Tyčová bójka

Chlapi kdo z vas má tyčovou bojku. Chtel bych si ji udělat a nevim jakého je průměru je trubička. a jaké s tim máte zkušenosti.
Autor diskuse: Stano - , 8.4.2003 kaprařina - náčiní, doplňky
86 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ndrvoštěp - Profil | Út 4.8.2015 8:14:20

DaveX >> Bude.Mám dvě kila ze závaží a v pohodě.Ale parťák používá brzdový kotouč z osobáku kvůli lepší stabilitě.To jsem ale osobně nezkoušel.

    NDaveX - Profil | Út 4.8.2015 7:52:38

    Jak těžké závaží dáváte na tyčovou bójku? Bude stačit cca 2,5 kg?

      NMatthysek - Profil | Po 20.4.2015 11:43:17

      Klose >> zdar, mám to úplně stejné, také 20mm vodovodní PPR trubku, nadělané 14tky závity a závitovku z hliníku našroubovaná do trubek, také se mi vyšroubovávala, tak jsem vždy jeden konec našrouboval s konopím a musím říct, že fakt drží.

        NVendys 65 - Profil | Po 6.4.2015 13:01:56

        arnošt >>
        Já mám na koncích nalepené závity a tím pádem mě plave na hladině a na dně mě drží pomocí závaží a karabiny.

          NVendys 65 - Profil | Po 6.4.2015 12:59:12

          Haataap >>
          Čauves, jezdím tam taky a tyčovku používám, ale kde já chytám není taková hloubka, já chytám na lavici cca 8m.

            Ntinkky - Profil | Po 6.4.2015 12:41:20

            DaveX >> drží to v narezaných závitoch,a pre istotu pred našrobovaním závitovky som do vnútorných závitov v rúrke ešte natlačil dvojzložkový epoxid.

              Ntom.f - Profil | Út 31.3.2015 13:49:28

              chendler >> jen jsem v rychlosti shlédnul fotky a nic obtížného by to být nemělo,díky :-)

                Nchendler - Profil | Út 31.3.2015 9:24:26

                tom.f >> nic na tom neni,proctes a mas z pulky hotovo

                  Ntom.f - Profil | Út 31.3.2015 8:35:20

                  chendler >> ještě jsem si diskusi nepočítal,ale udělám to. Nenapadlo mě,že by to mohlo být jednoduché si ji udělat.

                    Narnošt - Profil | Út 31.3.2015 8:13:15

                    drvoštěp >> Mám to podobně,část poztrácená a část zase vylovená.Pár cizích tyčovek už mě taky rukama prošlo. :)))

                      Ndrvoštěp - Profil | Út 31.3.2015 6:50:04

                      arnošt >> Není nic horšího než za výpravu vytáhnout dvě tři tyčovky :)) Kolega vytáhl na soukromáku dvě.Jedna profi a jedna dělaná samodomo a ta měla závaží plotnu z kamen :))))

                        Nchendler - Profil | Út 31.3.2015 6:37:30

                        tom.f >> nechce se ti ji delat? Nebo nemas pristup k vecem?

                          Ntom.f - Profil | Út 31.3.2015 6:16:17

                          Čau chlapy sháním tyčovku,kdyby měl někdo navíc. Díky 👍

                            Narnošt - Profil | Po 30.3.2015 23:32:49

                            Nemáte někdo vymyšlené a zkonstruované udělátko kdy při utopení tyčovky vyplave na hladinu např. polystyrenová kulička ke které je připevněný silný monofil za kterou je možné tyčovku vytáhnout?
                            Není nic horšího než za výpravu pohřbít dvě tři tyčovky... :-(

                              NHaataap - Profil | Po 30.3.2015 22:47:46

                              Greysmen >> Diky za radu,vztlaku jsem se u PPR bal,šlo jen o to že ji mam.Neni problem koupit tu el. chranicku

                                NVendys 65 - Profil | Po 30.3.2015 21:43:25

                                Ahoj,tak jsem použil elektrikářskou instalační trubku, do konců jsem si nechal udělat závity ze silonu, osvětlení bílá ledka.

