Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse

Zdar chlapi. Mohl by se semnou někdo podělit o své zkuženosti z revíru D5. Zajímá mne vsecho. Od navnady, přez nepovolené zavážení až k ubytování....moc by mi to pomohlo. Zatim děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: D.O.K. - Profil , 1.3.2008 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Mitchell Profil + Horda Profil

Která ze tří nádrží a proč?

A) Dyje 530%

B) Dyje 611%

C) Dyje 743%

D) ani jedna.....16%

Od 5.2.2009 hlasovalo 1666 čtenářů.

Nantony - Profil | Čt 16.7.2020 22:12:08

Chlapi, moc to dramatizujete. O tolstolobikoch či tolstolobcech jsem jsem nikdy v literatuře nečetl, že by se u nás třeli. Zato o amurech už se někdo zmínil, že snad k tomu někde (Nevím jestli ČR, či SR) došlo...
když pán Bůh dopustí, tak aj motyka spustí, asi tak...

    Nmurphyy - Profil | Čt 16.7.2020 22:05:58

    hraji >> priroda je mocna carodejka, neporovnavajme so pstruhom-videl u PD niekto ako pusta uloveny v prirode ikry/mliec?-nevidel
    videl niekto u tolstolobika ako pusta ikry/mliec?-videl
    vravis rieky na Vychodnom Slovensku-odtial som aj ja, ktore rieky myslis? podla mna nie su o moc teplejsie ako tu na Morave.
    uz boli nazory odbornikov a nie takych (uznavanych lekarov/vedcov atd), ze po case ich dogmy boli vyvratene..
    cize, sory, skor verim tomu co sa realne deje (ze kolega videl ako sa tolst. vytieraju>resp snazia sa o to), ako nejake zauzivane dogmy
    tym nehovorim ze sa tols. u nas vytiera bezne, len hovorim ze to nemusi byt vylucene a v urcitych situaciach k tomu moze dojst, ved je to sladkovodba ryba tak ako v povodnom prostredi..
    evoluciou uz aj ine premeny nastali, ze ryba musela ciastocne aj do morskej, potom aj do sladkej vody..atd..toto je este menej..

      Nhraji - Profil | Čt 16.7.2020 21:51:28

      murphyy >> tolstolobik se tře v řekách, v tekoucí vodě, která musí dosáhnout určité teploty. V Čechách takové řeky nejsou, na východním Slovensku za příhodného počasí ano. A Dyje 5 není tekoucí voda. K tomu argumentu, že za dlouhé roky se mohlo něco změnit jen podotknu, že pstruh duhový se dovezl před roem 1900 a stále se nevytírá. Zdeněk Adámek je známý odborník na ryby a proto jsem se ptal jeho, odborná literatura výtěr tolstolobika ve volné přírodě v ČR také nepotvrzuje.

        Nmurphyy - Profil | Čt 16.7.2020 21:46:00

        hraji >> je nejaky dovod preco je to vylucene?
        ono vela krat sme si nieco mysleli, a potom sa to ukazalo ako nepravdive.
        Uznavam fakt, ze ked sa sem zacali nasadzovat tieto ryby, tak to bolo pre nich nove prostredie a nevytierali sa. Ale odvtedy ubehli desatrocia, takze aj ryba v ramci prezitia a zachovania svojho potomstva (ako kazdy iny tvor) mohli zmenit svoje navyky na rozmozovanie.
        O co vlastne islo? Kde je ten rozdiel ze u nas sa nema moznost vytriet? Len sa pytam, neber to prosim ze nejak utocim alebo tak

          NxDanielS - Profil | Čt 16.7.2020 21:04:44

          vundu >> Viděl jsem tam boutaře několikrát, ale jak moc to teče, to nevím.

            Nvundu - Profil | Čt 16.7.2020 20:48:47

            xDanielS >> ...diky synku ;-)

            edit:....a ciste teoreticky?? da se to s boutem, potece to hodne??

              NxDanielS - Profil | Čt 16.7.2020 20:40:50

              vundu >> Půlka. Ta vzdálenější.

