- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sebraná povolenka Dyje 5
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Čt 28.8.2008 21:20:58
Z těchto dvou paragrafů je to naprosto zřejmé. Pokud to nestačí pak přiber ještě §35 zákona 200/1990Sb. v platném znění.
Nsven - Profil | Čt 28.8.2008 21:19:28
NMrCement - Profil | Čt 28.8.2008 21:19:17
Nsnorki - Profil | Čt 28.8.2008 21:10:01
Ntomfisherman - Profil | Čt 28.8.2008 20:57:39
hraji: Stále si mi ale neodpověděl, odkud vyplývá povinnost RS zaslat hlášenku o přestupku orgánu státní správy?
NRicci - Profil | Čt 28.8.2008 20:55:04
Stojíš proti jedinému faktu. Měl jsi nahozeny po stanovené době lovu a byl jsi u toho přistižen. To zda jsi chrápal nebo naháněl v křoví nějakou štěrbinu nikoho a už vůbec ne úředníka nezajímá..
Budeš mít minimálně 3 měsíce na vymýšlení, jak průhledný a stále se opakující způsob kontroly profi RS na Dyji obejít..
Nhraji - Profil | Čt 28.8.2008 20:43:30
Neumím si ani představit pádnou výmluvu, která by vysvětlila lov po stanovené době a přiměla Kárnou komisi k tomu, aby přestupek odložila bez trestu.
Ntomfisherman - Profil | Čt 28.8.2008 20:30:47
Nsven - Profil | Čt 28.8.2008 20:06:56
NCottus - Profil | Čt 28.8.2008 19:01:23
Ntomfisherman - Profil | Čt 28.8.2008 19:00:13
Y@ran: Hlásit závady a škody - přestupek je něco jiného, to není závada ani škoda. A dále uživateli revíru(takže jak píšeš např. MO) - o úřadu tam nic není!! (resp. já to tam najít nemohu).
Nsven - Profil | Čt 28.8.2008 18:44:14
Nsyny - Profil | Čt 28.8.2008 18:37:19
NY@ran - Profil | Čt 28.8.2008 18:36:33
§ 13 odst. 3 písm. c)
§ 17 odst. 1 písm. c), e)
§ 30 odst. 1 písm. c)
Pak se dívni do platného tzv. přestupkového zákona (zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích)
§ 52 písm. c) , v souvislosti s ustanovením § 21 odst. 2 písm. g) zák. o rybářství
Podtrženo a sečteno:
- jednoznačně jde o přestupek
- RS má povinnost to hlásit
- rozhoduje Krajský úřad.
Mé doporučení, byť už to někdo částečně psal (radil)
- nevymýšlet si a mluvit pravdu (byť bohužel řada úmyslných přestupců se vymlouvá na to, co se stát může kopmukoliv...., že člověk zachrápne),
- nedělat ramena a pokud by úředník případně jednal nafoukaně a svrchu (byť by takový neměl existovat), tak se raději nadechnout a zatnout zuby,
- a co se týče kárného řízení v MO, tak předpokládám, že Tě tam znají, pokud si řádně plníš členské povinnosti, nejsi průserář (nechodí na Tebe několikrát do roka hlášení apod.).... tak tohle by měli vzít do úvahy (viz § 5 odst. 3 Stanov ČRS); doporučuji se též mrknout na čl. 5 Jednacího řádu ČRS.
Asi jsem se moc "rozkecal" a to jsem dával jen některé odkazy (prováděcí vyhlášku jsem nechal stranou, byť se k věci také vztahuje).
Doufám, že se moderátor otázky na mě nebude zlobit, protože nechtěl poučné fráze. Co očekávat? Každý úřad je originál.... doporučuji se pozeptat v místě, jak podobný nebo stejný problém řešili v OV (předpokládám, že to Ostrava).
Dodatek pro tomfishermana - to co hledáš, nalezneš v § 17 odst. 1 písm. e) zákona o rybářství "oznamovat neprodleně zjištěné závady a škody podle jejich povahy uživateli rybářského revíru....". Zde panuje nejednotnost - uživatelem revíru mohou být dle tzv. dekretu MO, velmi často to jsou některé územní svazy. § 5 odst. 5 Stanov jednoznačně určuje kdo je kárným orgánem 1. stupně - tudíž územní svaz to musí stejně postoupit MO k vyřízení.
P.S. Patent na rozum nemám, výše je prezentován toliko můj názor vycházející z obecných a vnitřních předpisů.
Ntomfisherman - Profil | Čt 28.8.2008 17:23:21
Nsven - Profil | Čt 28.8.2008 17:21:41
Nnumen - Profil | Čt 28.8.2008 16:52:09
NFery - Profil | Čt 28.8.2008 16:46:13
Kde to žije - kaprařina
13:52NFanclub značky Shimano 16393
13:34NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54932
10:48NKrátkodobá kaprařina x 9936
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













