Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse

Zdar chlapi. Mohl by se semnou někdo podělit o své zkuženosti z revíru D5. Zajímá mne vsecho. Od navnady, přez nepovolené zavážení až k ubytování....moc by mi to pomohlo. Zatim děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: D.O.K. - Profil , 1.3.2008 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Mitchell Profil + Horda Profil

Která ze tří nádrží a proč?

A) Dyje 530%

B) Dyje 611%

C) Dyje 743%

D) ani jedna.....16%

Od 5.2.2009 hlasovalo 1666 čtenářů.

Ncechura09 - Profil | So 18.7.2020 12:14:35

Bezďa >> Když jsem jezdil na rybičky při vypouštění Vrkoče, běžně jsme do čeřínku lovili i malý tolstoje....
Měl jsem za to, že jde o výtěr.
Někdo mě tu přesvědčil, že není.... Nějaká hypofíza a tak....
Je pravda, že Jihlavka má nad Vrkočem rybochovy, dodnes nevím ale i já ten výtěr dosud připouštím.
Jejich stav na mlýnech i řece pod, by tomu napovídal

    NCharley7 - Profil | So 18.7.2020 10:23:40

    Specialista >> jasně,to zlepšení bylo myšleno všeobecně,

      Nmarmyš - Profil | So 18.7.2020 9:33:21

      Specialista >> A dopadne to jak s trumanem.

        NBezďa - Profil | So 18.7.2020 9:29:27

        Specialista >> souhlas. Zrovna u tolstoje bych o přirozené rozmnožování nestál.
        Doufám že to byl jen pokus o tření a nic z toho nebude.

          NSpecialista - Profil | So 18.7.2020 9:23:23

          Charley7 >> tak zrovna množení tolstojů by změnou k lepšímu nebylo myslím...
          Jinak třeba želvy nádherné, které už mnoho let přežívají v naší volné přírodě a jsou dobře pozorovatelné na mnohých revírech, taky kladou vajíčka, aby se rozmnožily..
          Zatím z toho nic není, ale ještě trochu se oteplí...

            NCharley7 - Profil | So 18.7.2020 8:38:29

            eugenkorda >> jen teorie, máš pravdu dodnes platilo, že násada odjinud nemá výbavu pro přežití v novém prostředí a šance na přirozený výtěr je mizivá....ovšem pokud by byla pravda co viděl Bezďa, tak byl možná svědkem něčeho co věda teprve objasní, tedy pokud dříve nedojde k vymření dalšího druhu, jde to dost rychle v dnešní době.
            Takže proč nedoufat, že se to může někde alespoň malinko měnit k lepšímu.

              Neugenkorda - Profil | So 18.7.2020 7:15:35

              Charley7 >> jak by problehla, kdyz jsou vsichni z idealnich podminek umelyho vyteru a dal se nemnozi?

                NMalda512 - Profil | So 18.7.2020 1:02:34

                hraji >> - To je těžký . Někdo viděl čápa nosit děti,,druhej zase Ježíška a někdo vidět tření tolstolobiků :-)

                  NBezďa - Profil | Pá 17.7.2020 9:39:34

                  Specialista >> podle chování ryb a pak podle jiker bych to taky tak odhadoval.
                  Ale nejsem odborník :-)

                    NSpecialista - Profil | Pá 17.7.2020 9:25:54

                    Bezďa >> pak bych vsadil na tření. Ale třeba někdo něco přidá..

                      NBezďa - Profil | Pá 17.7.2020 9:09:40

                      Specialista >> Bylo jich tam hodně. Řeka byla rozvodněná a jednou za čas takto pár jedinců projelo. Tohle je celkem proudný úsek. V tišině jich bylo na jednom místě víc, ale bylo to vždy v takových vlnách.

                        NCharley7 - Profil | Pá 17.7.2020 8:50:08

                        hraji >> evoluce

                          NSpecialista - Profil | Pá 17.7.2020 8:47:15

                          Bezďa >> energii tření to má, jen mě překvapuje, že to není hromadnější akce..

                            NBezďa - Profil | Pá 17.7.2020 8:41:17

                            Tady na té fotce jsou vidět jikry v trávě. Kousek od ritniho otvoru.
                            Když bych tušil že vznikne tato debata tak bych udělal lepší fotky a elaborat.

                              Nhraji - Profil | Pá 17.7.2020 8:27:51

                              Specialista >> pokud se třeli amuři v Jihlavě, která má s bídou 18 stupňů Celsia, bude to velmi pravděpodobně světový unikát.

                                NSpecialista - Profil | Pá 17.7.2020 8:24:15

                                hraji >> nechme to být. Tření je podle mě taková aktivita ryb, že to nelze jen tak zaměnit s nějakou přítomností ryb pod hladinou. Ani s jejich krmením se. A to dokážou jezdit v osmičkách apod. a filtrovat plankton.. Tření má hodně jinou energii..

                                  Nkakr - Profil | Pá 17.7.2020 8:23:28

                                  Malinko diskuzi odlehčím.
                                  Kdysi jsme provozovali rybník Srpek v Kuřimi jako chovný, pak jsme jej předali jiné MO. Její zástupci přišli k nám s tím, že se jim v rybníku vytřeli amuři a mají plný rybník malých amurků. Na ukázku jich pár dovezli.
                                  Jednalo se o střevličku východní.........

                                    Nhraji - Profil | Pá 17.7.2020 8:19:24

                                    Specialista >> nijak nezpochybňuji čas, strávený tebou u vody. Jen si dovolím připomenout, že rybařím o pár let déle, než ty jsi na světě, a u vody jsem strávil také hodně času. A totéž platí i o panu Adámkovi. Je tedy hledisko času relevantní? Věř, že nejsi sám, kdo lovil ryby na Slovensku, ale oni tam mají i jiné řeky, než ty hlavatkové, myslím třeba Bodrog, Latorica atd.
                                    Já upřímně pochybuji, že kolega na videu z telefonu zachytil jikry a mlíčí, jako produkty tření, takže to video může prokázat to, že viděl pohybující se ryby u hladiny. A to nikdo nezpochybňuje.

                                      NSpecialista - Profil | Pá 17.7.2020 8:15:31

                                      Ondřej Macků-Maca >> přesně, důkazů o posunu teplého pásma k severu je opravdu mnoho. Dokonce se snad uvažovalo nad novým pojmenováním pásem kvůli tomu, jedno chtěli přidat?
                                      V našem státě se pěstují kaktusy, mnoho let se zde daří fíkovníkům.. Přežívá zde stále více druhů živočichů z jižnějších oblastí.. Že se tolstojům zapálí lýtka je to nejmenší..

                                        Červené karty: MrKos, rover, block21, Eda003, pánvička, vaughn, keltt, Bond001, Marleso, Refkař