                Nvundu - Profil | Čt 16.7.2020 20:30:14

                ..jel prosim nekdo pres hraz d5-d6... je to otevrene vsechno??

                  Nhraji - Profil | Čt 16.7.2020 20:13:09

                  Bezďa >> výborně, tak jen na ukončení, dnes jsem možnost tření tolstolobika konzultoval s panem Zdeňkem Adámkem, jako odborník na ryby vylučuje možnost, že by se tolstolobik v českých vodách vytřel. Existují domněnky, že v teplých řekách na východním Slovensku to je možné. Ale nepotvrzené.
                  Takže debatu s tebou taky končím, ať už jsi viděl cokoliv, nebylo to tření tolstolobiků.

                    Nčervenáček - Profil | St 15.7.2020 14:34:41

                    .

                      NBezďa - Profil | St 15.7.2020 13:33:06

                      hraji >> když se vyjadřuješ tak si přečti co jsem psal.
                      Psal jsem ze jsem ho chytil omylem při válčení. Určitě bych na ně nešel s vláčkem na 7 g cíleně.
                      Že své strany končin debatu. S tebou nemá cenu cokoli řešit.
                      Měj se

                        Nhraji - Profil | St 15.7.2020 12:24:02

                        Bezďa >> nenapsal jsem ani slovo o tom, že jsem neviděl tření. Tak si nevymýšlej. A na veřejném webu se může vyjádřit každý, úplně každý. I já. ;-). Tak promiň, že jsem si dovolil vyjádřit pochybnosti o tvém pozorování. A s tou rybou, která přijela za tím určitě za tlamku chyceným tolstolobikem, bych to nebral vážně, dělají to třeba okouni , i na podzim, kdy se netřou.

                          NBezďa - Profil | St 15.7.2020 12:19:55

                          hraji >> můžu ti poslat video. Vím co jsem viděl.
                          Prostě jsem viděl jak se třeli. Že jsi ty nebo Malda něco neviděl neznamená že to nemůže existovat nebo být pravda.
                          Jestli z toho něco bude se nepřu. Psal jsem už níže že netuším jestli se pludek vykuli.
                          Já jen popsal co jsem viděl a napsal že to může být příčina uhynu o kterém se tu psalo.
                          Že ty máš potřebu ke všemu psát svoje moudra mě fascinuje.

                            Nhraji - Profil | St 15.7.2020 12:11:49

                            Bezďa >> ale to furt není důkaz, že se třeli, natož že z takového tření něco bude. Když chytím v zimě duháka a z něj teče mlíčí, znamená to, že se tře? Neznamená.

                              NBezďa - Profil | St 15.7.2020 11:30:12

                              Malda512 >> nebudu se s tebou hádat, ale viděl jsem co jsem viděl. Bylo to v řece, třeli se a nebo si hráli na doktory.
                              Jednoho jsem vytáhl a jel s ním ke břehu další. Na břehu z něho jely jikry.

                                NMalda512 - Profil | St 15.7.2020 1:12:56

                                Bezďa >> Tolstolobik se u nás netře . Nevím co jsi viděl :-) A hlavně tolstolobik se vytírá pouze v řece. Pokud jsi viděl jak se o sebe tyhle ryby ve vodě otírají a nebo se mezi sebou nahání tak to není tření ale je to způsob jakési socializace . Některé zdroje zase uvádí, že se tak zbavují parazitů. At je to jak chce tohle vídám na menších revírech kde je mnoho tolstolobiků naprosto běžně.

                                  Neugenkorda - Profil | Út 14.7.2020 7:11:05

                                  Bezďa >> mistu prutu luky a po vzoru usa hura na ne :)

                                    Neugenkorda - Profil | Út 14.7.2020 7:09:36

                                    Martin M. >> loni na lagune bylo malych kapriku kolem 5cm tolik, ze pri rvacce o kurku chleba vyskakovali az na breh. Mel jsem problem chytit jinou rybku.

                                      Červené karty: MrKos, rover, block21, Eda003, pánvička, vaughn, keltt, Bond001, Marleso, Refkař