Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse

Zdar chlapi. Mohl by se semnou někdo podělit o své zkuženosti z revíru D5. Zajímá mne vsecho. Od navnady, přez nepovolené zavážení až k ubytování....moc by mi to pomohlo. Zatim děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: D.O.K. - Profil , 1.3.2008 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Mitchell Profil + Horda Profil

Která ze tří nádrží a proč?

A) Dyje 530%

B) Dyje 611%

C) Dyje 743%

D) ani jedna.....16%

Od 5.2.2009 hlasovalo 1666 čtenářů.

NSpecialista - Profil | Pá 17.7.2020 8:09:37

hraji >> ano, se stále vyhraněnějšími názory zejména k těm, kteří staví svou teorii proti očím někoho jiného.
Já jsem strávil u vody, různých vod tolik času a tolik jsem toho viděl a zažil, že kdybych to sem psal, tak mě možná teoretici a domněnkáři upálej, jen proto, že neměli to štěstí co já.
Ale chtěl bych tě opravit, důkazem tření je tření samotné. Nikoli životaschopné oplozené jikry. To je důkazem úspěšného vytření.
Nebo ty máš z každého sexu děti? Jestli ne, tak jsi neměl sex..
Jinak na ryby jsem jezdil i na Slovensko, navíc mají krásné horské řeky, hlavatková pásma. Jinak je to dost podobné. Chytal jsem i na některých přehradách.. Možná bych ještě vyňal Dunaj..no
Jinak viz zápis ceczubr.

    NOndřej Macků-Maca - Profil | Pá 17.7.2020 8:06:36

    Při studiu na střední rybářský i vysoký rybářský mi všichni odborníci tvrdili, že kapr při teplotě pod 5 stupňů nepřijímá potravu, úlovky kaprů v lednu nebo únoru a při chytání na dírkách mi nebyli schopní vysvětlit, prý to není možný nebo je to strašná náhoda. Pro ně co je psaný v literatuře, to je fakt a jakákoliv změna nebo vývoj není možná, takže při vší úctě k panu Adámkovi a jeho nepochybně obrovským znalostem si myslím, že vzhledem k všeobecným změnám klimatu a schopnosti přírody přizpůsobovat se je možný, že se u nás někde tolstoj i amur třou. Nebo respektive že dochází k samotnýmu aktu výtěru, jaká bude oplozenost a úspěšnost vykulení je další věc...

      Nhraji - Profil | Pá 17.7.2020 7:53:55

      Bezďa >> nastuduj si, jak musí být teplá voda k tomu, aby se tolstolobik vytřel, voda v Jihlavě má s bídou 18 stupňů Celsia. A ještě jednou, nikdo ti tvůj názor nebere, jsi přece odborník MRKu na ichtyofaunu, jen jsem si dovolil vyjádřit pochybnost o tebou vyvozovaném závěru. A tu pochybnost jsem opřel o názor skutečného odborníka a o údaje v odborné literatuře. Neurážel jsem tě, jen se snažím dobrat toho, co jsi skutečně viděl.

        NBezďa - Profil | Pá 17.7.2020 7:45:18

        hraji >> už od začátku jsem psal že nevím jestli z toho bude pludek. Podle mě se o tření jednalo. Jestli se pludek vykuli je podle mě také nepravděpodobné.

          NBezďa - Profil | Pá 17.7.2020 7:42:28

          murphyy >> na telefonu.

            Nhraji - Profil | Pá 17.7.2020 7:41:37

            Specialista >> předpokládám, že ty se počítáš mezi ty odborníky na MRKu s vyhraněným názorem na úplně všechno. Nikdo netvrdil nic o odlišných pásmech, ani o odlišných biotepech, ale srovnávat řeky na východním Slovensku s řekou Jihlavou u Ivaně, to chce opravdu značnou dávku neznalosti místních podmínek. A při vší úctě ke všem účastníkům diskuze zde na MRKu, rozhodně dám ve věcech rybářství víc na názor světově uznávaného odborníka z Akademie věd, než na názor obchodního zástupce s bůhví čím.

              Nhraji - Profil | Pá 17.7.2020 7:34:01

              Bezďa >> důkazem o tření není video s rybami na hladině, ale životaschopné oplozené jikry, takže pokud je na svém videu máš zachycené, je to relevantní. Nikdo nezpochybňuje fakt, že jsi viděl tolstolobiky, zpochybňuji fakt, že se třeli.

                Nantony - Profil | Pá 17.7.2020 7:06:48

                Martin M. >> Martine, tak mu pomož s tím videem, kam ho tady dát a jak. Pokud má jistou kvalitu, lecos by to osvětlilo.

