ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...

Čau rybáři „kapraři“... Chtěl bych se zeptal jaké máte zkušenosti s boilie a kaprama na Žermanické přehradě? Letos mě to tam láká kvůli povolení vyvážení návnad a nástrah, i když s tyčovkou bude asi problém... V minulosti jsem tam jezdil přes víkendy, ale na větší kapry 70+ jsem nenarazil, protože než jsem stačil lépe poznat vodu se mi bohužel rybařina absolutně zhnusila z důvodu maximální buzerace místních „dědků“, kteří plnohodnotně drželi pohromadě i s rybářskou stráži a nedali pokoj dokud jsem neodjel a to opakovaně. Nikde jinde jsem se s tímto nesetkal. Máte podobné zážitky, nebo mám jen divný ksicht a nelíbil jsem se jim?:) Tento revír a jeho zátoky se mi hodně líbí, celkem by mě mrzelo kdyby mi tam letos znempříjemňovaly chytačku podobné situace jako před pár lety. Můžete kdyžtak přihodit nějaké fotky míst, ryb i rady a podobně, teda pokud nejsou tajné.:) Předem díky za info a odpovědi. Tomazzz
Autor diskuse: Tomazzz - Profil , 25.2.2009 kaprařina - revíry, cestování

Souhlasíte s povolením lovu na ÚNŽ z lodě?

A) ANO33%

B) NE65%

C) JE MI TO JEDNO0%

D) ANO, ale pouze mimo zátoky a 100m od břehu.0%

E) ANO, ale pouze s elektromotorem.2%

F) ANO, ale pouze při lovu dravců na umělé nástrahy.0%

Od 6.6.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

Nosud - Profil | Pá 8.8.2014 16:52:34

co tu pořád řešíte, nechápu, polovička pozemků patří dotčeným obcím, udělejte si někdo tu prácí a mrkněte na katastrální mapy ohledně těch pozemků.Pod biologičákem to mám v paži :-D
Uvědomte si že ČRS je tam jen v nájmu jí se ptát nikdo snad ani nemusí. Dotčené obce potřebují peníze, tudíš čilý turistický ruch. Žermankly mám rád a je hnus když vidím jak tam je vše staré a hnusné. Před 20 ti lety to bylo něco, turistický ruch, kempy chatky prostě paráda.Hlavně že 80% rybářu chce jít s dobou 24 hod lov, swingery pípaky biváky ale s dobou chcou jít i podnikatelé a obce tak proto cyklostezka. Když to tak čtu tak vidím jen samé sobce co myslí jen na sebe aby měli kde sedět.Ale že kolem cyklostezky může byt větší pořádek jak teď po březích, že kolem trasy můžou obce dělat úklid. Více popelnic a pod?

    NKkubek - Profil | Pá 8.8.2014 16:52:11

    Dart Ness >> Já si myslím že ta mapka bude nějaká mystifikace. Kde přesně by to mohlo vézt třeba pod Kunčickým? To asi jen vypadá, že to vede těsně kolem vody, ale ve skutečnosti to bude 100 m od vody.

      NKajman60 - Profil | Pá 8.8.2014 14:04:53

      Kejml >> .ČRS nepatří ani píď země..--))

        NKejml - Profil | Pá 8.8.2014 13:41:21

        To by mě zajímalo, co na to místní ČRS? Některé úseky jsou zakresleny těsně u vody, to snad ani nejde né :-(

          NDart Ness - Profil | Pá 8.8.2014 12:39:08

          Hunter 1 >> Ochránci přírody mají hlavně starost,aby nevychcípal bobr,vydra a hlavně kormorán.......Ryby a okolí kolem vody mají v kosočtverci.

            NDart Ness - Profil | Pá 8.8.2014 12:35:46

            Kkubek >> Mě speciálně zajímá ten úsek v lese pod biolákem.....O ostaním radši ani nemluvím,jak vidím ty lajny rovnou u vody......Chtělo by to podrobnější mapku-kudy přesně to povede kolem té vody,či lépe řečeno-jak daleko od vody při plném stavu přehrady.

              NHunter 1 - Profil | Pá 8.8.2014 11:04:14

              A ochránci přírody mají v paži??Vsadil se že to zaplatí ta z..rvená unie??

