Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nelhierro - Profil | Čt 2.1.2014 11:06:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Osobně si myslím, že systém vyplňování a odevzdávání povolenek vč. sumářů je vcelku v pohodě. Řekl bych, že člověk je čím dál pohodlnější. Já při odevzdání povolenky a zakoupení nové vždy na MO pokecám a je to docela příjemné. Těm, co chtějí vše elektronicky a nechtějí chodit na MO pak doporučuji stejnou praxi využívat i u samorného rybolovu. Tedy k vodám nejezděte a na PC či smartphone si nainstalujte Fish playing či tomu podobné hry. Není nad virtuální svět. Alespoň se vodám trochu uleví. Krásný nový rok 2014! :-)

PS: a už vůbec nepíši o tom, jak málo povolenky stojí. Kdo poskytne tolik zábavy (často maso k tomu) za tak málo peněz?

    NDrozďák - Profil | Čt 2.1.2014 11:04:36

    kakr >> víš co mi na tobě, Karle, tak trochu vadí?

    Že automaticky předjímáš. Dle zásady u nás to tak funguje a tím pádem funguje všude. Ne, nefunguje.
    A neřekl si mi žádnou novinu, poněvadž jsem tímto způsobem vracel před týdnem dvě povolenky.
    Bavíme se o celkovém přístupu, gramotnosti činovníků na úrovni MO a je mi fakt egál, že z těch 480 (cca) organizací v ČRS se jich třeba 30 posunulo ve svém myšlenkovém trustu trochu dál za rok 1964, např....

      NDrozďák - Profil | Čt 2.1.2014 11:00:38

      jurasoft >> on to byl ode mě jen takový výštěk, který stejně nikdo neuslyší.
      Vzpomeň LIPANa, jeho výsledek, komentáře jednotlivých MO apod. To jsou naprosto neprůchodné požadavky, pakliže se něco v tomto punktu do budoucna změní, pak to bude muset být provázeno i zásadní změnou myšlení, přístupu k členům, vůbec celého fungování Svazu jako takového.

      Až pokvetou hrábě....
      (Čepek copyright)

        Nkakr - Profil | Čt 2.1.2014 10:59:01

        Drozďák >>
        Snad není problém spočítat docházky ev. úlovky, sumář, legitku vložit do obálky a poslat na MO.
        Zaplatit převodem z účtu a počkat pár dní na doporučený dopis v kterém máš všechny papíry potřebné k rybolovu. Zadarmo to není u nás podobná "služba" stojí celých 50 vočí......
        Co je na tom muzeálního??

          Nelhierro - Profil | Čt 2.1.2014 10:54:36

          Já letos zmastil tolik kapře, že se pi počet ani celková váha nevejde do políček. :-)

            NDrozďák - Profil | Čt 2.1.2014 10:52:20

            jurasoft >> no, to si možná ztratil spoustu času, sem moje poznámka rozhodně nemířila. Pozastavuji se nad celým systémem distribuce, vracení a kontroly svazolejster, který považuji za těžce muzeální, nic víc.
            Že na konci každé sezony vrátím permit a vykážu úlovky + počet docházek je jasné.

              NDrozďák - Profil | Čt 2.1.2014 9:55:50

              kasch >> solich76 - 1.1.2014 18:05:44 >> jako dobrý, ale při pohledu na sumář mě napadá jedna akademická.

              Proč by si měl proškrtávat v sumáři všechna nevyplněná políčka jako imbecil, když stačí řádně sečíst či proškrtat poslední kolonku s celkovými počty úlovků a docházkami.
              Zkusil bych do té byrokracie zapojit i trochu logiky, když už je členstvo nuceno vypisovat lejstra a vyběhávat bumážky i v době, která se vyznačuje třeba faktem, že má PC a internet bába v kdejaké prdeli ....
              Ale jasně, je to jenom Svaz a navíc skoro zadara, to bych chtěl moc....

