- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Česká pošta a její "super" služby ...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
21x v oblíbených a 13x v ignorovaných.
NŠplíchy - Profil | Ne 29.11.2015 18:20:06
Nrybomil - Profil | Ne 29.11.2015 17:59:27
Nbarbusna - Profil | Ne 29.11.2015 17:49:32
Nsven - Profil | Ne 29.11.2015 17:48:06
Pak není na místě obava, že by prostřednictvím konkurence, dorazila zásilka ve větším počtu kusů :-)
Nsupinna - Profil | Ne 29.11.2015 17:32:23
Nsupinna - Profil | Ne 29.11.2015 17:29:55
N007krivanek - Profil | Ne 29.11.2015 17:09:44
Nsven - Profil | Ne 29.11.2015 16:59:26
Nemám zasilkovou službu :-)
Samozřejmě, že má Česká pošta ještě značné rezervy a musí na sobě ještě hodně zapracovat abychom konečně ten civilizovaný svět dohnali :-)))
https://www.youtube.com/watch?v=lM3SRG7D21Y
Nbarbusna - Profil | Ne 29.11.2015 16:41:20
No jestli máš firmu a často posíláš a přijímáš zásilky, tak se k tobě budou chovat určitě jinak než k obyčejným adresátům.
Moje matka dělávala kdysi na poště (normální doručovatelku, ne u balíků) a protože mně balíky na koleje za dob studia chodily běžně natržený tak, aby tak šla vsunout ruka, tak jsem se jí na to ptal. Prostě jak je to možný? A sama mně řekla, že zná ženský, který se rády podívají. Samozřejmě si vybíraly, takže v kurzu byly např. balíčky z obchoďáků.
A co se týká poškození, tak argument byl, však jsme pojištění...
Věřím, že dnes je to už trochu jinak, ale vložené video hovoří taky o něčem
NPOSTLÍK 666 - Profil | Ne 29.11.2015 16:37:27
Nsven - Profil | Ne 29.11.2015 16:29:23
Do Německa nebo do Polska bych asi raději dojel osobně :-)
Nsven - Profil | Ne 29.11.2015 16:26:32
Ale měla smolíka. Posílám často a mám to naštudováno a pokud je nějaká paní za okénkem tvrdošíjnější, je třeba hned oslovit vedoucího pobočky....
Jak jsem psal, délka do 180cm u balíku "do ruky" nebo balíku "na poštu" , je v normě. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/balik-do-ruky
Ovšem to platí pro balíky hranaté, tedy průřezu čtverec nebo obdelník, ne roury a trojůhelníky. Ty mohou považovat za neskladné.
Pokud posílám delší rouru, stačí ji obalít ji do hranata, kusem tvrdšího kartonu :-)
Nu.x.a. - Profil | Ne 29.11.2015 16:23:01
NPOSTLÍK 666 - Profil | Ne 29.11.2015 16:18:23
Nbarbusna - Profil | Ne 29.11.2015 16:14:04
Jestliže si PPL (DHL) přijede k odesílateli až na krám, tak se ani nedivím, že toho dodavatel zboží využívá. Je to zase jen služba a navíc taková, kterou ČP neposkytuje
Nsven - Profil | Ne 29.11.2015 15:57:20
Např:
Doporučení: "Pokud chcete mít jistotu doručení prutu vcelku, zvolte možnost dopravy prostřednictvím kurýrní služby a nikoliv České Pošty.
Obvyklá dodací doba je 2 – 3 dny u České pošty a 1 - 2 dny u kurýra.
U jakéhokoliv prutu Vám doporučujeme zvolit dopravu přes kurýra DPD nebo PPL.
Pokud budeme posílat pruty přes Českou Poštu, účtujeme až 120kč navíc za připojištění a neskladnou zásilku."
http://www.ngtfish.cz/
Já za tím vidím jen nechuť zboží řádně zabalit a transportovat na poštu.
DHL i PPL si totiž pro balík přijedou až na krám..
Ostatní jsou lži !
Balík "do ruky" je Českou poštou doručen do 48 hod, pokud je podán od pondělí do čtvrtka. Je samozřejmě automaticky pojištěn až do výše 50 000 Kč a jako neskladný, je až od délky 180cm. Tedy ze strany obchodu se jedná jen o neodůvodněné navýšení ceny v jeho prospěch.
Pošta je alespoň v mém případě, vždy rychlejší než PPL.
Nijak nechci ČP glorifikovat ale posílám a přijímám zásilky poměrně často a zatím se mi nestalo, že by dorazila poškozená. Což po osobní zkušenosti, o PPL říci nemohu.
Mizerně zabalený prut nemá o nic větší šanci přežít ani přepravní anabázi PPL.
https://www.youtube.com/watch?v=qrHMtxC60w4
Nrybomil - Profil | Ne 29.11.2015 15:49:49
Jen jednou jsem měl problém s poškozením, samo reklamoval jsem, dělali bububu a kecali nesmysly. Když viděli, že jsem si vygugloval a vytisknul podmínky dodání i reklamace, okamžitě sklapli a proběhlo jak má. Prostě jako jinde se nemáme nechat ošálit. Ale v těch dodacích podmínkách a reklamacích to mají od ředitelství docela fest ošéfovaný, pomalu jim to k unfér jednání nahrává, tak bacha na to.
Taky vedoucí pošty si mě od tý doby pamatuje a hned s úctou zdraví.
Samo dražší věci kolem 100 eček + alá navi nebo klacky nakupuji téměř výhradně venku a nechávám posílat dovážkovou službou. Rekord mám z Berlína za nějakých 17 hod. doma v pacičkách, jindy kurýrem z Hamburku 3. den, kolem 20. hod. večer zvonil. To je hold německá službička ( mimochodem tehdy zadara ), bo když písnou že doručí, tak doručí.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NNa ryby na kole194
NKutilské jádro MRKu5344
NOpravy a úpravy navijáků5905
NUdírny a uzení51139
NBushcraft, zálesáctví, pobyt v přírodě2177
Kde to žije - všechna témata
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











