejně jako ostatní, teď mohli rozdávat rozumy, ale neměli.

                NHariwake - Profil | St 5.10.2016 19:56:14

                sliver >> Ono to je vcelku jedno, rybník, přehrada náhon atd... Ideální řešení většinou u těchto případů bývá agregát.

                  Nsliver - Profil | St 5.10.2016 19:50:29

                  Hariwake >> sedlinka ale není rybník, což je v teto chvíli podstatne. A nelovila se cca 30 let. Nikdo nemohl přesně předvídat, po boji každý generál.

                    NHariwake - Profil | St 5.10.2016 19:48:06

                    Macin1 >> Tak, tak. Ty echoloty při výlovech jsou dobrý pomocník.

                      Nviceroy - Profil | St 5.10.2016 19:46:26

                      nofish >> nemyslim jen Tebe ? ale skalpoval jsi mne zde jako bych ja byl ten kdo naverboval cely mrk ....... ty nazory zde sly ze vsech stran takovy dlouhy prsty zase nemam ....

                        NMacin1 - Profil | St 5.10.2016 19:45:13

                        nofish >> Ty taky nesplňuješ to, že když chceš něco dělat měl by jsi o tom vědět všechno, je třeba se ještě hodně učit, aby nepřekvapila zkušené jedna díra v rybníce v dnešní moderní době echolotů a různých vymožeností. Už nebudu dělat toho chytrého co nikdy žádné rybník neslovil jen doufám, že už se ničeho takového nedožiju. ;)

                          NHariwake - Profil | St 5.10.2016 19:42:21

                          bart.bm >> Takhle nějak to vypadá, když si svazolovci myslí, že dokážou vylovit rybník. U některých svazových vod, které se nějaké roky nelovily si vylámou mnohokrát zuby i profesionálové, ale ve většině případů díky zkušenostem, technice, vybavení a počtu lidí dokážou práci dotáhnout do zdárného konce. Otázkou zůstává zda částka na zaplacení firmy na výlov nepřevýší několikanásobně cenu obsádky, která bývá u menších vod nebo svazových přehrad zanedbatelná. A tudiž je těžké se rozhodnou, kterou cestou se vydat.

                            NDimmu - Profil | St 5.10.2016 19:41:49

                            nofish >> Já jsem při lovení Žimrovického náhonu říkal, že pokud nebude dost těl, tak ať se mi někdo ozve a na Sedlinu přijdu, bo z toho byly obavy. Ale nevolal nikdo. No teď už je to jedno, nedopadlo to asi úplně tak jak mělo, ale nevidím důvod už do toho jebat a podávat nějaké podněty na ŽP je podle mě mimo.

                              Nnofish - Profil | St 5.10.2016 19:37:00

                              viceroy >> Dívej, já tu za sebe napsal svůj názor na to, jak to tam bylo. Samozřejmě, lidi co v tu dobu stáli na hrázi, lidi co byli 300km daleko, lidi co ani neví, kde to je, všichni to ví lépe a lépe by to i udělali. Tady není co řešit.
                              Mimochodem, pokud víš o jiném návrhu, který padl, byl by funkční a ryby by se v klídku slovily, tak mi asi něco ušlo a rád bych ho znal.
                              Ale co jste pánové fakt přehnali (nemyslím jen tebe) tak ty spekulace o rozkrádání a rozdávání ryb, to jak bylo všechno špatně, to jak to byl skoro úmysl, na facebook taky nikdo oficiálně určitě nedal "běžte si pro ryby", aniž by se kdokoli na cokoli zeptal. Vůbec si neuvědomujete, že tohle je i "odměna" pro lidi co neodmítli makat a teď vidí tohle a to neváhej že vidí ... nikoho nezajímá, že pak šli na šichtu, že jsou někteří už regulérní důchodci, že se tam dřeli, že 95%+ ryb šlo z vody ven, ale jen to zlé.