                                  NGreysmen - Profil | Po 30.3.2015 20:47:15

                                  Haataap >> PPRka je zbytečne težka je lepši elektrikářska průchodka v 20 mm je lehči a tim pádem ma i vetši vztlak

                                    NKlose - Profil | Po 30.3.2015 20:43:10

                                    Greysmen >> Hodně zajímavý. Před chvílí jsem doopravil tu mojí. Ještě jí dám jednu šanci a pak koupím to kominický nářadíčko :-) Dík za tip

                                      NHaataap - Profil | Po 30.3.2015 20:08:29

                                      Díky za tipy a rady. Zkusím tu z PPR a uvidim jak bude nebo nebude fachčit.

                                        NPvl - Profil | Po 30.3.2015 18:14:19

                                        chendler >> Seš ku..revsky rychlej .o§)

                                          Nchendler - Profil | Po 30.3.2015 18:12:36

                                          Pvl >> a neslo by to treba resit,do takove hloubky,kuli vztlaku,udelat treba do trech spodnich dilu,diry at tam natece voda?

                                            NGreysmen - Profil | Po 30.3.2015 18:10:29

                                            Klose >> http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=658846 taky jsme to řešili

                                              NPvl - Profil | Po 30.3.2015 18:10:12

                                              Haataap >> Já bych vzal ty lehčí . Max jsem používal 14 m s delší nemám zkušenost Když ji budeš dělat dolní díly 3-4 díly navrtej nebudeš muset dávat tak těžké závaží . Každý díl dvě dírky nahoře a dole Sesaď tak aby voda u všech dílů vytekla stejným směrem a nebyl jsi zamáčený v létě by to nevadilo :o§))

                                                NBambi.SpP - Profil | Po 30.3.2015 18:07:13

                                                Haataap >> Tak šla proč ne ale asi to bude chtít těžší závaží bude mít velkej vztlak,chce to zkusit

                                                  NHaataap - Profil | Po 30.3.2015 18:04:49

                                                  Zdar chlapi,chci se zeptat jak dlouhou tyčovku je možné použít nebo jak dlouhou používate. Jezdim parkrat do roka na Orlik a chytam v hloubkach cca mezi 12 - 20 metry. Jde mi o to jestli je realne jeji pouziti v teto hloubce a jestli by sla použit prave z tech vodackych PPR trubek(mam na sklade) nebo shanet neco lehciho. Diky za odpovedi

                                                    Nchendler - Profil | Po 30.3.2015 17:56:48

                                                    u jedne bojky,jsem si i zavitovku vytacel ockem,na silonove tycce a do bojky,do dilu bojky,jsem udelal zavit,jednu stranu jsem zalepil a drzelo to uzasne.

                                                      Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2015 17:53:30

                                                      Klose >> Zeptám se kolegy vodaře a chemika (úprava vody) jestli o něčem neví.A taky si ji udělám :))))

                                                        NKlose - Profil | Po 30.3.2015 17:50:29

                                                        drvoštěp >> Zkoušel jsem sehnat plastovou, ale tady v okolí se mi to nepodařilo. To by vyřešilo všechny problémy. Perfektně by se lepila a byla 100% plovoucí.

                                                          NPvl - Profil | Po 30.3.2015 17:46:36

                                                          chendler >> Taky možnost . EDIT jak volal jsi tam ?

                                                            Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2015 17:45:54

                                                            Klose >> Ano, dát z boku červíka a je to.A co se týký váhy tý závitovky tak sehnat dutou závitovou tyč(trubku) kvůli váze.

                                                              Nchendler - Profil | Po 30.3.2015 17:45:00

                                                              Pvl >> ja jsem to jeste resil tak,ze jsem to tam srouboval za tepla,pak to vychladne a pecka.

                                                                NPvl - Profil | Po 30.3.2015 17:43:42

                                                                Klose >> Kdyby jsi měl šroub i "matku " kov tak bych věděl :o§))

                                                                  NKlose - Profil | Po 30.3.2015 17:41:51

                                                                  Pvl >> tak to holt budu muset vrtnout :-(

                                                                    NPvl - Profil | Po 30.3.2015 17:40:01

                                                                    Klose >> Myslím si že epoxy to nebude stejně to pravé na kov ano , ale --nejspíš silon se domnívám držet nebude EDIT a nebo kolík , jak píšeš , to by bylo 100%

                                                                      NKlose - Profil | Po 30.3.2015 17:36:32

                                                                      Pvl >> To bych mohl taky vyzkoušet. tady se člověk dozví vše :-) Ale asi to nebude řešit problém s vytáčením závitu. Ještě by tam šla navrtat závlačka a zbrousit do hladka.

