Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse

Zdar chlapi. Mohl by se semnou někdo podělit o své zkuženosti z revíru D5. Zajímá mne vsecho. Od navnady, přez nepovolené zavážení až k ubytování....moc by mi to pomohlo. Zatim děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: D.O.K. - Profil , 1.3.2008 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Mitchell Profil + Horda Profil

Která ze tří nádrží a proč?

A) Dyje 530%

B) Dyje 611%

C) Dyje 743%

D) ani jedna.....16%

Od 5.2.2009 hlasovalo 1666 čtenářů.

NPopik - Profil | So 30.5.2020 8:46:20

Kolben >> moc pěkné

    NKolben - Profil | Pá 29.5.2020 22:29:43

    Dostal jsem e-mailem, už jsem to dal do jiného fóra, ale dávám to i sem, ať si to přečte víc lidí :

    O mušovských jezerech něco o jejich historii a o čem lidé vůbec nic neví -
    vzpomínky pamětníka.

    Tak tedy něco málo o těch Novomlýnských nádržích, kterým se také občas říká Mušovská jezera.
    Zdroj mých informací: Jednak jsem rodák a žiju celý život kolem Dyje. A to už je celých 66 let a vím jak vypadaly každoroční záplavy od Mušova, Podivína, Lednice, Rakvice, Břeclavi, Poštorné až po hranice s Rakouskem.
    Navíc se znám osobně velmi dobře s ing. Varadínkem, který je rodák z Mostu, vystudoval VŠ stavební, obor vodních staveb a přitom hrál II. fotbalovou ligu za Most. Na vojnu jej povolali do Poštorné, tady si našel frajírku, fotbal hrál za Tatran Poštorná a zůstal v Poštorné. Bydlí ode mě asi 300 metrů. Dnes mu do 80-ky moc nechybí, potkávám se často v Primě a je to stále čupr chlap.Tento člověk jako mlaďoch (bylo mu něco přes 30), byl hlavním stavbyvedoucím ochranných hrází na Novomlýnských nádržích a hrází na Dyji od jezer až po Rakousko.
    " " " " " " " " " "
    Takže žádné nesmysly z knížek nějakých ochranářských hodnotitelů a ing.
    Kohůta z JZD Mikulov, rodáka z Mušova, jak jim bolševici sebrali baráky a
    utopili to v jezerech, že tam teď trčí jenom kostel.
    Původní Mušov byla malá dědinka na sever těsně pod Pálavou a nad ní je
    Pavlov a Dolní Věstonice a kolem protékala Dyje. Východně od Mušova se táhla Dyje meandry mezi loukami a kolem staleté vrby až po Brod nad Dyjí a Drnholec, kudy dnes Dyje natéká do prvního jezera. Minimálně 2 x za rok bylo celé toto území zaplaveno při povodních. Jednak pravidelně po zimním tání sněhu (ono toho sněhu bylo ještě před 40-ti roky trochu víc jak teď, a navíc tu vodu tam táhla z Vysočiny i Svratka, kde toho
    sněhu je trochu víc, jak u nás) a další povodně během roku při každé velké bouřce, která spadla v povodí Dyje nebo Svratky. A protože je to rovina, Dyje zaplavila všechno kolem dokola, z luk byly močály, mraky a smradu – zbytečně povídat ………….
    A samotný Mušov byla hrůza a děs a trčel tam z toho při záplavách jenom ten
    kostelík jako dneska.
    Jezdili jsme s rodiči jako děcka přes Mušov na Vysočinu k babičce, kde to
    znám jak svoje boty, protože se tam jezdilo pořád, kdy už byla alespoň vidět
    silnice a okolní domy byly ve vodě. Staré baráky většinou z kotovic, chlívky
    s prasaty v každém domě, kozy na dvoře, králíkárny, hnojiště a osrané dvory
    od slépek tomu dávaly v té vodě nesnesitelný buket (smrad).
    Aby tam dostali domorodci základní věci k živobytí v době záplav, tak se o
    ně museli starat vojáci z Mikulova. A to při každé záplavě. Než se začalo s
    budováním jezer, tak kdo si chtěl postavit nový dům tak dostal 240.000,- Kčs
    a vznikly Pasohlávky. Za ty prachy jsi tehdy postavil nádherný dům.
    Dnes je to tam samé Zimmer frei a kavárny. Takže to bohatě stačit muselo. Kdo byl starý a už si na stavbu netroufl, dostal bytovku. Toto se dnes nechce slyšet. Nebýt Novomlýnských nádrží a ochranných hrází, tak byla Břeclav při těch obrovských povodních (mám dojem, že 1997) úplně utopena.
    A když se dávala do provozu poslední 3. nádrž, tak ty Zelené p... spolu s
    ochránci přírody z celé republiky zorganizovali akci Špunt a dojela tam tato
    chamraď z celé republiky. Na prsách měli přidrátovaný jakýkoliv
    štupl i od vína a v ruce kýbl a nosili těch 15 milionů kubíků z jezera dolů
    pod výpusť. A aby ta prdél byla dokonalá, tak pod hrází stáli hasiči ze
    Šakvic, nakopli stříkačku a hadicama jim to stříkali přes silnici zpátky do
    jezera. Žváchal jim tam u toho kraviny i bývalý ministr životního prostředí Dejmal
    v tom duchu, že by se to mělo všechno vypustit. Pochopitelně, že jsem u toho nemohl chybět a byl jsem v davu. A skončilo to nakonec tak, že pár ochránců přírody dostalo od místních po rypáku a šlo se domů.
    Dnes je z toho rezervoár vody, ochrana před povodněma, obrovská rekreační
    oblast, která táhne turisty nejen z republiky ale i ze zahraničí. A hned od
    začátku to byl ráj pro rybařinu a je dodnes. Na ryby sem jezdí celá
    republika.
    Když v roce 1990 přiletěl na Nové mlýny v helikoptéře prezident Havel a šel
    přesvědčovat rybařící ostravské horníky, že by se to mělo všechno vypustit,
    tak zavčasu zmizel zpátky do helikoptéry a uletěl, jinak by tam dostal do
    držky od horníků i s jeho ochrankou.
    Tak to je asi tak všechno podstatné, co se o těch našich jezerech nikde
    nedočteš.
    Díky za ně!

