Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

Nplamen - Profil | St 28.5.2008 13:00:49

dík všem za rady.ten recept předělám a uvidím co z toho vznikne a jak na to půjdou.

    NMalhe - Profil | St 28.5.2008 12:55:33

    v lete jsem mnel uspechy s orechovymi smesi....aj to bys mohl vyskouset...ale bacha kolik orechu tam das a bacha na orechovy olej nebo konopny nebo repkovy, je to fajn ale potom ti ten olej potece vsude :)

      NPetr Koch - Profil | St 28.5.2008 12:53:39

      plamen - ® : krevetová je lehká, ale po dalších pokusech jsem zjistil, že jsem tenkrát přeháněl a problém byl ještě v něčem, bohužel jsem ten recept už zrušil a dál na něm nepokračoval................................................................................ Zdarec admine :o)))) PS: už se nebudu moci bránit, tak ne že do mě budeš kopat :o)))))

        NMalhe - Profil | St 28.5.2008 12:53:35

        to nevim jaka plave ja jsem uz pouzival hodne moucek ale zadna neplavala...nemam s tym skusenosti

          NPetr Koch - Profil | St 28.5.2008 12:52:37

          plamen - ® : záleží na druhu směsi, ale dal bych cca 100g na 1kg tedy 10% a jinak dávám od 5% do i 15ti%, ale to už je základ ze surovin co nepojí vůbec.

            Nplamen - Profil | St 28.5.2008 12:52:35

            někde jsem tady kdysi četl,že nějaká ta moučka plave.nevíte jaká to je? nerad bych ju tam dal.

              NPetr Koch - Profil | St 28.5.2008 12:51:04

              macin - ® : já to tam dávám a něco málo i máme :o))))
              Konopí, niger kolego. Kdy konečně postoupíš do dalšího levelu? :o))))))
              Jo a valím se drtit rybníkářství, abych ti zase odskočil, páč dneska jsi dostal zadarmo lekci, která tě asi posune :o))))
              Je mi kurwa docela zle, třepu se jako ratlík, hekám jak prvnička, a z rypáku mi teče jak..........
              Jdu to vykurýrovat.

                NMalhe - Profil | St 28.5.2008 12:50:46

                80g rybi moucka
                80g jina rybi moucka (hunackova,bila rybi,krevetova)
                60g gluten
                60g krupica
                50g sojovka
                80g susene mleko
                50g robin red
                -muzes dat jeste ti pomlete jatra...

                sladidlo, nebo sul
                aroma
                betain
                vejce

                -levne, s timto jsem zacinal...treba skouset kombinovat a prijdes na to, musis si udelat zaklad a potom upravovat..

                  Nplamen - Profil | St 28.5.2008 12:49:18

                  Petr Koch-o.k.,píšu si pšeničné klíčky. :-)..a kolik gramů jich tam mám zhruba dát?

                    Nmacin - Profil | St 28.5.2008 12:47:24

                    Petr Koch - ® Jsem se musel štípnout, jestli se mi nezdáš. Vím o čem se bavíš, ale tuším, že ani my, ani žádná jiná fa. tenhle druh nenabízí a jestli tohle do boilí někdo přidává, bude těch lidí mizivé procento. Už jsem si ho zase oduzloval.

                    plamen: Myslím, že tu byl někde odkaz na Kapří pohodu. Kluci tam mají udělaný perfektní popis, snad všech surovin do boilí. Koukni tam a vyber si. Můžeš am dát třeba lososovou moučku.

                      NPetr Koch - Profil | St 28.5.2008 12:46:15

                      plamen - ® : na tu pojivost budou lepší pšeničné klíčky a nic s nima neposereš :o)

                        Nplamen - Profil | St 28.5.2008 12:44:19

                        malhe-taky dík :-). ten boilies chci na léto,takže toho oleja bych se nebál.s tou pojivostí si už nějak poradím,tak že kdyžtak dosypu rybí moučku,nebo přidám vejce.

                          NPetr Koch - Profil | St 28.5.2008 12:41:51

                          plamen - ® : zkoušej a až na to kápneš, budeš z toho mít radost :o)))

                            NPetr Koch - Profil | St 28.5.2008 12:40:13

                            macin - ® : co to je za názvy kurwa, to musel vymejšlet pěknej uchyla.

                            Jasný, kapimto, ale mezi ptačí zoby se počítají i mixy zrnin jako je slunečnice, konopí, niger a podobný vysocepojivý záležitosti. Ten suk vyfoť a hoď to sem :o))

                              NMalhe - Profil | St 28.5.2008 12:37:59

                              ja jsem mnel na mysli ptaci zob jako celek...ktyra snad planuje pomlet potom z toho bude jen olej a neuvalis nic kdyz tam nedas vic glutenu, rozhodne ne gulicky, ale to je jedno ja gulicky nedelam staci kdyz udelam sulek potom to dam do rollu a stlacim to potom to lepsi drzi na dne...

                                Nplamen - Profil | St 28.5.2008 12:37:29

                                Petr Koch-díky,zkusím to překopat.
                                macin-taky díkec,ale co mám místo toho dát?

                                  Nmacin - Profil | St 28.5.2008 12:37:26

                                  Petr Koch - ® Ty seš mi ale fógl. myslím že je tu řeč o klasickým ptačáku, speciálně pro Tebe: myslím tím standartku, vaječňák. Jestli jsou zrniny ptačáky, tak to si na něm udělám suk:)

                                    NPetr Koch - Profil | St 28.5.2008 12:31:59

                                    macin - ® : jenže problém je v tom, že pod ptačím zobem si umím představit věci co pojí, ale stejně tak věci co nespojí ani prd. Př. zrniny, i když je nameleš, pojit moc dobře nebudou. Jestliže se bavíme o ptačíku s velkým podílem vaječných bisquitů, tak to je jiná :o)))

                                      NMalhe - Profil | St 28.5.2008 12:31:06

                                      ja pouzivam ma to dobrou pojivost, sojovka a krupica to jen na doplneni, ja nevim ja davam asi 70g glutena na 600g smesi....jak kdy a podla toho z ceho to delam...na zacatky nepotrebujes delat super smesi...

                                        Nmacin - Profil | St 28.5.2008 12:29:07

                                        Malhe - ® Gluten ve směsi slouží hlavně jako "tvrdidlo" ne jako pojivo. Pokud bych hledal pojivo, dal bych pšen. klíčky. levné a účinné. Jinak myslím, že ta směs Plamenovi držet bude a půjde krásně rollovat. Dělám některé směsi s vyšším podílem ptačích zobů a jsou rolovat hezky.