Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)
Autor diskuse: mishak - Profil , 22.1.2009 všeobecné - revíry, cestování
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nmishak - Profil | Čt 9.4.2020 13:12:24

..

    Nteoretik - Profil | Pá 6.2.2009 18:22:40

    Vezmi si plynovou masku a klidně si zajeď do bahenních lázní se špenátovou polevou.
    Léto 2003 http://leteckaposta.cz/927181148

      NRomikS - Profil | Pá 6.2.2009 18:13:04

      Pytlák Dádulka >> nejezdi tam,nemá to cenu,všechno je tam už vychytaný!

        NPiskořík - Profil | Pá 6.2.2009 18:04:17

        Jarda Bořek Stavitel >> Puntík >>:))

          NPuntík - Profil | Pá 6.2.2009 18:02:34

          Pytlák Dádulka >> Sedl jsem si z toho na prdel.

            NPytlák Dádulka - Profil | Pá 6.2.2009 18:01:32

            Ahoj ja jedu na vranovskou o prazdninach jedu tam vlacet na tejden co vi na to?

              Nlesák - Profil | Pá 6.2.2009 17:49:39

              vranka >> A byla jsi tam někdy na rybách? Jestli ne ,tak to naprav. Ale je třeba vědět,že ta skála a lesy za ní(levý břeh) je tuším od r.1995 vyhlášeno jako NPR Bílý kříž.Tudíž je vhodné k rybolovu využívat pravý břeh.

                Nvranka - Profil | Pá 6.2.2009 15:01:00

                lesák >> jo to se změnilo, jezdíme tama často a tak vím jaké to tam bylo a jak se to mění

                  Nmishak - Profil | Pá 6.2.2009 13:59:46

                  Jak to vlastně v tý části vypadá s rybkama ,dřív jsem tam občas zajel vláčet,ale pár let jsem tam nebyl.

                    Nlesák - Profil | Pá 6.2.2009 8:44:07

                    vranka >> Ano ta fotka je z uherčickýho mostu. Ta řeka se tam po povodních r.2006 změnila. Zmizely štěrkový lavice nad i pod mostem a zahloubilo se koryto na pravé straně toku.

                      NMaroš3310 - Profil | Pá 6.2.2009 8:34:33

                      teoretik >> Tak chuť raků já neznám,páč jsem na to moc mladej. Ale ti Boleni tam sou dodnes.

                        Neda 2 - Profil | Čt 5.2.2009 23:38:36

                        teoretik >> máš SZ

                          Nteoretik - Profil | Čt 5.2.2009 18:22:04

                          kojhle - ® Čt 22.1.2009 19:55:03
                          Ze skaliska od chaty JN jsem někdy před 15lety zapřáhl na twistra pěknýho bolena, vlasec LESKA vrzal o šutry, kluci běželi ze skály dolu do lodě a naháněli ho po vodě, no řádná divočina a napětí. Tenkrát bylo vody hodně podstav a na hladinu to mohlo být ke 30m. Ten den jsme chytali okouny, už jsme končili a když jsme se vydrápali nahoru k chatě tak ještě rozloučení pohledem na vodu - a zůstali jsme civět s otevřenou hubou a od tý doby se mi takový pohled už nenaskytl, hladina byla plná bolenů tak jak po povodních když plavala po vodě polena. To nebyli žádní malí bolínci to byli boleni polena. Šanderáka jsme upekli se zeleninou v alobalu a pamětníci budou vědět jakou chuť měli raci, tak zrovna takovou to mělo chuť.

                            Nteoretik - Profil | Čt 5.2.2009 6:37:01

                            Ano, vyfoceno z mostu proti a malý obrázek po proudu. To je tak když člověk nedřív něco udělá a až pak čte návod. Původní koryto nad mostem šlo jinde, na místě samotném je vidět jak se měnilo. I tady http://www.mapy.cz/#x=135943184@y=131686128@z=16@mm=F je to poznat.

                              Nvranka - Profil | St 4.2.2009 22:29:46

                              teoretik >> je to u mostu směrem na Uherčice?

                                Nteoretik - Profil | St 4.2.2009 22:23:05

                                Pod mostem

                                  Nteoretik - Profil | St 4.2.2009 22:20:05

                                  Kolik už si řeka ukousla nad novým mostem, za chvíli poteče až pod lesem.

                                    Nbombardák - Profil | St 4.2.2009 21:39:09

                                    lesák >> Podle odborníků je úprava povodí komplexem několika opatření, které by mohlo zabránit případnému ohrožení záplavou. O nutné úpravě nového jezu u hotelu Zátiší, se hovoří několik let. Pouze tato možnost tzv. gumového jezu - funkčnost spočívá v jeho přizpůsobení se hladině vody, pravděpodobně všechny problémy nevyřeší. Ve všech případech je to soubor opatření, v němž hraje důležitou funkci i výška hladiny v přehradě a hospodaření s ní. Ale to je složitější a není nutné tento problém řešit. Stejně se mohu zeptat já, proč je nutné z důvodu výskytu ouklejky pruhované, znemožnit stavbu a provoz vodní elektrárny, v lokalitě nad novým mostem, směrem k rakouské státní hranici. Co se týká stavby chat v zátopových oblastech, je to problém nejen Podhradí. Většinou jsou z doby kdy byl nad rozum, dáván stranický zájem a pokud jsou z doby po roce 1989 je to období starého starosty. Jeho jméno Ti mohu poslat na SZ. Pokud budeme řešit slovní formulaci - původně zachovalý tok, je to podle mého pouze určitý ústupek, něčemu. Už stavbou nového uherčického mostu byl původně zachovalý tok určitě narušen. Dalším místem úprav je lokalita vodoměrky.

                                      Nlesák - Profil | St 4.2.2009 19:33:08

                                      bombardák >> Co se týče úprav na Podhradí,tak LČR vybudovaly na Křeslíku suché poldry a další ještě přibude. Za 2.se letos má opravovat splav u Zátiší s tím,že bude tzv. gumovej aby lépe převáděl přívalovou vodu. Za 3. Nad horním splavem na řece ke st.hranici se nic dělat nebude!!! Jedná se o původně zachovalý tok,takže zde není důvod moc zasahovat s vyjímkou úprav břehových porostů. Za 4. Zajímalo by mne,kdo povolil postavit na Podhradí chaty na louce přímo u vody(jsou to ty chaty,které jsou na těch fotkách z mostu zatopené) Zdar.

                                        Nbombardák - Profil | St 4.2.2009 18:17:26

                                        teoretik >> Chtěl bych Ti moc poděkovat za Tvoje přiblížení povodní na vranclu a zoufale zatopené Podhradí a Želetavku. Nejhorší je, že přes všemožné přislíbení pomoci a úprav na řece se vůbec nic nestalo. Takže povodí a kraj, pouze slibovalo a je to pořád stejné, ale hlavně smutné. V těch Vysočanech v hospodě, je určitě možnost nákupu fotek, starého Vranova.

                                          NKorda - Profil | St 4.2.2009 18:08:29

                                          teoretik >> Máš pravdu s tím CD.Loni jsem ho kupoval v Bítově tuším za 265 kč.Byla tam parádní výstava is povídáním jak to vše bylo včetně foto, než se to zatopilo.Jen to chce přeformátovat do jiného programu bo to stolní DVD nepřekouše.Myslím že to je v PDF