                                                                        NKlose - Profil | Po 30.3.2015 17:35:41

                                                                        drvoštěp >> Přechod jsem vyřešil O kroužky. Po dotažení závitu se mírně vyboulí a vlasec v pohodě sjede.

                                                                          NPvl - Profil | Po 30.3.2015 17:35:26

                                                                          Klose >> Nebylo by lepší závit omotat páskou co se používá na utěsnění rozvodů s vodou ? EDIT a nebo konopí ?

                                                                            NKlose - Profil | Po 30.3.2015 17:32:42

                                                                            Mám to úplně stejně, ale známí mi neurobili hliníkovú šrobovinu, takže jsem tam dal normál kov a bylo to moc těžký.( po cca 3 dnech si lehala) Tak jsem zkrátil tu závitovou tyč, vyplnil pěnou a zapatlal lepící pistolí. Podstatně se to zlepšilo, ale když to rozebírám, tak se mi vytáčí ten závit v trubce. Už jsem to zkoušel( podle rady) zalepit barvou, ale to nepomohlo, takže letos nastoupí epoxid. lepidlo a snad už to bude ok. Každopádně to dolaďuju už třetí rok :-)

                                                                              Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2015 17:28:35

                                                                              Pvl >> Nevzhledné a nepraktické.Ta tyčová bojka nebyla hladká ale v každém spoji byl výstupek (přechodka) do který se zamotá vlasec.

                                                                                NPvl - Profil | Po 30.3.2015 16:40:40

                                                                                drvoštěp >> Tak nějak .. blbě nebo nevzhledně ? :o§)

                                                                                  Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2015 16:26:57

                                                                                  DaveX >> zakúpil závitníky M14 , narezal závity a vložil hliníkovú šrobovinu ktorú mi urobil známi - Já to pochopil že vyřezal závity a našrouboval závitovku.Je to dobrá vychytávka. Co jsem viděl u kluků tak měli přechodky a vypadalo to tak nějak :((

                                                                                    NDaveX - Profil | Po 30.3.2015 16:12:43

                                                                                    tinkky >> Pěkná práce. Prosím tě, jak ti tam ta závitová tyč drží v té trubce? Normálně zašroubovaná s nějakým lepidlem?

                                                                                      Ndrvoštěp - Profil | Po 30.3.2015 14:05:38

                                                                                      tinkky >> Moc pěkný.

                                                                                        Ntinkky - Profil | Po 30.3.2015 10:45:41

                                                                                        tak pridám aj ja niečo .......Takže začal som vyrábať tičovú bojku .ako materiál som použil vodárenské PVC rúrky 20 mm ,vystriekal som ich pur penou , a pre istotu ešte zaizoloval dalšou vrstvou silikonu. zakúpil závitníky M14 , narezal závity a vložil hliníkovú šrobovinu ktorú mi urobil známi . objednal som samolepiacu reflexnú foliu za pár drobných číny a na ebay zase vodotesnú svietiacu hlavicu z vypínaním za cca 3 euráče ,ktorú som upevnil nahriatim pvc rúrky a natesnaním svetla .prelepil som to ešte samo vulkanizačnou páskou .
                                                                                        http://www.aliexpress.com/item/1pcs-Free-Shipping-C​reative-Bike-Bicycle-Motorcycle-Night-Wheel-Rims-Re​flective-Flashing-Stickers-xcwxd/1880394130.html
                                                                                        http://www.ebay.com/itm/141442087533?_trksid=p20603​53.m2749.l2649&var=440586161536&ssPageName=STRK%3AM​EBIDX%3AIT
                                                                                        ešte skúšam vyriešiť samozhášanie ,ak by mi niekto vedel poradit ??? niečo na spôsob solárnych svetiel.