                Nosud - Profil | Pá 8.8.2014 10:27:09

                Kkubek >> Já to taky nějak nehrodím jde jen o pár míst kde to bude zasahovat k vodě. Na druhou stranu si říkám vercajk naložím na vozík a pojedu po cyklostesce a né lesem k vodě......

                  NKkubek - Profil | Pá 8.8.2014 10:25:56

                  Já bych zas tak nepanikařil a kouknul bych se na to, kde má ta cyklosteska vézt. Na mapce je jasně ukázané, že tak v80 - 90ti % vede po stávajících cestách, případně chodnících. Takže bych se toho tak nebál. Akurát se na cestě namaluje pruh, který bude označený jako cyklosteska.

                    NDart Ness - Profil | Pá 8.8.2014 10:10:29

                    osud >> Jdu blejt.......

                      Nsamotář - Profil | Čt 7.8.2014 19:46:43

                      David Fuzia >> kde jsou prachy projde vše .......

                        NDavid Fuzia - Profil | Čt 7.8.2014 19:44:54

                        snad to neprojde. To by byl konec

                          NKreja - Profil | Čt 7.8.2014 19:36:22

                          koukám že tam udělají pěknou sterilizaci kolem vody hlavně co se stromů týče

                            Nosud - Profil | Čt 7.8.2014 17:19:57

                            zde máte mapu

                              Nosud - Profil | Čt 7.8.2014 17:16:40

                              já myslím že výkup pozemku je už hotov když je to skoro 4 roky stará věc :-D http://www.hornidomaslavice.cz/prilohy/Vyhlaska-Cyk​lostezka-Zermanicka-prehrada.pdf

                                NDart Ness - Profil | Čt 7.8.2014 12:10:49

                                eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 7.8.2014 11:58:40 >> Výkup pozemků ať si užijou blbečci co si tu cyklostezku vymysleli....

                                  Npetrikveprik - Profil | Čt 7.8.2014 11:58:40

                                  Dart Ness >> dnes je to "trendy".. rožnovská bečva je obehnaná stejně kokotsky blízko. Cyklostezku mám rád a sám po ní jezdím, ale že je nešetrně blízko řece mě rovněž neskutečně sere. Na druhou stranu chápu, že vykoupit vhodné pozemky asi také není žádná slast..

                                    NDart Ness - Profil | Čt 7.8.2014 11:38:59

                                    Kajman60 >> To je další věc-blbci v noci na stezce.Naštěstí je většina osvětlena...

                                      NKajman60 - Profil | Čt 7.8.2014 11:30:50

                                      Dart Ness >> ...:-( vím,,,už aji -mazlák byl na cestě za rybárnu...bohužel rychlá měla v té době dost práce...takže s takovými kokotinami opatrně...smažky..dva již dostali ode mě po čuni jak šli v noci z Muroňky a jebali se do mě...nikdy nevíš co tě "přetáhne" v noci zezedu po hlavě a sebere ti cajk...viz případ před cca dvěmi lety na Bašce na hrázi...takže stále -ve střehu ...a to nemluvím o "sportovcích" co začnou jezdit po jedenácté večer aby rozhýbali klouby po sezení v kanclu po odpolední šichte...sem tam skoro denně, takže vím své. Prostě hnus..velebnosti..

                                        NDart Ness - Profil | Čt 7.8.2014 10:50:22

                                        Kajman60 >> Zjednodušeně - Budou cyklisti,bude útrata v místních hospodách a potravinách kolem......... Mě by to bylo u prdele,ale ať nechají 10-20 metrů od vody volného prostoru a né jak na té Olešné-nalepí to rovnou k vodě.Však to někteří řeší pod Řehánkem tak,že si hodí lešení na cyklostezku.........Chápeš-totálně žádná tolerance k rybářům,ale hlavně,že cyklisti a inlajnisti mají vyžití rovnou rybářům za prdelí.To mě sere.

                                        Se někdo nasere a natáhne tam silon napříč,jako se to párkrát na té Olešné stalo....Nehledě na to,že zase vzniknou zašívárny pro smažky,kde si budou v noci jebat jehly do žíly a nechají je tam.Taky případy z Olešné.A to nemluvím o tom,že o víkendu se potřebuješ dostat pěšky k fleku nebo zpátky k autu a ti kreténi tam jezdí jak šílenci-totální bezohlednost k ostatním účastníkům na ztezce.Tě normálně sestřelí loktem a je v p..i