Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse

Zdar chlapi. Mohl by se semnou někdo podělit o své zkuženosti z revíru D5. Zajímá mne vsecho. Od navnady, přez nepovolené zavážení až k ubytování....moc by mi to pomohlo. Zatim děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: D.O.K. - Profil , 1.3.2008 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Mitchell Profil + Horda Profil

Která ze tří nádrží a proč?

A) Dyje 530%

B) Dyje 611%

C) Dyje 743%

D) ani jedna.....16%

Od 5.2.2009 hlasovalo 1666 čtenářů.

Ndosec - Profil | Čt 5.11.2009 16:35:15

Martin M. >> přes noc by jsi to tam taky mít neměl i když u toho spíš pokud jsi ukončil denní lov.

    NMartin M. - Profil | Čt 5.11.2009 16:33:04

    Sla >> chytam takto na D5. Na D7 chytam na prirodnich brezich, tam je skutecne sezeni na hrazi zakazane - musis u lovu stat nebo si dat pruty nahoru. Na D5 tohle ale neplati a muzes sedet kde chces, s vyjimkou poskozenych brehu.

      Ndosec - Profil | Čt 5.11.2009 16:31:17

      Kubajz >> víš,že v BP je psáno,že musíš být přítomen u udic tak aby jsi s nimi mohl bezprodleně manipulovat?Takže tady by jsi mohl taky narazit pokud budeš mít udice dole a ty budeš sedět nahoře :-))

        NKose - Profil | Čt 5.11.2009 16:23:14

        syny >> asi stejně jak ty:)

          Nsyny - Profil | Čt 5.11.2009 16:13:32

          Kose >> a mezi námi,ty ten zákaz dodržuješ ?
          edit : návnadu zavézt můžeš,jedná se jen o nástrahu.

            NKose - Profil | Čt 5.11.2009 16:08:38

            jediný co mi vadí je že není povolený zavážení návnady a nástrahy na kapry.............

              NKose - Profil | Čt 5.11.2009 16:05:39

              bik kapr >> vlny nebyly problém

                Ncipa - Profil | Čt 5.11.2009 16:05:21

                Jak už psal syny tady máte D5 a D7
                461024 Dyje 5 - MRS Brno 9 km 1600 ha
                Přítok Moravy. Od hráze Novomlýnské nádrže až k hrázi Věstonické nádrže.
                Zákaz lovu v úsecích (označeno tabulemi):

                * silnice Dolní Věstonice-Strachotín
                * od skládky hradidel až po sjezd k čerpací stanici Milovice
                * v areálu TJ Vodní sporty
                * od přístaviště Povodí Moravy s. p. až po hráz Věstonické nádrže
                * v odvodňovacích kanálech kolem nádrže
                * v prostorách ohraničených bojemi, kde provádí uživatel revíru hospodářskou těžbu ryb
                * ve vzdálenosti 50 m od přístavního mola výletního parníku

                Je zakázáno jakýmkoliv způsobem porušovat kamenné opevnění přemísťováním jednotlivých kamenů, jakož i obsazování takto poškozených míst. Rovněž je zakázáno rozdělávání ohňů na asfaltovém opevnění. Zákaz přechovávání ulovených ryb v odvodňovacích kanálech kolem nádrže. Zákaz instalace bójek, kromě bójek sloužících k lovu dravých ryb (viz lov ryb na bójku).
                Lov z loděk povolen. Povoleno zavážení bójek sloužících k lovu dravých ryb dle Bližších podmínek výkonu rybářského práva. Míra kapra 45 cm, štiky 60 cm, candáta 50 cm.

                Upozornění: Do revíru byla nasazena násada kapra s trvalou kotvičkovou značkou umístěnou pod hřbetní ploutví. Každý oprávněný k lovu, který uloví takto označenou rybu, je povinen se řídit všeobecným ustanovením Bližších podmínek výkonu rybářského práva. Za účelem přibližného místa úlovku byla nádrž rozdělena do šesti sektorů (viz mapku). Úplná hlášení o úlovcích značkových ryb budou každoročně v měsíci prosinci slosována a výherci odměněni věcnými cenami.
                461026 Dyje 7 - MO Mikulov 22,4 km 530 ha
                Hospodářskou činnost provádí MRS Brno.
                Od tělesa hráze Mušovské nádrže až po státní hranici u Nového Přerova.
                Zákaz lovu v úsecích (označeno tabulemi):

