Kulturní památky u vašich revíru?

Píšte a posílejte fota vašich kulturních pamatek v blízkosti vaších revíru, když nebudou brát pujdem na výlet. Nepohrdnu ani pivovary:-)
Autor diskuse: VYDROUŠ - Profil , 26.3.2009 všeobecné - revíry, cestování

NVYDROUŠ - Profil | Čt 11.6.2009 19:53:55

Sven >> sven >> Nadhera

    NBlažík - Profil | Čt 21.5.2009 13:47:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Chceš pivovar, máš ho mít. Nová Paka.A hned vedle rybníka.

      NBlažík - Profil | Čt 21.5.2009 13:44:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Možná ho sem už někdo dal, zřícenina hradu Oheb nad sečskou přehradou

        NSwingrUl - Profil | Út 19.5.2009 22:53:50

        Vase zprava

          NSwingrUl - Profil | Út 19.5.2009 22:52:58


            Nsven - Profil | Út 19.5.2009 22:50:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            A ještě z druhé strany

              Nsven - Profil | Út 19.5.2009 22:47:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Pro krajinu Českolipska jsou charakteristické rybniční propusti zvané též průrvy, které naši předkové vytesali do pískovcových skal. Průrva Ploučnice u Novin pod Ralskem vznikla již ve středověku. Skládá se ze z desetimetrového kanálu a dvou tunelů o délkách 13 m a 41 m, díky nimž voda proniká přes přirozenou skalní bariéru.

              Uvnitř průrvy bylo zapuštěno celkem pět hrází, které sloužily k zadržování vody pro pohon hamru při ústí tunelu. V dobách jeho činnosti tvořila skalní stěna s přilehlou hrází rybníka přehradu. V okolí průrvy pod skálami je ještě dnes možné nalézt železnou strusku. Unikátní dílo našich předků bylo k 17. prosinci 1997 prohlášeno Ministerstvem kultury ČR za technickou památku.

                NSwingrUl - Profil | Út 19.5.2009 22:44:08

                Omlovám se za kvalitu. Zámek Libochovice

                  NVYDROUŠ - Profil | Út 19.5.2009 22:26:14

                  Halo halo další fota

                    Nsplavek - Profil | Ne 19.4.2009 19:11:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Elektrárna Háj u Třeštiny,před pár lety se objevila v pořadu Deset století architektůry,takže kulturně historickou hodnotu má.

                      Nsplavek - Profil | Ne 19.4.2009 19:09:59

                      Elektrárna Háj u Třeštiny,před pár lety se objevila v pořadu Deset století architektůry,takže kulturně historickou hodnotu má.

                        Nsplavek - Profil | Ne 19.4.2009 19:07:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Další,z křížů,který potkávám cestou na ryby.Na boku je hodně světlej anděl,ten byl před nedávnem ukradenej,tak tam nalepili nového,na druhý straně byl taky a asi skončil u nějakého sběratele.Nejspíš za západní hranicí,jak bývá v těchto krajích zvykem.

                          Njiricek - Profil | Ne 12.4.2009 23:17:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          ještě jednou Lipnice z dnešní vzcházky

                            Nsplavek - Profil | Ne 5.4.2009 18:40:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Nevím,jak velká je to historická památka,ale cestou na ryby,potkávám,několik takovejch křížů,co připomínají dobu,kdy lid zemí koruny české žil v bázni boží.

                              Nsvaťák - Profil | Pá 3.4.2009 20:24:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Zřícenina hradu Týřov na řece Berounce.

                                NVYDROUŠ - Profil | St 1.4.2009 18:13:02

                                Kuci nějake foto by nebylo, dík

                                  Nčepi82 - Profil | Ne 29.3.2009 15:18:12

                                  Chebský hrad-poblíž revír Skalka

                                    Nčepi82 - Profil | Ne 29.3.2009 14:41:41

                                    Gutštejn-už tu je,ale je to muj nejoblíbenější

                                      Nčepi82 - Profil | Ne 29.3.2009 14:25:14

                                      zámek Kynžvart-západní Čechy

                                        Nčepi82 - Profil | Ne 29.3.2009 14:06:49

                                        zřícenina hradu Věžka-u Druztové nad Berounkou-pěkný výhled na řeku