                NPstruh27 - Profil | Čt 2.1.2014 9:49:05

                kasch >> solich76 - 1.1.2014 18:05:44 >> Takto to má vyzerať :-)

                  Nunudle - Profil | Čt 2.1.2014 9:46:21

                  Turňa >> Nejspíš to dělaj proto, že ti mladší na to kašlou a jenom pindaj.

                    NTurňa - Profil | Čt 2.1.2014 9:28:30

                    tomfisherman - >> Tomáši to máš polovičku členů než v Kladně, tam je to taky super, zvlášť, když mají povolenky vyhodnocovat pánové stářím Metuzaléma+20 let!

                      Nmarmyš - Profil | Čt 2.1.2014 9:24:10

                      paia >> dobře jsi to napsal,taky to tak nějak píši. Zvážit rybky ani nejde,mrskají se, potvory klouzavý:-) před chvilkou jsem se vrátil z města s novou povolenkou, mám číslo 7,tak to dostanou letos záhul:-)

                        Npaia - Profil | Čt 2.1.2014 9:16:19

                        marmyš >> já bral na jaře pár hrouzků kolegovi pro želvu, váhu jsem prostě odhadnul, 10 kusů, 0,1 kg, měl jsem nutkání tam dát rovny kilečko, ale to by mě taky mohli popotahovat, že jsem si vzal hájenou parmu.. .;o)

                          Nmarmyš - Profil | Čt 2.1.2014 9:09:24

                          paia >> správný názor,ještě se směji---taky bych to tak řešil:-)

                            Npaia - Profil | Čt 2.1.2014 9:06:13

                            Mirek-ZL >> ty by mě mohli... jsem rád, když to dám vůbec dohromady a na nějakej revír nezapomenu.

                              Npaia - Profil | Čt 2.1.2014 9:05:10

                              Pettar >> buď si uděláš nějakou svoji tabulůku, kterou přihodíš k sumáři při odevzdávání a nebo to nebudeš řešit, jako já, chyběl mi 1 řádek, kašlu na to. úhoře prostě odhadni... klidně napiš 10 kilo.

                                NPettar - Profil | Čt 2.1.2014 9:01:29

                                Kolegové prosím o poradu: Vyplňuji tabulečku a jak si poradit s nedostatkem řádků pro revír jsem už vyčetl, ale ještě by mne zajímalo (teď se projevím jako amatér :-( ) Co s rybami, které nejsou v BP v tabulkách převodu cm - kg ? Snědl jsem totiž úhoře a teď jsem při listování zjistil, že jsem nenapsal hmotnost ( a to je také prohřešek, že?)... Někde jsem viděl na netu nějakou tabulku se spoustou druhů ryb, nevíte někdo, kde to je? Díky moc a všem ať to v novém roce tahá za vlasce!

                                  NLaďa K - Profil | Čt 2.1.2014 6:10:50

                                  Milí kolegové, nám náš matikář na gymplu říkával, že statistika je přesné zpracování nepřesných údajů. Jak se opětovně ukazuje /a nejen v rybařině/, měl pravdu.

                                    NMirek-ZL - Profil | Čt 2.1.2014 1:07:49

                                    kasch >> solich76 - 1.1.2014 18:05:44 >> u nás se ještě revíry píšou podle čísel vzestupně, to je od nejnižšího čísla po nejvyšší.Ale to je MRS .

                                      Nbobik666 - Profil | St 1.1.2014 20:58:08

                                      Lepší by to bylo jako dřív, když se psalo až při chycení a ponechání ryby.

                                        Nnofish - Profil | St 1.1.2014 20:40:45

                                        Sven >> no zítra chci jít na ryby, pokud to vyjde. Ale mám strach co vůbec chytnu. Už tak v té vodě moc ryb není. Do toho je tam nemáš moc kde hledat - řeka. Jsou tam nějaká hlubší místa, takže se půjde na náhodu a třeba se něco splete. Tak i tak už s emůžu jen smutně dívat na přívlačák a čekat :-((( komunisti, samí komunisti u toho svazu. Omezují mě. To není podle EU, určitě ne :-(