    From: Mgr. Josef Odehnal <Odehnal.J@seznam.cz>
    Sent: Thursday, May 21, 2020 10:49 PM
    Subject: Fwd: pamětník o MUŠOVĚ - co se moc neví.........
    Kdo je autorem níže uvedeného povídání- nevím.
    Datum: 21. 5. 2020 12:40:52
    Předmět: pamětník o MUŠOVĚ - co se moc neví.........

      NxDanielS - Profil | St 20.5.2020 15:53:17

      peos >> Je tak, kromě krajních, ty jsou úplně otevřená.

        Npeos - Profil | St 20.5.2020 6:46:27

        Tak prý už zavřeli vrata na 5ce.

          NRostid - Profil | Út 19.5.2020 9:27:36

          cechura09 >> To byl cíl, díky.

            NRostid - Profil | Út 19.5.2020 9:27:10

            mastrmoda >> díky ;-)

              Ncechura09 - Profil | Út 19.5.2020 8:48:33

              Rostid >> To policejní okénko jsi ukončil nejlepším možným způsobem....
              Gratulace k parádní rybce...:)

                Nmastrmoda - Profil | Po 18.5.2020 23:00:06

                Rostid >> krasna ryba

                  NCharley7 - Profil | Po 18.5.2020 22:06:29

                  Rostid >> tak určitě, ale taky to můžeš rozvést dál,co je to za rybu😁odkud,kolik,na co ..atd.

                    NRostid - Profil | Po 18.5.2020 21:37:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Zajímalo by mě, jestli vůbec víte, v jaké jste diskusi? Proč tady řešíte věci, které sem nepatří? Smutné, přitom by se tady dalo řešit a koukat na lepší věci, třeba pěkné ryby...;-)

                      NPopik - Profil | Po 18.5.2020 18:47:21

                      kakr >> jsi dobrej, ja dal pul hodky, pak mi došlo pivo. Chlapik asi dela v praci s redidlem...

                        NDědek - Profil | Po 18.5.2020 18:44:25

                        kakr >> Kdybych toho bludišťáka vlastnil, hned bych s ním běžel na poštu :-)))

                          Nkakr - Profil | Po 18.5.2020 18:40:09

                          Na 6x jsem dokoukal poctivě celé video.
                          Už vím kdo je to jůtůber a taky vím, že v ČRS si může člen koupit členskou povolenku u kteréhokoli spolku. Legálně a kdykoli.
                          Výkon jůtůbera nebudu hodnotit, pouze bych mu doporučil když leží v bivaku s příposlechy zapnutými na plné pecky,aby se kapánek (hodně) dovzdělal v rybářské legislativě. Pak nebude vykládat co vykládal.

                            Nmlaďoch - Profil | Po 18.5.2020 17:39:58

                            xDanielS >> já jsem to jen slyšel

                              NFRANK71 - Profil | Po 18.5.2020 16:26:58

                              xDanielS >> já jo.😏

                                Nstormandnature - Profil | Po 18.5.2020 16:16:36

                                xDanielS >> To prostě nejde.

                                  NxDanielS - Profil | Po 18.5.2020 15:54:44

                                  FRANK71 >> Fakt to někdo viděl celý?🤔🤔🤔

                                    NPopik - Profil | Po 18.5.2020 15:27:36

                                    Charley7 >> ano, to je velmi nemila moznost. Ale s tim je prace a ohybani hrbetu, vypsani listecku a udelani fotky je pohodlnejsi.

                                      NFRANK71 - Profil | Po 18.5.2020 12:07:10

                                      Kdo chce vědět celou anabázi případu.
                                      https://youtu.be/OD7LX95w3p4

                                        Nkakr - Profil | Po 18.5.2020 12:02:12

                                        dun >>
                                        V MRS by dostal nášup, povolenku do čistírny nejméně na rok, ne li na dva.

                                          Červené karty: MrKos, rover, block21, Eda003, pánvička, vaughn, keltt, Bond001, Marleso, Refkař