                * v odvodňovacích kanálech kolem přehrady
                * z hráze tvořící silnici Brno-Mikulov a silnici Pasohlávky-Brod nad Dyjí
                * v prostoru označeném bójemi, kde uživatel revíru provádí hospodářskou těžbu ryb
                * v prostoru od státní silnice Mikulov-Brno po vývaziště lodí Povodí Moravy s. p. (celoročně)
                * v prostoru kotvení výletní lodě (na každou stranu v délce 20 metrů pobřežní linie) v období od 1. 7. do 31. 8.
                * v areálu kempu "Merkur" na břehové linii rybářského revíru 461 026 DYJE 7 v úseku přilehlém k "Malé laguně" (revír DYJE 7B) v období od 1. 7. do 31. 8.
                * v oploceném areálu Jachtclubu v k. ú. Pasohlávky (celoročně)

                Je zakázáno jakýmkoliv způsobem porušovat kamenné opevnění přemísťováním jednotlivých kamenů, jakož i obsazování takto poškozených míst. Rovněž je zakázáno rozdělávání ohňů na asfaltovém opevnění. Při rybolovu na bočních hrázích ze sypaného lomového kamene mohou rybáři při lovu sedět pouze na koruně hráze. Z návodního svahu mohou provádět vylovení ryb nebo při rybolovu stát. Na úseku silnice Pasohlávky-Brod nad Dyjí je povolen lov z betonových stupňů. Zákaz přechovávání ulovených ryb v odvodňovacích kanálech kolem nádrže. Zákaz instalace bójek, kromě bójek sloužících k lovu dravých ryb (viz lov ryb na bójku).
                Lov z loděk povolen.
                Povoleno zavážení bójek sloužících k lovu dravých ryb dle Bližších podmínek výkonu rybářského práva.
                Míra kapra 45 cm, štiky 60 cm, candáta 50 cm.

                  Nbik kapr - Profil | Čt 5.11.2009 16:01:49

                  Kose >> pěknej pohled, ale když přijdou pořádné vlnky tak je máš až v bivaku né?

                    NKubajz - Profil | Čt 5.11.2009 16:01:35

                    Kose >> Ne na D5 to neplatí(není psané)

                      NKose - Profil | Čt 5.11.2009 16:00:21

                      na d6 se bivakuje i stojany jsou dole....

                        NKose - Profil | Čt 5.11.2009 15:54:01

                        Kubajz >> na d5 to nevím jestli je psaný...

                          NKubajz - Profil | Čt 5.11.2009 15:44:24

                          Kose >> U popisu D7 je napsáno toto: Při rybolovu na bočních hrázích ze sypaného lomového kamene mohou rybáři při lovu sedět pouze na koruně hráze. Z návodního svahu mohou provádět vylovení ryb nebo při rybolovu stát.
                          Podle mě tam můžeš pruty mít,ale sedět musíš na koruně.Takže MM si zahrává s Renem,pokud u feederu nestojí:-)

                            NKose - Profil | Čt 5.11.2009 15:36:53

                            syny >> nechytaji akorat maji stojany dole jsem slysel jak vylezli z auta a hned nas upozornili at si je dame nahoru ale byli slusni takze v pohode

                              Nsyny - Profil | Čt 5.11.2009 15:31:54

                              Kose >> kdyby to slo do dusledku,dalo by se to jako lov z hraze povazovat,protoze to hraz v podstate je....

                                NKose - Profil | Čt 5.11.2009 15:24:25

                                kanic >> mam ale zkusenost z roku 2007 kdy mi pan smolka rekl(kolem 2h v noci) at si dame stojany nahoru na hraz ze je to lov z hraze... Ja jsem se s nim nehadal a dal je nahoru a od te doby je mam nahore

                                  NSla - Profil | Čt 5.11.2009 15:22:37

                                  Martin M. >> chodis jen na 5ku nebo i na ostatni nadrze?

                                    NMartin M. - Profil | Čt 5.11.2009 15:10:55

                                    Sla >> pokud nezamrzne, nebo az bude tesne po rozmrznuti, tak jsem tam... pocitam ze zase uplne sam a sam.

                                      NSla - Profil | Čt 5.11.2009 14:47:32

                                      Martin M. >> az priste pujdes na ryby tak dej vedet kanicovi aby te prisel zkontrolovat kdyz te to tak trapi:))

                                        NMartin M. - Profil | Čt 5.11.2009 14:43:34

                                        Kose >> muzes to tam mit i pres noc (samozrejme nenahozene), ale musis u toho byt, jinak je to nedovolene vyhrazovani mista k lovu. Ja chytavam vzdy primo u vody, a pokud prespavam, tak take primo u vody vedle prutu na kresilku. Ale je pravda, ze mne tam NIKDY zadna RS nekontrolovala ;-)

                                          Červené karty: MrKos, rover, block21, Eda003, pánvička, vaughn, keltt, Bond001, Marleso, Refkař