                  NPvl - Profil | Pá 17.7.2020 5:45:26

                  A jestli vytírá tak to teda žádné terno není :o§) (

                    Nmurphyy - Profil | Pá 17.7.2020 0:08:48

                    tak tak, ako keby tam v Azii odkial pochadza bola neviem ako teplejsia..vsetko sa vyvija/plynie/prisposobuje, to znamena uz prebehla nejaka doba od kedy tie ryby tu su.
                    sme v novych podmienkach? sme? tak snazme sa vytriet aj tu/zachovat nas druh aj tu/miliony rokov sme sa vyvijali aby sme teraz tu skoncili? - z pohladu TOLST-velmi obrazne..
                    ..zase taka zmena to az tak nie je
                    a ako vidime, vyzera ze sa to aj uskutocnuje..

                      NMartin M. - Profil | Čt 16.7.2020 23:55:21

                      Jestli se u nas netre z duvodu prilis nizke teploty vody, tak zrovna letos opravdu moc tepla nebude.

                        Nmurphyy - Profil | Čt 16.7.2020 23:15:06

                        Bezďa >> kde mas to video? predpokladam ze u seba v PC

                          NBezďa - Profil | Čt 16.7.2020 23:11:13

                          Specialista >> dikec. Hele já jsem v klidu. Cevka mě z toho nepraskne ;)

                            Nmurphyy - Profil | Čt 16.7.2020 23:08:47

                            tak tak, a precitajte si aj Feynmana, super fyzika, ktory hovoril okrem ineho, ze akokolvek mozu byt nase teoreticke vypocty spravne, vzdy to musi byt v konfrontacii s experimentom..-len parafrazujem..
                            cize ak vidime, ze mame stale co raz viac a viac malych tolstojov z rybnikov, tak si stale budeme zatvarat oci ze to nie je mozne? az tak?

                              NSpecialista - Profil | Čt 16.7.2020 23:04:37

                              Bezďa >> Mrk je plný odborníků, jejichž názor je víc, než tvoje oči a paměť. Nemá cenu plýtvat energií, zvláště, když své dogma opírají o odborníka, jenž vidí jižní Moravu a Slovensko zřejmě v úplně jiném podnebném pásu, či ty dvě sousedící území považuje za zcela odlišné biotopy a ještě se tím ožene jak kulatým razítkem. No, zasmál jsem se, opět..

                                NBezďa - Profil | Čt 16.7.2020 22:55:58

                                hraji >> klidně pošlu video panu Adamovi na shlédnutí. Třeba vysvětlí o co se jedná.

                                  NBezďa - Profil | Čt 16.7.2020 22:47:19

                                  To co jsem viděl bylo na řece. Sám jsem tomu nevěřil a dost se tomu divil.
                                  Klidně sem hodím video co mám.
                                  Bylo to u Ivaně. Zvedla voda co celkem táhla a bylo tam velké množství tolstačů.
                                  Často jeli dva spolu s proudem a třeli se.
                                  Pokud to bylo něco jiného tak se tomu dost divím, protože z nich jely jikry.
                                  Pipisuju co jsem viděl.
                                  Jestli jsem jde nějak dát video, klidně se podělím.

                                    NDanda05 - Profil | Čt 16.7.2020 22:45:07

                                    ceczubr >> tak to víš říkala to Máňa a to je směroplatný 😂😂

                                      Nmurphyy - Profil | Čt 16.7.2020 22:37:20

                                      ceczubr >> jj o tom hovorim, tiez som o tom pocul.
                                      lenze odborne kapacity ti povedia ze nie, no a skoncili sme.. :)
                                      po par desatrociach na novych miestach si aj oni "uvedomia"-v ramci zachovania svojho druhu-ako kazdy iny tvor, ze musime sa pokusit zacat triet, hoci teraz nie v prude..

                                        Nceczubr - Profil | Čt 16.7.2020 22:29:17

                                        hraji >> Už sem to tady někdy psal, při vypouštění Vrkoče se v náhonu několikrát stalo při chytání do čeřenu, že docela běžným úlovkem byli malí tolji, asi tak 8-10 cm, někdy i několik desítek, možná z umělého výtěru, pochybuju, že by se v takové velikosti vysazovali do chovného rybníku a to na podzim před výlovem aby je vypustili do řeky? Místní profici tvrdili, že se tam origo vytírají, tak teď nevím, žil sem 20 let v bludu.

                                          Červené karty: MrKos, rover, block21, Eda003, pánvička, vaughn, keltt, Bond001, Marleso, Refkař