                                                                                          NHlubočepy - Profil | Út 11.12.2012 19:01:37

                                                                                          Stano - >> Kupoval jsem tady na Mrku přímo od kolegy kterej je dělá a inzeruje v bazaru.Svítí,má olověný závaží. 12m stála i s poštou necelejch 12 stovek.Kolega má od nikla za ty prachy 6m a je ze stejného materiálu a až na pár drobnodtí k nerozeznání.

                                                                                            NPallermo - Profil | Út 11.12.2012 18:51:07

                                                                                            ivo - 12.4.2003 14:57:51 >> mam zajem o tyckovky domluvime se ..?

                                                                                              NFishmanAlda - Profil | Po 2.3.2009 9:42:56

                                                                                              Ksk >> presne tak ;)

                                                                                                NFishmanAlda - Profil | Po 2.3.2009 9:42:42

                                                                                                oskus >> dobre pretahnou pres sebe ale me slo o estetiku a taky jsem chtel bejt 100% jiste ze pokud po tycovce pojede silon ze se nikde nezachyti ;) coz jsem vyresil tim vnitrnim zavitem

                                                                                                  Noskus - Profil | Ne 1.3.2009 9:52:55

                                                                                                  Ksk >> jj

                                                                                                    NKsk - Profil | Ne 1.3.2009 9:51:38

                                                                                                    oskus >> Ty píšeš o elektrikářský chráničce a fishmanalda o trubce na vodu.

                                                                                                      Noskus - Profil | Ne 1.3.2009 9:47:52

                                                                                                      Zbytečné dělat nějaké závity ,Roztáhnout a zasunout do seba a bohatě to stačí.A cena? Já kupoval trubku 20mm 3m za 20kč s dph

                                                                                                        NFishmanAlda - Profil | Ne 1.3.2009 9:38:27

                                                                                                        ahoj kup si novodurovou trobku 20x2,8mm a vyrizni do ni 16mm zavit dej nerez kulatinu a mas ji mimochodem za 10m trubky 180,-Kč ;)

                                                                                                          Noskus - Profil | Ne 1.3.2009 9:34:57

                                                                                                            Nstevolc - Profil | Ne 1.3.2009 6:52:18

                                                                                                            Alcazar >> ja som to poriesil tak, ze som mal na miesto snury 0.50tku silon na starom muskarskom navijaku, ten som mal uchyteny na tycke ktoru som jednoducho zapichol do zeme a zamaskoval, bojku som mal len taku kratku tycku cca 80cm-1m, tu som stiahol az na doraz, takze zamotanie ryby nehrozilo, a vzhladom k nizkemu vztlaku tycky si viem predstavit pouzitie primerane tazkeho "backlead" na pritlacenie silonu ku dnu a potom by nemalo hrozit vobec ziadne zamotanie.

                                                                                                              Ntazik - Profil | Ne 1.3.2009 2:19:03

                                                                                                              mohl by mi prosim nekdo poslat detail sroubovani bojky?diky

                                                                                                                NERV. - Profil | Čt 31.5.2007 22:55:15

                                                                                                                Dejve: Asi se domluvíme na jedné sadě té Tvojí tyčové bójce ,mám pocit ,že bude dobrá pouvažuj a pokud budeš fit, tak to skus udělat pro ERVA,který pojede za 14dnů na jih a byl by moc rád mít ji sebou! nemusíš já Tě jen štenkruji,ale potom bych mohl napsat do mrku článek o tyčové bojce!!!Ahoj dík ERV.

                                                                                                                  NFery - Profil | Čt 31.5.2007 17:39:08

                                                                                                                  brach-:-))))

                                                                                                                    Nbrach - Profil | Čt 31.5.2007 11:38:53

                                                                                                                    Další vykopaná mrtvola...
                                                                                                                    Davep - všimni si, kdy to sem Mirokva napsal. Možná, že už je po smrti:-)))

