Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse

Zdar chlapi. Mohl by se semnou někdo podělit o své zkuženosti z revíru D5. Zajímá mne vsecho. Od navnady, přez nepovolené zavážení až k ubytování....moc by mi to pomohlo. Zatim děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: D.O.K. - Profil , 1.3.2008 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Mitchell Profil + Horda Profil

Která ze tří nádrží a proč?

A) Dyje 530%

B) Dyje 611%

C) Dyje 743%

D) ani jedna.....16%

Od 5.2.2009 hlasovalo 1666 čtenářů.

NPindˇa - Profil | Ne 14.6.2020 14:05:01

fheavy >> Proto se tam tomu říká a pičově 😊

    Nfheavy - Profil | Ne 14.6.2020 10:04:58

    xDanielS >> no nejhorší je to na Suchým u nás v takovým listopadu když fuči tak ani vrabci nelítají ,protože by zmrzli za letu)))🤣🤣🤣

      NxDanielS - Profil | Ne 14.6.2020 9:33:41

      rybobuch >> A to ještě nic není proti tomu, když foukne v Indickém oceánu 😀😀😀

        NPařezz - Profil | Ne 14.6.2020 8:19:37

        rybobuch >> je tak. Po těžbě štěrku jsou pod hladinou lavice. Když je níže voda a fouká tím správným směrem, tak vzniknou díky nim v určité části přehrady velmi nebezpečné vlny. A k tomu není nutný žádný extra vítr. O to víc to dokáže překvapit, když to člověk nečeká.

          Nrybobuch - Profil | Ne 14.6.2020 1:01:05

          xDanielS >> No to není nic proti tomu, když foukne na Liptovské Maře. To jsme třeba raději vlekli loď 2 km po poli......

            Nmilanpindryc - Profil | So 13.6.2020 22:04:58

            xDanielS >> Idealka na kite :-)

              Nfheavy - Profil | So 13.6.2020 21:16:05

              xDanielS >> hrůza ,to jsou nezodpovědny hovada.))

                Naxila - Profil | So 13.6.2020 20:37:22

                xDanielS >> spíš se jim nechce to pakovat a doufají, že to rychle přejde.

                  NxDanielS - Profil | So 13.6.2020 20:01:39

                  Tak nám na jezerech zase fouklo a zase to pár lodí překvapilo, my ostatní jsme to už pár hodin pozorovali. Pálavská klasika. Loď o výtlaku tak 2000kg, bez registrace a s 2.5hp motorem. Ani si neškrtli. O 200m dál navalená na hrázi další podobná. Tyče ohlé, neovladatelná

                    NStavba - Profil | Po 1.6.2020 11:43:00

                    Doporucuji Živá voda pod Pálavou - Miroslav Šebela.

                      NMartík - Profil | Po 1.6.2020 7:38:04

                      TYDOGO >> ahoj doporučuji tuhle diskuzi https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=624141
                      Ten problém tam byl několikrát řešen, trochu tam prohrab historii zpráv. Čus

                        NTYDOGO - Profil | Po 1.6.2020 7:08:10

                        Vím, že to je off-topic, ale prosím o radu, koupil jsem starší motor 2takt, od souseda z ulice starého pána, opravil jsem ho, ale není na něm štítek ohledně výkonu. Pán říka, že je to 6HP, ale když to není nikde napsané, tak ho můžu vydávat za 5HP. Co vše potřebuji dokládat při kontrole?

                          NMartin M. - Profil | Po 1.6.2020 1:00:13

                          Kdyz zapomenu, ze jsem rybar, a ze to jsou moje oblibene reviry, tak mi tam zustava divny pocit, jestli bylo spravne do tech zaplovovavych uzemi zasahovat. Krajina se nasakla vodou a pak dlouhou dobu dokazala vyparem ochlazovat okoli a pak se nad trosicku chladnejsi krajinou radeji vyprsely dalsi mraky. My tady 60 let delame meliorace (odvodnovani zemedelske pudy, aby tam mohla tezka zemedelska technika) a branime rekam aby se roztekly zesiroka a prosakly pudu do vetsich hloubek, nez co dokaze dest za cely rok. Postupne jsme krajinu vysusily a ted se divime, ze u nas regionalne prsi mene, nez treba na Vysocine. Ono i na Vysocine prsi mene, ale tady na jihu uz tak nejak neprsi vubec, prichazejici mraky se nad teplou krajinou rozpadnou. Uz ani rano nebyva rosa. Jasne neni to o plose 2000 ha, je to o kazde rece, ktera uz se nemuze vylevat ze brehu. Resi se nove prehrady, ale to je dobre tak na pitnou vodu a aby neumiraly ryby v rekach pod prehradou. Krajine to nepomuze.

                            NKolben - Profil | Ne 31.5.2020 22:38:38

                            karloson >> Taky by mě zajímalo, proč se jim to nelíbí. Asi jim vadí ta zmínka o Havlovi ???

                              Nvundu - Profil | Ne 31.5.2020 9:36:07

                              karloson >> ...napadlo me to same...

                                Nmirda1 - Profil | Ne 31.5.2020 8:46:28

                                Zdravím diskutující, také jsem pamětník, živě si pamatuj na záplavy v Šakvicích, kdy na Podkovách se začínalo rybařit až v polovině června, na Mušov, kdy z jara koukaly z fotbalového hřiště Mušova horní tyče branek tak 30 cm, začátkem dubna jsme zahajovali sezónu hned za kostelem, udice položení na zídce, kde na rozlité vodě průhledné do dvou metrů nebyla téměř jediná raba, kdy se ulovil maximálně nějaký zatoulaný okoun, všude mraky komárů a ovádů. Divočina, ale po opadnutí vody, rybařina nádherná, bohužel již pouze nostalgicky vzpomínám...

                                  Nkakr - Profil | So 30.5.2020 10:39:41

                                  Kolben >>
                                  Jsa pamětník, který se najezdil na ryby když ještě nádrž Mušov nebyla, potvrzuji, někdy to bylo pod vodou i 4x ročně.
                                  Jen mi neštymují vojáci z Mikulova, byl jsem tam na vojně 1963 -5 a nikdy se Mušov nezachraňoval.
                                  Pamatuji záplavy na Slovensku v roce 1965, tam nahnali záložáky, kteří byli na cvičení a o 3 týdny jim je prodloužili. Bohužel došlo při návratu ze Slovenska k tragedii, záložáci jeli na véeskách bez plachty a kousek před Mikulovem jeden z nich vypadl tak nešťastně, že byl na místě mrtvej. Byl z Poštorné, měl dvě děti a těhotnou manželku.

                                    NDědek - Profil | So 30.5.2020 10:27:41

                                    Kolben >> Mám rodinu v Šakvicích. Tchán od mé neteře, říká to samé. Jsou rádi, že ty mokřady kolem původní Dyje zmizely a jsou tam jezera. Prý se tam dá teď konečně žít. Zmizely komáří nálety, smrad hnijící vody, ale taky říkal, že rybařina na staré Dyji, to byl ráj na zemi. Pro otrlé, ale ráj.

                                      Nkarloson - Profil | So 30.5.2020 9:54:03

                                      Kolben >> mě by zajímal názor lidí co to ti dali nelíbí proč. Kdyby k tomu napsali svůj názor. Je mi to jedno, jen mě prostě zajímá názor opozice 😂

                                        Červené karty: MrKos, rover, block21, Eda003, pánvička, vaughn, keltt, Bond001, Marleso, Refkař