                                Nviceroy - Profil | St 5.10.2016 19:29:06

                                nofish >> ja nehledam nic jen jsem se zeptal vc go dik za odpoved .....po nicem necmucham uz to vratit nejde v poho cus

                                  Nnofish - Profil | St 5.10.2016 19:27:29

                                  bart.bm >> Pro tebe ještě jednou a zvláště. Brigádníci se mohou hlásit celoročně. Jakmile je potřeba něco dělat, jsou dle seznamu obvoláváni. Většina pak nemá čas atd, možná všichni vyrazili na svátek někam pryč... Když máš cca 40 lidí pohromadě a zeptáš se, kdo chce na brigádu, zavládne hrobové ticho. To je prostě realita. Jinak rozhodnutí padlo jindy, před tím to byla jen předběžná informace, že by se asi mělo...
                                  Tím to beru jako uzavřené, protože je vidět, že vidíš jen to co se hodí.

                                    Nbart.bm - Profil | St 5.10.2016 19:22:23

                                    hraji >> vše se dá nějak ošetřit a já myslím že od dubna kdy padlo že se bude Sedlinka vypouštět bylo času dost.Ano může se toho zvrtnout hodně ale pokud vodu hlídáš tak se dá spoustu věcí ovlivnit a zamezit tomu nejhoršímu....nikde MO neuvedlo že potřebuje lidi na tuto akci.Na Sedlinku jsem jezdil dost často před cca 10ti lety kdy jsem ještě bydlel na severu.Byla to krásná voda a věřím nebo spíš chce se mi věřit že jednou ještě možná bude.

                                      Nnofish - Profil | St 5.10.2016 19:16:26

                                      viceroy >> Se zeptej jeho, co já vím? Plán výlovu asi navrhl, akorát nevím jaký myslíš. Pokud ten, že se mají ryby vyhnat směrem dolů tak to bylo fajn, kdyby nebyly v díře, ze které se ti prostě nehnou, to by tam musel být metr vody a možná by se to dalo zkusit. Zatáhnout bys to tam taky nezatáhl a pokud nějakým zázrakem ano, ryby by byly zase mrtvé, jakmile bys zjadřil síť a to i ti tolstolobici, Možná těch pár kaprů co tam "vyčuchali" místní, by to přežilo, pokud by měli štěstí a šli ze sítě hned. Než bys je dostal na břeh, většina ryb ryb byla tuhá. Hledej si na tom co chceš, myslím, že taky trošku vidím, co se dá a co ne. Hlavně by mě zajímalo, jak by se lidi tvářili na to, až by bagrem pan bagrista trhal kusy tolstolobiků, jak by se sekali v ústí trubky, aby to teklo... což by se taky mohlo stát, kdyby sešli dolů, ale to je jen má spekulace.
                                      Co po mě chceš abych napsal? Co napíšu, bude zase špatně. Co vím, tak jsou ryby průběžně odstraňovány. Mimochodem, daleko větší zlo, ale to mám jen z doslechu a po nynějších deštích tomu i věřím, je zanášení potoka blátem.
                                      Hlavně, co tady nikdo nezmiňuje, že se vůbec nelovil rybník, ale nádrž, která k tomu nebyla určená, proto tam byla díra někde "kilometr" od hráze, proto tam nebylo ani pořádně vyspádované dno, což bylo i vidět.
                                      Už to vzdávám, je třeba i něco udělat, když už je čas.

                                        Nhraji - Profil | St 5.10.2016 19:14:36

                                        bart.bm >> škoda, žes jim tedy neporadil a nepomohl, když to bylo potřeba. Teď, ex post, si můžeš hrát na odborníka, protože nic z toho, co tvrdíš, už nelze ověřit. Jsou to prostě internetové kecy. Ono to od klávesnice všechno vypadá tak nějak jednoduše. Kdo lovil rybník, ví, že je mnoho věcí, které se mohou zvrtnout během chvíle.