                                                                                                                      NDavep - Profil | Čt 31.5.2007 11:19:28

                                                                                                                      Mirokva:tak ještě jednou jak psal( L.Kpodstaná výhoda tyčkovek spočívá v tom, že kapr se do obyčejné bojky zamotá a než se tam dostaneš může být pryč.Kdežto u tyčkovek kapr ujíždí dál a vlasec se zklouzne po tyčkovce, ta se zklápí až do té doby než se vlasec uplně dostane pryč zbojky.)H bojka bud pořádný špagát( vlasec) a pak kapra ukotvíš, nebo tenký a pak přijdeš o fkrmený flek. Jednou jsem táhl kapra na bojce z 300 m a měli jsme toho oba (ja i kapr)dost.Tyčkovka lépe vidět, natírám ji hnedým balakrylem pro lepší viditelnost a splynutí s okolím.´=větev.dělám ji z 16 mm / do 7 m el trubky cca 22 kč/3m
                                                                                                                      nahrřeji nad vařičem ,rozšířím konec zdrsním protikus ,konce vystříknu penou
                                                                                                                      každý díl . spodní díl nahřeji a sploštím vyvrtám vložím kroužek na klíček a je hotovo.Zátěž kámen, nebo spec závaží. navlečené trubky do sebe drží a nemusí se prodražovat výroba o závitové tyče(naopak mám problém bojky rozdělat) je to jen otázka zvoleného trnu na rozšíření konce.

                                                                                                                        Nmimes - Profil | St 30.5.2007 22:05:01

                                                                                                                        Vase zprava

                                                                                                                          Nmimes - Profil | St 30.5.2007 22:05:00

                                                                                                                          Vase zprava

                                                                                                                            NJaromir | Ne 13.4.2003 8:39:53

                                                                                                                            Používám podobné metody jako Alcazar,ale ne s tyčovou bojkou.Mám větší splávek-kačenu-tu stejným způsobem přes závaží potopím,ale až na dno.Tím je nebezpečí zamotání přímo u závaží menší.A když se stane,že se ryba zamotá "po cestě",potom je tu loď a vesla v rukách.

                                                                                                                              Nivo | So 12.4.2003 14:57:51

                                                                                                                              Alcazar: Je to možná svým způsobem řešení, ale ten provázek skýtá poměrně velké nebezpečí zejména v případě, že na cestě k zakrmenému místu je významně členité dno. Dlužno však přiznat, že některým porybným ta bójka opravdu "hodně" vadí (ačkoli to není ukotvený plavoucí předmět) a vodáky také nenechává klidnými.Já se prostě musím smířit s faktem, že spotřebuji ročně cca 4 tyčovky. Ovšem "háčkem" bych krmné místo nikdy neoznačil. Kotvící provaz "háčka" skýtá opravdu značné riziko.

                                                                                                                                N Alcazar | So 12.4.2003 11:21:00

                                                                                                                                Dělám to tak,že tu bojku mám ukotvenou přes závaží,která se používají v zelenině.To závaží má takové velké oko na držení.Tím okem protáhnu sňůru,která vydrží spuštění 3-4kg závaží na dno a konec přivážu za spodek tyčovky,kde je rovněž oko.Takže nyní mám v jedné ruce cívku se 100 a více m dlouhou šnůrkou.Závaží spustím pomalu z loďě v místě,kde hodlám krmit a chytat.Bojka mi zůstane ležet prozatím na vodě.Jedu ke břehu a pomalu odmotávám šňůrku z cívky.Až jsem na břehu,tak popojdu z lovného místa bokem zhruba 15-20m.Ideální je nějaké místo,kde se to dá trochu zamaskovat/křoví,rákos/.Šňůru po té navíjím tak dlouho,až se mi bojka postaví do pozoru a stáhnu ji pod hladinu.To dělám,pokud mám nahozeno a zakrmeno.Když chci jet krmit nebo chci přehodit,udělám 20 kroků bokem a jen povolím trochu šňůru,takže se mi tyčovka trochu ukáže nad hladinou.Takhle s ní manipuluji podle potřeby.Samozřejmě,že to nelze praktikovat všude,ale na větších lokalitách ano.Jen 2x mi kapr zajel do šňůry,ale pomocí člunu nebo loďky se mi ho vždy podařilo vyprostit.Výhodou je,že schovaná bojka neláká případné plavce,ani pozornost jiných rybářů,popř. porybných.Upozorňuji,že to není žádný můj patent,ale sám jsem to před lety vyčetl v jednou z časopisů vycházejících na stáncích.Jestli to byl Sportovní rybář nebo nějaký jiný,to už si ,bohužel ,nepamatuji.